Praženička trošku ináč

Všetci “praženičiari” pozor! Prichádza nová revolúcia praženice. Štyri ingrediencie, pár minút času a môže sa podávať. Aj pre najväčších kuchárskych antitalentov, aj pre najväčších gurmánov :).

Praženica z vajíčok, cottage cheesu a špenátu = skvelé proteínové raňajky. Plné bielkovín a zdravých tukov, ktoré zasýtia brušká aj v malom množstve. Cottage cheese dodá praženici lahodnú syrovú chuť, čo poteší hlavne milovníkov syrov (medzi ktorých bezpodmienečne patrím aj ja :) ). K praženici si môžete spraviť hocijaký šalát, čím si skvelo nahradíte biele pečivo a ľahšie vám vajíčka strávia. Ja som zvolila jednoduchý šalát pozostávajúci z cherry paradajok, červenej papriky, balkánskeho syru a špenátu. Zelenina osvieži chuť praženice a skvelo kontrastuje s jej chuťou. Šalát si nezabudnite posypať semiačkami a orechmi, ktoré zasýtia a dodajú parádnu dávku zdravých tukov.

Čo potrebujeme na prípravu?

  • 2 vajíčka,
  • 1/2 cottage cheesu,
  • hrsť špenátu,
  • štipka soli.

Ako na to?

1. Na panvicu dáme polovicu balenia cottage cheesu a na kúsky nakrájaný špenát.Necháme ho na miernom ohni roztopiť. Občas zamiešame.

2. Keď sa cottage cheese roztopí, pridáme celé dve vajíčka, začneme miešať a následne počas toho prisypeme štipku soli. Miešame, až kým praženica nie je úplne hotová.

3. Vypneme oheň, ešte trochu pomiešame a preložíme na tanier. Kúsky špenátu a balkánskeho syra poukladáme na vrch.

fitshaker_blog_prazenica_1

fitshaker_blog_prazenica2

fitshaker_blog_prazenica3

Dobrú chuť! :)

Nela Juričová

Vždy ma bavilo skúšať nové recepty, meniť ich podľa seba a rozširovať ich ďalej. Zdravému životnému štýlu som sa začala venovať od svojich 15 a drží ma to stále a verím, že ma to ani nikdy neopustí. Mám oveľa lepší pocit keď presne viem, čo do svojho jedla dávam a ešte viac si ho aj vychutnám. K mojej vášni k vareniu som pripojila aj fotenie, ktoré takisto patrí medzi moje hobby. Takto si fotím každý môj recept a veľmi rada sa s ním podelím ďalej, pretože by som chcela ľuďom ukázať, že žiť a stravovať sa zdravo je oveľa jednoduchšie a príjemnejšie, ako mnohí hovoria. Odkedy som svojmu telu začala dávať, čo si zaslúži a potrebuje, cítim sa lepšie nie len fyzicky, ale aj psychicky a tento životný štýl sa stal mojou neoddeliteľnou súčasťou.
Nela Juričová

Článok bol pridaný dňa 10/02/2015 a zaradený do kategórie: BezlepkovéRaňajkyReceptyVajíčka na raňajky   |   Autor: Nela Juričová

Komentáre