Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

5x cviky v záhradke: ako si kvalitne zatrénovať netradičným spôsobom!

Je tu máj, čas sadenia a siatia, a preto nevidím dôvod, prečo by si kreatívne nemohla využiť priestor záhrady s náradím na špeciálny a kreatívny tréning. Čo tak vziať vozík alebo fúrik, hrable a vrece, ktoré je niečím naplnené? Môže z toho vzniknúť veľmi zábavný a efektný tréning, ktorý ťa bude baviť a zároveň bude pre teba niečím úplne novým. Tak poďme na to ;-).

# 1: Vysypávanie vozíka/fúrika a rýchle nakladanie nákladu späť

Stačí mať vo vozíku naložené spomínané plné vrece, vysypať ho a potom ho následne veľmi rýchlo naložiť späť, a cvik ďalej opakovať. Nezdá sa to, ale pri vyklápaní intenzívne pracujú svaly vrchnej časti tela a pri nakladaní nohy, pretože ideš do hlbokého drepu, a pri dvíhaní zo zeme chrbát a svaly rúk.
Odcvičíme 10 opakovaní v 3 sériách.
cvicenie doma pre zaciatocnikov
 

# 2: Postavenie hrablí a ich obehnutie

Veľmi zábavný cvik, keď postavíme hrable alebo akýkoľvek iný nástroj a snažíme sa ho obehnúť tak, aby nespadol.
Tento cvik vykonáme v 3 sériách po 6 opakovaní.
cviky pre začiatočníkov doma
 

# 3: Dvíhanie vreca zo zeme nad hlavu

Ide o cvik, kde využívame všetky svaly, takže vďaka nemu krásne spevňujeme celé telo. Ideme do hlbokého drepu a snažíme sa držať chrbát pekne rovno. Zodvihneme vrece, premiestnime na hrudník a odtiaľ ho vyrazíme nad hlavu.
Pri tomto cviku odcvičíme 3 série po 6-8 opakovaní.
domace cviky
 

# 4: Drepy s fúrikom/vozíkom v rukách, ktorý je naložený

Vo vozíku máme vrece, vozík držíme za rúčky a drepujeme tzv. polodrepy, keď ideme len do polovice, lebo rozsah vozíka nás ďalej nepustí. Tým, že držíme vozík, sú tieto drepy neobyčajné a zapájame aj vrchnú časť tela.
Vykonáme 3 série po 20-30 opakovaní.
ako zacat cvicit doma
 

# 5: Rotácia a záklony s hrabľami

Čo by to bol za tréning bez cvikov na brucho. Máme tu rovno kombináciu dvoch pre šikmé brušné svaly, boky a brucho ako také.
Najprv urobíme rotáciu do jednej a ihneď potom do druhej strany, pričom máme hrable na chrbte, a potom zodvihneme hrable nad hlavu, zakloníme sa (strečovacia fáza brucho) a švihneme smerom dopredu, pričom rapídne vydýchneme a napneme brucho naplno.
Vykonáme 3 série po 12-20 opakovaní.
domace cvicenie
No a tréning máme za sebou. Ešte predtým, ako tvoji blízki pripravia všetko potrebné na sadenie, ty si stihneš zacvičiť. Je skvelé využiť aj bežné aktivity a spraviť si z nich cvičenie. Určite to bude pre teba veľká zábava, keď si zacvičíš tento záhradný tréning. Bav sa, uži si ho a makaj na sebe 😉💪.
 
Na záhradke si rovnako dobre môžeš zatrénovať aj tréningy z nášho online fitka Fitshaker.sk. Stačí ti pripojenie na internet a mobil/tablet/notebook a môžeš cvičiť. ;-)
cviky na doma pre ženy
 
A čo ďalšie môžeš úplne v pohode cvičiť aj vonku?
Na tréning mozgu nepotrebuješ vôbec nič. Vyskúšaj napríklad tento cvik na mozog
Ak máš švihadlo, vytiahni ho a zacvič si s ním
Využi lavičku v parku na sedenie na dokonalý tréning
Aj pri prechádzke v prírode si môžeš spraviť perfektný tréning
Fotka autora
Matúš Špirko
Redaktor vo Fitshaker

Volám sa Matúš Špirko a verím, že mojím životným poslaním je pomáhať ľuďom trpiacim nadváhou a obezitou. Ľudí trénujem už viac ako 10 rokov a v tomto povolaní som sa našiel. Napĺňa ma, keď vidím, že dokážem ľudí pozitívne ovplyvniť. Chudnutie vnímam na úrovni troch oblastí a nimi sú pohyb, strava a myslenie. Chudnutie je komplexný proces, a preto chcem zmeniť vnímanie tohto procesu medzi širokou verejnosťou a uľahčiť tak ľuďom cestu k dosiahnutiu svojich cieľov.

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.