Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Super rýchly slivkovo–makový koláčik úplne bez cukru

makovo-slivkový koláč
Slivky sú momentálne v kurze. Prečo by si nemala toto letné ovocie prehliadnuť? Sú špecifické nielen svojou skvelou sladkou chuťou, no taktiež nám ponúkajú vyvážený obsah vitamínu B. Okrem toho, podporujú krvotvorbu, zlepšujú našu pamäť, a dôležité najmä pre ženy – vďačiť im môžete za krásne zdravé vlasy, pokožku a nechty. Nemôžem nespomenúť, že obsahujú hojný počet draslíka, ktorým zabráni odvápňovaniu kostí. Taktiež v nich nájdeme vysoký obsah vlákniny, a mnoho iného. Teraz sa, ale pusťme do prípravy! Pretože lahodnému spojeniu maku a sladkastej chuti sliviek ťažko odolať :-).
Čo budeme potrebovať?

  • 12 PL ovsených vločiek

  • 3 PL špaldovej múky

  • 2 PL kokosového oleja

  • 2 vajcia

  • 1 PL bieleho jogurtu

  • 1 malá miska maku

  • 3 PL medu (alebo podľa chuti)

  • 1/2 balíčka kypriaceho prášku

  • cca 10 sliviek


Ako budeme postupovať?
1. Všetko, okrem sliviek, zmiešame dokopy. Cca 4 slivky si nakrájame na malé kúsočky a primiešame do cesta.
2. Rúru si dáme nahriať na 170 stupňov. Cesto rovnomerne prenesieme do tortovej formy a navrch naukladáme na polovicu rozpolené zvyšné slivky. Pečieme 30 minút a po vybratí necháme chvíľu vychladnúť :-).
fitshaker_blog_makovo_slivkovy_kolac1
fitshaker_blog_makovo_slivkovy_kolac3
fitshaker_blog_makovo_slivkovy_kolac2
Nela Juričová
Redaktor vo Fitshaker

Vždy ma bavilo skúšať nové recepty, meniť ich podľa seba a rozširovať ich ďalej. Zdravému životnému štýlu som sa začala venovať od svojich 15 a drží ma to stále a verím, že ma to ani nikdy neopustí. Mám oveľa lepší pocit keď presne viem, čo do svojho jedla dávam a ešte viac si ho aj vychutnám. K mojej vášni k vareniu som pripojila aj fotenie, ktoré takisto patrí medzi moje hobby. Takto si fotím každý môj recept a veľmi rada sa s ním podelím ďalej, pretože by som chcela ľuďom ukázať, že žiť a stravovať sa zdravo je oveľa jednoduchšie a príjemnejšie, ako mnohí hovoria. Odkedy som svojmu telu začala dávať, čo si zaslúži a potrebuje, cítim sa lepšie nie len fyzicky, ale aj psychicky a tento životný štýl sa stal mojou neoddeliteľnou súčasťou.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.