Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Tomáš Malárik: „Zdravie chrbtice ovplyvňuje celé naše telo.“

sedenie

Tomáš Malárik je fyzioterapeut, chiropraktik a osteopat, ktorý odborne vedie tím rehabilitačného centra so zameraním na fyzioterapiu a ortopédiu Fyzio klinik.

Počas štúdia fyzioterapie mal možnosť učiť sa a získavať skúsenosti od najlepších doktorov a fyzioterapeutov u nás aj v zahraničí.

Ak máte nejakú zaužívanú predstavu o tom, ako má vyzerať stretnutie s fyzioterapeutom, Tomáš vám ju možno naruší, ale väčšinou aj pomôže. Ako sám hovorí, ľudia k nemu chodia vtedy, keď im už nevedia poradiť inde. Aj v tejto epizóde sme sa opäť rozprávali o chrbtici a o tom, ako jej zdravie a funkčnosť vplývajú na zdravie celého tela.

Dozviete sa:

  • Prečo je zdravie chrbtice tak veľmi dôležité?
  • Ako sú pri sedení zaťažené platničky?
  • Ako sa pri sedení mení mechanika chrbtice?
  • Môže byť nesprávne sedenie príčinou migrén či bolestí hlavy, závratov, nevoľnosti?
  • Môže „len“ samotné sedenie spôsobiť degeneratívne zmeny na chrbtici, ktoré sa nedajú zvrátiť späť?
  • Ako je možné, že za bolesťami hlavy, ucha, očí, tváre, zubov, brucha, lakťov, kolien, chodidiel môže byť problém s chrbticou?

Namixuj fit darčeky pod stromček s Fitshakerom. Navštív náš eshop a daruj šancu byť fit 🎁. Nájdeš u nás nielen chutné zdravé dobroty na raňajky, ale aj pomôcky a doplnky pre tvoje domáce fitnesko a skvelé kuchárske knihy 🙂.

vianočné darčeky
Fotka autora
Adriana Špronglová
Redaktor vo Fitshaker

Som rádiová spíkerka a lektorka jogy, ktorá miluje športy od výmyslu sveta, adrenalín, hory, prírodu a tanec. Vo svojej koži sa cítim vtedy, keď môžem sedieť pri dobrej káve s ľuďmi, spovedať ich a inšpirovať sa ich príbehmi a životom.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.