Vyhrala boj s nadbytočnými kilogramami! Inšpiratívna premena Vierky, ktorá zhodila 17 kíl

Vierka poznala pocit, aké je to trápiť sa kvôli nadbytočným kilogramom. Vnímala nielen estetické, ale aj zdravotné problémy. Rozhodla sa čeliť novej výzve. Vďaka zmene jedálnička a pravidelnému cvičeniu sa teraz cíti zdravá, vitálna a plná energie. Jej premena sa stala pre nás obdivuhodnou, a preto ti prinášame jej spoveď o tom ako si splnila svoj sen. Inšpiratívne čítanie, ktoré ťa motivuje!

Ako každá žena som túžila byť a zostať štíhla. Ešte pred 12 rokmi som taká aj bola. Potom prišli deti a s nimi 25 kg naviac na mojom 150 cm tele. Niečo strašné. Boleli ma kĺby, fučala som ako lokomotíva aj pri chôdzi a moje sebavedomie bolo nenávratne preč. Manžel sa už na mňa tak nepozeral ako voľakedy. Čo teraz? 40-tka sa blížila a ja som si uvedomovala, že ak s tým teraz nič nespravím, tak už nikdy. Na začiatku roku 2016 som sa postavila pred zrkadlo a povedala som si: “DOSŤ!”

Ale ako začať, za kým ísť? Pri novoročných prianiach som na sociálnych sieťach po rokoch narazila na kamošku Zuzanu. Dali sme sa do reči, posťažovala som sa jej, čo a ako, pretože som vedela, že sa venuje športu a zdravému životnému štýlu. Osud to zariadil tak, že mi Zuzka navrhla, aby som k nej prišla do štúdia, že má program PREMENA, kde pomáha ženám s nadváhou.

Slovo dalo slovo a ja som 4. 1. 2016 nabehla do štúdia. Zuzka ma odvážila, odmerala a vypočítala BMI. A stanovila cieľ! Čistá katastrofa! Už to nebol iba estetický problém, ale aj zdravotný. Na prvom tréningu som nestíhala, takmer plakala, podaktorí mali pocit, že mi treba zavolať záchranku. Ale motivácia bola úžasná, či už od Zuzky alebo od ostatných dievčat. Zuzka nastavila jedálniček, presne vyčlenila potraviny, ktoré som mohla a nemohla jesť a k tomu naordinovala tréningy.

premena

Začal sa boj. Každý deň v štúdiu, úprava stravy a hlavne zmena myslenia. Prvý mesiac bol ťažký. Či po fyzickej stránke, ale aj po psychickej. Nie všetci mi verili, že to dokážem. Ale motivácia bola úžasná. Zuzka nás nekompromisne hnala dopredu, kontrolovala stravu a vylúčila z nášlo slovníka slová nemôžem, nevládzem, nedá sa to.

Po prvom mesiaci som schudla 6 kg. Úplná paráda. V páse – 10 cm. Moje okolie si začalo všímať na mne zmeny a moje sebavedomie začalo rásť a hlavne viera, že to dotiahnem čo najďalej. Dala som si cieľ, že sa tých mizerných 25 kg zbavím. Štúdio sa stalo mojím novým domovom. 4 dni v týždni som tam trávila so super kočkami a super trénerkou. A kilá išli dole. Po dvoch mesiacoch 9 kg, na konci premeny 13 kg. Konečne som mala pás a musela som s veľkou radosťou vymeniť šatník. Sebavedomie narástlo a pocit, že som inšpirovala ďalšie dievčatá bol úžasný.

PREMENA sa skončila, ale ja som pokračovala ďalej. Pretože vďaka Zuzke a štúdiu som si usporiadala v hlave zásadnú vec. Keď chce človek niečo dosiahnuť, nesmie prestať pri prvom úspechu, musí ísť ďalej, za ďalšími cieľmi. Zdravá strava a pohyb sa stali mojou každodennou súčasťou. Dôležitým momentom tiež bolo, že hodinu denne si môže pre seba nájsť každá žena – doma to bez nej hravo všetci vydržia :-).

4. 1. 2017 bol rok, čo chodím do štúdia a Zuzka je mojou motiváciou vo všetkých smeroch. Po roku mám dole 17 kg a kupujem si oblečenie veľkosti S a M. Rok sme oslávi nie zákuskom, ale ďalšou premenou. Chcem poraziť tých 25 kg. Teraz už v pohode zvládam všetko, čo mi Zuzka naplánuje. Mám okolo seba super ľudí v štúdiu i doma. Skvelá partia, s ktorou sa podporujeme a neskutočne sa nasmejeme, robí toto štúdio neopakovateľným miestom na načerpanie nielen fyzickej kondície, ale hlavne psychickej pohody.

premena schudnutie

Vystrel sa mi chrbát a hlavne sebavedomie. Zdolávam kopce, korčuľujem, na plavárni sa nemusím hanbiť za svoju postavu. A tak idem ďalej. Vidím, že moja premena je inšpiráciou pre kolegyne, známych, ale aj tých neznámych. To je najlepšia reklama pre Zuzkine štúdio a jej program PREMENY. A to ma teší. Aj takto jej môžem vyjadriť moju vďaku za energiu, ktorú mi venovala počas celého roka. A ako hovorím, okrem toho, že mi zachránila zadok, tak mi zachránila aj moje ja :-). 

Ďakujeme krásne za povzbudivé slová od Vierky a budeme jej držať palce pri zdolávaní ďalšej méty.

 

Ak si sa aj ty rozhodla zmeniť svoje telo a hľadáš inšpirácie v podobe receptov, ponúkame ti našu knihu Z fitka do kuchyne 1, kde nájdeš kopec zdravých receptov na každý deň. 

 

 

Ďalšie články, ktoré ťa môžu zaujímať: 

Alenkina premena: “Synova choroba mi otvorila oči a schudla som 40 kg!”

Biba a jej premena: “Láska ma motivovala, aby som schudla 40 kíl.”

Julka a jej premena: Ako som vyhrala boj s obezitou a schudla 62 kg!

 

 

PaedDr Zuzana Drgová

Článok bol pridaný dňa 23/02/2017 a zaradený do kategórie: CvičeniePremenyStravovanie   |   Autor: PaedDr Zuzana Drgová

Komentáre