Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Mega efektívne tabata 10-minútové cvičenie

ako zacat cvicit doma

Milujem tieto minimalistické tréningy. Minimalizmus je niečo, čo vnímam ako budúcnosť. Zjednodušovanie, vyššia efektívnosť, to je to, čo potrebujeme priniesť do našich životov, a je mi úplne jasné, že dnešná doba je o ČASE. Menej času, viac povinností nás posúva k riešeniam, ktoré nie sú časovo náročné, a teda aj tréning možno vymyslieť tak, aby mal efekt v čo najkratšom čase.

Výberom tých najefektívnejších cvikov to pôjde.

Úvod tréningu:

60 s presun váhy v širokom postoji

Postavíš sa do širokého postoja, pohľad smeruješ pred seba, dlane si spojíš pred sebou, chrbát je vystretý, s nádychom presunieš váhu napr. na pravú stranu, pričom pravé koleno postupne krčíš a ľavé, naopak, vystieraš. S výdychom sa vrátiš do pôvodnej pozície a s nádychom presúvaš váhu teraz na ľavé koleno, ktoré krčíš, a pravé vystieraš. S výdychom sa vrátiš do pôvodnej pozície a takto presúvaš svoju váhu z jednej strany na druhú plynule bez zastavenia a krásne rozcvičuješ spodnú oblasť tela.

Celé cvičenie vykonávaš 60 sekúnd.

formovanie postavy

60 s rebrík

Teraz si rozcvičíš vrchnú časť tela a stred tela. Stojíš vzpriamene, predkloníš sa a dlane položíš na zem. Postupne cez ne rúčkuješ dopredu až do pozície planku na vystretých rukách, kde vydýchneš, a späť pri rúčkovaní do stoja sa snažíš postupne nadychovať.

Celé cvičenie opakuješ počas 60 sekúnd.

cvičenie doma pre ženy

Hlavný tréning:

1. Tabata interval 20/10 8x Angličáky

(20 s cvičíš, 10 s oddychuješ a vykonáš takto 8 sérií angličákov. Tento cvik v 8 sériách ti bude trvať presne 4 minúty)

Stojíš vzpriamene, pripravíš si pred seba ruky, jednou nohou vykročíš smerom vzad, druhú k nej pripojíš, dlaňami sa dotýkaš zeme, pričom sa postupne nadychuješ, púšťaš váhu svojho tela k zemi (alebo urobíš kľuk) a s výdychom sa vraciaš späť, teda pritiahneš k sebe najprv jednu nohu, potom druhú a z drepu vyrazíš hore výskokom.

tvarovanie postavy

2. Tabata interval 20/10 8x Obrátene angličáky

(20 s cvičíš, 10 s oddychuješ a vykonáš takto 8 sérií obrátených angličákov. Tento cvik v 8 sériách ti bude trvať presne 4 minúty)

Stojíš vzpriamene a postupne krčíš kolená, jemne rotuješ do strany, cez ktorú si pomôžeš rukou, ktorá sa dotýka zeme, a postupne sa púšťaš na chrbát s nádychom, natiahneš ruky, vystrieš nohy a vraciaš sa s výdychom späť, teda pokrčíš kolená, dlaň pomaly opieraš o zem a vyrážaš smerom nahor, pričom hore vyskočíš a vydýchneš.

cvičebný plán na chudnutie

Tento tréning je maximálne jednoduchý, ale takisto maximálne efektívny. Zapojíš v ňom svaly celého tela a nebudeš na to potrebovať viac ako 10 minút.

Uži si tréning a prajem ti spokojný pocit po tréningu zo samej seba 😊.

Aj v našom online fitku nájdeš aj krátke tréningy, mnoho z nich na teba čaká aj vo Výzve do plaviek, kde nájdeš mix tréningov, návody na zdravé stravovanie, jedálničky, podporu a iné:

online cvicenia
Fotka autora
Matúš Špirko
Redaktor vo Fitshaker

Volám sa Matúš Špirko a verím, že mojím životným poslaním je pomáhať ľuďom trpiacim nadváhou a obezitou. Ľudí trénujem už viac ako 10 rokov a v tomto povolaní som sa našiel. Napĺňa ma, keď vidím, že dokážem ľudí pozitívne ovplyvniť. Chudnutie vnímam na úrovni troch oblastí a nimi sú pohyb, strava a myslenie. Chudnutie je komplexný proces, a preto chcem zmeniť vnímanie tohto procesu medzi širokou verejnosťou a uľahčiť tak ľuďom cestu k dosiahnutiu svojich cieľov.

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.