Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

366 dní, 366 príležitostí: Ako môže Fitness diár 2024 zmeniť tvoj deň?

fitness diár

Vo víre povinností a rýchlosti dnešného sveta sa ľahko zatočíme aj my. Ale už ako malé deti sme mali svoje sny, na ktoré sa postupne nabalili ďalšie dospeláckejšie túžby. A žiadna z nás si ich predsa nechce dať ukradnúť časom. Poď sa postarať o to, aby rok 2024 bol plný všetkého, po čom túžiš. Plný úsmevu, radosti, energie.

S čím ti na tejto ceste môže pomôcť práve Fitness diár? Našli sme sedem oblastí, v ktorých ťa rýchlejšie poženie k tvojmu radostnému ja. Začítaj sa do nich:

1. Organizovaný deň, spokojná a vyrovnaná ty!

Koľkokrát za deň počuješ hlások v hlave, ktorý vraví „hmmm, mala by som si ešte zacvičiť...“ alebo „mala by som ísť nakúpiť a navariť...“ Vieš, že plánovaním sa ho môžeš úplne zbaviť?

Všetky vieme, že deň a ani týždeň sa nedá úplne nalinajkovať, ale vieme doň vniesť mnoho čerstvého vzduchu práve organizáciou. Organizáciou ušitou priamo na tvoju mieru 😊.

Vietor vo vlasoch pocítiš hneď po prvom vyskúšaní, to ti môžeme sľúbiť. Všetko bude mať svoje miesto a ty začneš stíhať denné úlohy s oveľa väčšou ľahkosťou. Už len jednoduchá a približná organizácia dňa ťa oslobodí od rozmýšľania a kladenia si otázok kedy a o koľkej. Môžeš si dokonca pomáhať čarovnou formulkou. Jej kúzlo spočíva práve v tom, že aktivitám určíš presný čas a miesto diania 😉. Napríklad: „Každý deň o 4. si zacvičím u seba doma v obývačke.

A na to, aby sme ti pomohli tieto zdravé návyky budovať, sme vytvorili v diári aj mnoho priestoru. S týmito tromfmi zažiješ ozajstné víťazstvo:

 • Plánuj si lekárov, masáže, kozmetiku a upratovanie na jednom mieste, v jednej tabuľke v diári.
 • Maj pri sebe vždy rýchly prehľad prázdnin a sviatkov, aby si vedela, kedy je ideálny čas na vymýšľanie výletov.
 • Používaj tabuľku s mesačným plánovačom, kde si môžeš dopredu zapísať tréningy, stretnutia alebo výlety.
 • Štedrý priestor s to-do listom je ti k dispozícii na zdolanie akejkoľvek výzvy.
 • Čaká na teba priestor na poznámky. Maj diár stále pri sebe a zapisuj si doň dôležitosti, ktoré ťa stretnú nečakane počas dňa.
 • Samozrejme, denný kalendár je tu pre teba, aby si si tam nielen zapísala svoje úlohy, ale aj svoj deň zhodnotila.
motivácia

2. Vypíš si zdravé a dosiahnuteľné ciele

Malé a udržateľné kroky robia majsterky! A bojový plán robí z bojovníčok zdravé, úspešné a spokojné ženy 😊.

Tradične, ako každý rok, je pre teba pripravený v diári aj priestor na tvoje ciele v hlavných oblastiach života. Čo chceš dosiahnuť vo svojom zdraví, práci, vzťahoch alebo dlhodobých snoch v roku 2024?

To sa dozvieš iba vtedy, keď si nad to sadneš, vypíšeš všetky svoje ciele a spomedzi nich vytýčiš ten hlavný 😊. Uvidíš, ako ťa to potiahne, keď to všetko už nebudeš mať len v mysli, ale aj na papieri. Garantujeme ti, že pokiaľ budeš sama chcieť, tieto hlavné ciele sa ti splnia.

Pretože to je to, čo robí z vízie úspešný cieľ – sústrediť sa len na jeden a nerozkladať svoju energiu na 10 ďalších. Tak čo? Už vieš, ktorý to bude?

Skvelou podporou tvojho bojového plánu bude aj vizuálna pomôcka. Zapáľ svoju kreativitu a vytvor si obrázkový vision board (tabuľu vízií) s tým, čo chceš dosiahnuť a kedy počas roka chceš mať tento cieľ splnený. V kreativite sa medze ozaj nekladú, prilep si doň motivačné obrázky, doplň popisy a dátumy a je to! Nezabúdaj sa, samozrejme, pravidelne na túto „nástenku“ v diári pozerať. Môžeš to napríklad robiť pri rannej káve alebo čaji na naštartovanie dňa.

A stále nekončíme! Ešte je jedno miesto, ktoré tvoju motiváciu zmeniť svoj svet absolútne presvedčí. Je to priestor, kde si môžeš vypísať dôvody, prečo si sa rozhodla naskočiť na túto cestu – Moja motivácia. Stačia krátke body, ktoré raz za čas preletíš očami a vďaka ktorým upevníš svoje rozhodnutie aj v slabších chvíľach.

vnútorná motivácia

3. Inšpirácie do kuchyne pre celú rodinku vždy poruke

Maj eso v rukáve, vždy keď ho potrebuješ. S diárom nebude o inšpiráciu v kuchyni núdza 😉. A to neplatí len o receptoch.

Milujeme šikovné a nápomocné ťaháčiky, a preto sme do nového diára pridali novinky, vďaka ktorým prinesieš do kuchyne čerstvý vietor. Chceš vedieť, ako uvariť bulgur, amarant, pohánku, quinou či ďalšie obilniny? Jednoducho nakukni do diára, kde nájdeš všetky potrebné rady. Takisto sme si dali záležať aj s olejmi a bielkovinami. Rok 2024 môže byť rokom, keď naplno rozbehneš skúšanie nových chutí a surovín a perfektne tak obohatíš stravu pre seba a svoju rodinku!

A nesmieme, samozrejme, zabudnúť na receptovú inšpiráciu. 24 receptov bude s tebou, kdekoľvek si diár zoberieš, spolu s kalorickými tabuľkami a so zápisníkom jedál.

zdravé recepty

4. Cvičenie, ktoré dokonale sadne do tvojho hektického dňa

Daj to na profesionálku a naplánuj si cvičenia dopredu 💪!

Odporúčame ti však pred tým si sadnúť a zodpovedať pár otázok, ktoré ti pomôžu cvičebný plán aj dodržať. Silná motivácia sa totiž buduje práve tým, že vieš, čo ti vyhovuje a kedy ti to vyhovuje.

Takže poďme na to, trochu ťa inšpirujeme. Môžeš sa napríklad samej seba pýtať:

 • Kedy počas dňa mi najviac vyhovuje cvičiť?
 • Aký typ cvičenia mám najradšej?
 • S ktorým trénerom z Fitshakera sa mi cvičí najlepšie?

Ak si začiatočník a nevieš ešte tieto otázky úplne presne zodpovedať, odporúčame ísť na našu stránku a vybrať si program, ktorý ťa zaujme najviac, a dať si skúšobný týždeň, kde si všetky tieto otázky odsleduješ 😊.

Prezradíme ti aj malý tip: V kalendári na našej stránke si môžeš jednotlivé cvičenia naplánovať dopredu alebo si aj pridať vlastnú aktivitu za ten daný deň.

Poďme však naspäť k diáru. Ako ho môžeš využiť pri svojom plánovaní tréningov?

 1. Najlepšou možnosťou je využiť prehľadný mesačný plánovač ku každému mesiacu, kde si môžeš zapísať časy a tréningy.
 2. Tvoj fit rok budú navyše sprevádzať zaujímavé výzvy s našimi trénermi na každý mesiac, ktoré ti nezaberú viac ako 10 minút denne.
 3. Naše trénerky si pre teba pripravili aj fototréningy na chrbát, pilates na lenivé dni, pevné bruško a zadok.
 4. ŤAHÁČIK na koniec! Zásobník cvikov na každý deň, stačí otvoriť, kdekoľvek si, a ponaťahovať sa alebo si dať krátke príjemné cvičko.
zasobnik cvikov

5. Sleduj svoj pokrok a neustále rozpaľuj svoju motiváciu

Nielen vision board a bojový plán rozžeravia tvoju vášeň, ale takisto aj tvoje výsledky!

Máš príležitosť sledovať svoj pokrok a cestu k zdravej a fit postave vďaka tabuľke na meranie progresu. Každý mesiac si odsleduj nielen váhu, ale aj stratené centimetre.

Určite by sme ťa chceli inšpirovať aj k tomu, aby si si robila pravidelné fotky svojej postavy. Pretože tak svoj proces premeny uvidíš najkrajšie 😊. A budeš môcť byť spätne na seba pyšná, aký kus cesty si prešla.

O tvoje každomesačné naštartovanie sa tento rok postarajú aj slová fitness kouča Martina Totha, ktoré si pre teba pripravil v úvode každého mesiaca!

koučing

6. Odreaguj sa od každodenných povinností a naštartuj kreativitu!

Tvoj rok môže byť farebný a naplnený hravosťou! Každá z nás sa raz za čas potrebuje odpútať od každodennosti a zobudiť vnútorné dieťa.

Aj na toto nájdeš v diári priestor, a to nielen vďaka už spomínanému obrázkovému vision boardu. Vnútro diára si môžeš rozveseliť farebnými nálepkami, ktoré ti príjemne pripomenú, čo ťa v daný deň čaká. A nezabudli sme ani na antistresové maľovanky.

Prebuď v sebe umelkyňu a nájdi si chvíľu na ich vyfarbenie 😊.

diár

7. Už sa vidíš v cieli?

Tvoja premena rozvíri vlnu radosti nielen v tebe samej, ale odrazí sa to v celom tvojom okolí. Ako sa vraví, šťastná žena = šťastná rodina.

Skús si dať do roku 2024 výzvu spraviť zo svojho zdravia a šťastia ozajstnú prioritu a vyraz na túto vzrušujúcu cestu s nami – zmeň svoj svet na galaxiu radosti a skvelej energie!

Ďalší tip od nás letí za tebou: Zatvor oči a predstav si, ako sa chceš cítiť o mesiac, o pol roka a potom o rok. Vidíš sa tam? Aké máš pocity, si plná energie? Predstav si svoje budúce ja vždy, keď budeš cítiť, že sa schyľuje k ťažšej chvíli. Pokojne si môžeš nájsť aj na internete fotografiu, ktorá ťa bude motivovať, takú, ktorej sa chceš priblížiť 😊. Môže to byť aj tvoja staršia fotka.

Nezabúdaj, že celý rok si vieš prispôsobiť presne podľa seba. Stačí, ak sa pre to rozhodneš 😊. Každá máme inú motiváciu, inú postavu, iné obľúbené cviky či chute, čiže mysli na to, aby si si všetko plánovala s najväčším ohľadom na seba, svoje možnosti a pocity.

Náš Fitness diár 2024 je spoľahlivým parťákom na rok premeny a práce na sebe! Veď práve preto hrdo nesie svoj názov. Je tvorený pre teba a tvoje potreby. Poď vyskúšať, ako ti môže zmeniť nielen deň, ale aj celý život ❤️:

diár 2024
Fotka autora
Daška Krajčovičová
Content specialist vo Fitshakeri

Som tvorivý kreatívec a dobrodruh. Milujem tvorenie ilustrácií a príbehov, pri ktorých vymýšľaní mi takmer vždy rozvoniava šálka dobrej kvalitnej kávy. Keď práve niečo netvorím, túlam sa po horách, prírode a obdivujem krásne výhľady a západy slnka. Alebo ma pristihnete pri objavovaní mestských uličiek historických miest. Spoznávanie nových zákutí a neustály tep života, to je moje. Pri mojich milovaných dobrodružstvách však nesmie chýbať moja kamarátska rodinka, úsmev a, samozrejme, môj verný štvornohý chlpáč.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.