Nie je však dôležité iba to, koľko % tuku máš, ale aj to, kde presne sú tukové zásoby uložené. Najnebezpečnejší je totiž tzv. viscelárny tuk. Je to tuk uložený okolo orgánov ako napríklad srdce alebo pečeň. Tento tuk síce nevidno a možno ťa teda trápi menej ako ten, ktorý máš na stehnách či zadku, no pre tvoje zdravie je oveľa škodlivejší. Spája sa totiž napríklad s rizikom vzniku rakoviny, vysokého krvného tlaku, cukrovky či zvýšeným cholesterolom.
Čo spôsobuje štíhlu obezitu?
Čo s ňou?
Druhou časťou skladačky je samozrejme ako inak – pohyb. Fyzická aktivita eliminuje zdravotné riziká súvisiace s obezitou (aj štíhlou obezitou) a pomáha spaľovať zásoby (aj) viscelárneho tuku. Aj keď si od prírody štíhla, nezabúdaj na pravidelný pohyb vrátane silového tréningu, ktorý je zameraný na budovanie svalovej hmoty.
Štíhla obezita je čoraz viac rozšírená a možno sa týka ja teba. Nezanedbávaj svoje telo, aj keď naoko možno vyzerá dobre.
Zacvič si s nami hoci aj každý deň a začni žiť zdravší a krajší život! :-)
Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujať:
7 veci, ktoré by som rada vedela, keď som začínala s tréningom
Meditácia a pohyb. Dájú sa spojiť?
Jedlo nie je strašiak aka Prečo sa ženy boja jesť? 4 kroky k oslobodeniu!
Som trénerka a inštruktorka skupinových cvičení. Okrem toho milovníčka dobrého a zdravého jedla. Rada ľudí motivujem k tomu, aby sa viac hýbali a aby sa zaujímali o to, čo skončí v ich žalúdku. Kombinácia pohybu a vyváženej stravy môže každému zabezpečiť nielen krásnu postavu, ale predovšetkým pevné zdravie, dostatok energie a vitality.