Simonkina premena: „Ráno sa mi lepšie vstáva a večer zaspáva.“

Simonka je mamička úžasného synčeka. Tešíme sa, že si popri ňom, domčeku, záhradke a cvičení našla chvíľku času a odpovedala na naše otázočky. Poď si s nami prečítať jej príbeh 😊.

Na začiatok nám o sebe niečo povedzte. Aký máte vzťah k cvičeniu, bola táto výzva vaša prvá?

Ahojte, som mladá matka 3-ročného chlapčeka. Sme spolu doma, takže ten čas tam trošku je, i keď domácnosť, záhradka, veľa obľúbených aktivít a aj smer takého sebestačnejšieho životného štýlu si ten svoj kúsok času zoberie. Pohyb ma bavil asi vždy, keďže som dosť aktívny typ človeka, korčuľovanie na ľade, cyklistika, volejbal, no cvičeniu som sa nikdy nevenovala. Túto radosť som objavila, až keď som začala byť nespokojná sama so sebou. Novoročná výzva bola moja prvá, no určite nie posledná, zapojila som sa aj do Výzvy do plaviek 2020.

ako schudnúť

 

Mali ste počas výzvy obľúbeného trénera? Niekoho, na koho ste sa stále tešili?

Zo začiatku ani nie, skôr som vedela, na koho sa neteším :-D. Priznám sa, že videá Olinky Bartalskej som najprv odkladala na potom. Dnes je to pre mňa výzva a už sa jej tak nebojím. Postupne počas výzvy som si veľmi obľúbila Andrejku Peniakovú, Dianku a Janyho aj s Dominikou, ktorá mu robí spoločnosť počas Sexy Body.

 

Ako ste sa dozvedeli o Fitshakeri? Vyhovuje vám cvičenie v pohodlí domova?

No, popravde ani neviem, kde som sa dozvedela o Fitshakeri. Zamilovala som si cvičenie doma, mne ako človeku, ktorý nemá sebavedomie na rozdávanie, to úplne vyhovuje. Hocikedy a hocikde. Ale na fitnesko som nabrala odvahu raz a poviem, že po celom tréningu som bola šťastná a veľmi hrdá osoba. Aj tomuto kroku vďačím Fitshakeru a, samozrejme, sebe.

premena

 

Zmenili ste počas svojej premeny aj jedálniček? Pomohli vám v tom napríklad naše stravovacie videjká alebo blog?

Veľmi jemne. Prestala som jesť vysmážané jedlá a obmedzila som chlieb a mäso. Pri kváskovaní je to však s múčnymi jedlami ťažšie. Zdravú stravu sa do nášho jedálnička snažím zaradiť čoraz viac. Keďže máme vlastnú záhradu, zdravie máme na tanieri polovicu roka.

Raňajky sú u nás doma väčšinou sladké. Ako večera vyhráva už pol roka hlavne tuniakový šalát alebo teplá polievka. Kalorická tabuľka mi dosť pomohla vidieť kalorickú hodnotu a čo mi reálne aké jedlo dáva.

chudnutie

 

Ako ste sa popasovali s krízou? Keď sa vám nechcelo cvičiť alebo ste mali chuť na niečo nezdravé? Mali ste vôbec takéto chvíle ☺?

Ak mám chuť na niečo nezdravé, dám si pohár vody a ono to fakt funguje :-D. Sladké moc neobľubujem, takže v tomto problém nemám. Horšie je to s letom a grilom.

Keď sa mi nechce, premôžem sa, poháňa ma Fitshaker diár, poháňa ma lepší výkon každý mesiac. Stačí, keď si dám prechádzku alebo jogu v deň, keď sa mi fakt nechce, a som spokojná. Väčšinou ma stopne len bolesť tela, inak sa to stalo už takým pekným každodenným zvykom.

 

Odporučili by ste Fitshaker ďalej?

Určite áno. Komukoľvek. Fitshaker je pre každého.

 

A na záver − ako vás táto skúsenosť zmenila? Fyzicky to vidíme a je to skvelé, ale zmenila niečo aj psychicky?

Psychicky mi vzrástlo sebavedomie, ráno sa mi lepšie vstáva a večer zaspáva. Cítim a vidím na sebe, že je oveľa lepšie aj držanie tela. Oveľa viac vyhľadávam pohyb a zapájam aj členov rodiny, čo ma teší. Viem si lepšie naplánovať čas. Vnímam aj to, že počas aktívnych dní mám kvalitný pitný režim, počas regenerácie naň často zabúdam.

výzva
Rozdiel 6 mesiacov. Naľavo Simonka fotená v januári 2020 s 65,6 kg a napravo jún 2020 s 54,3 kg.

 

Presne ako hovorí Simonka − Fitshaker je pre každého 😊. Preto sa k nám pridaj aj ty 😊!

cvičenie doma

 

Nakopni sa aj ďalšími premenami žien:

Veronikina premena: „Už som nepotrebovala na naštartovanie dňa kávu, ale zapnúť telku a cvičiť.“

Miškina premena: „Prestala som riešiť váhu, tá na čele napísaná nie je.“

Alickina premena: „Pevne verím, že fotka z februára je minulosť, už tak nikdy nechcem vyzerať.“

Veronika Kašická

Článok bol pridaný dňa 07/07/2020 a zaradený do kategórie: Premeny   |   Autor: Veronika Kašická

Komentáre