Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Novoročná výzva 2018: Takéto výsledky by si nečakala!

premeny
Čo dokáže 50 dní? Aké fyzické a psychické zmeny je možné po tejto dobe dosiahnuť? Nie je nič lepšie ako dozvedieť sa to z reálnych výpovedí účastníčiek Novoročnej výzvy 2018. Čo im výzva priniesla? Toto je minimálne 9 vecí, ktoré môže priniesť aj tebe. ;-)

# 1: Našli si čas pre seba

Byť ženou v domácnosti na materskej dovolenke je jedno z tých najťažších povolaní. Častokrát mamička nemá poriadne čas ani na osprchovanie sa (veď to poznáš z vlastnej skúsenosti či z vtipných videí, ktoré kolujú internetom). Ale, čo ak nie si spokojná vo vlastnom tele a chceš si ten čas nájsť? Ako na to?


Do Novoročnej výzvy som sa zapojila s veľkou radosťou, že si najbližších 50 dní ukradnem polhodinku pre seba. Naozaj to fungovalo na všetkých, dokonca aj na moje 3 malé deti (4 roky, 2 roky a 4 mesiace), ktoré veľmi rýchlo pochopili, že tento čas je môj a buď sa pridali a zacvičili si so mnou, alebo sa pri mne hrali.
Pre mňa je Fitshaker jeden skvelý projekt, kde každý nájde niečo, čo ho baví a okrem oddychu určite časom príde aj dobrý pocit z toho, že sa cítite skvele vo vlastnom tele a to je podľa mňa najdôležitejšie. :-)
Evka z Veľkého Zálužia, -5,6 kg
doma
 

# 2: Dostali sa po pôrode opäť do formy!

Máš doma dieťa? Tak vieš o čom je reč. Pred pôrodom vyzeráš super, darí sa ti udržiavať si postavu, s ktorou si spokojná, potom príde tehotenstvo a ty ani nevieš ako a naberieš možno aj 20 kg. Zhodiť popôrodné kilogramy je popri dieťatku riadna makačka, ale nie je to nič nemožné. ;-)


Po dvoch pôrodoch (druhý bol v decembri 2016) som sa chcela dostať do formy, pretože predtým som vždy mala peknú postavu, ale dve deti urobia s postavou divy. Odhodlávala som sa, vždy som začala a po týždni som aj skončila. Na fitko som nemala pri deťoch vôbec čas a ani nejako náladu. Po novom roku som na nete zachytila info o Novoročnej výzve a hovorím si, že konečne začnem a uvidím, či vydržím. 
Keď som sa po 6 týždňoch merala a videla som ručičku na váhe, bola som ohromená. Môj muž foto PRED a PO ukázal asi každému a ja som až vtedy videla, že asi som vážne schudla. Cítim sa lepšie, mám lepšiu kondičku a cvičím ďalej. Celá netrpezlivá čakám na Výzvu do plaviek 2018, lebo chcem vymakať zadok a bruško. Vy ste jediný, s kým mi to ide ako po masle.
Každému odporúčam všetkými 20-timi, lebo naozaj vidím výsledky.
Lucka z Trenčianskej Závady, -4,5 kg
ako schudnut
 

# 3: Našli systém pri cvičení

Ak by si mala cvičiť každý deň to isté, asi by sa ti to veľmi rýchlo zunovalo. Nie každý si vie tréningy plánovať tak vhodne, aby boli efektívne, dokonale prestriedavali jednotlivé partie tela, či kardio s oddychovým pilatesom a zároveň nikdy neboli nudné. A vlastne ani také isté. Navyše, ak si zaneprázdnená mamička, nepochybujeme o tom, že sa ti to ani vymýšľať nechce.


Bola som nadšená z podpory organizátorov výzvy. Bolo milé dostávať motivačné maily, ale tiež preniesť zodpovednosť za cvičebný program na fundovaných ľudí a len “robiť čo treba”. Keďže denno-denne musím plánovať a organizovať deti, domácnosť, bolo to veľké plus nemusieť sa chvíľu zaoberať ďalšou vecou týkajúcou sa seba. Po dobe bez podpory a samosnažení to bolo super odľahčenie.
Pre tie, ktoré váhajú začať, môžem potvrdiť, že nie je nad čím váhať a je to len na nich. Môžu vyskúšať niečo nové, o čom možno ani netušia a nakoniec v tom môžu nájsť záľubu. Je super, že im v tom má kto pomôcť a stačí sa teda len nechať navigovať Fitshakerom.
Výzva mi dala hlavne systém, vybudovanie návyku, pravidelnosti a hlavne podporu, ktorá mi tak chýbala.
Jarmilka z Malaciek, - 5 kg
chudnutie
 

# 4: Spoznali "diétu", ktorá je natrvalo bez jojo efektu = zdravý životný štýl

Ruku hore, ak aj ty patríš k tým, ktoré už skúšali zaručene fungujúcu diétu. Možno si bola týždeň na ryži, vyskúšala stredomorskú, mrkvovú, bielkovinovú, či neviem ešte akú diétu. Bohužiaľ, po jej skončení si nabehla zas na tie isté návyky a dostavil sa neželaný jojo efekt. Ba čo horšie, kilá mohli ešte aj viac narásť.
Vo výzve nedržíš žiadnu diétu. Poctivo na sebe makáš a popri tom sa učíš, ako sa zdravo a vhodne stravovať. A je to. :-)


Keď som dostala svoj Fitness diár, rozhodla som sa, že tentokrát to nebude len XY-té prázdne „novoročné predsavzatie“, ale že chcem naozaj zmeniť svoje stravovacie návyky a začať sa hýbať
V cvičení, ktoré ste vo výzve ponúkali, som sa našla a na každé cvičenie sa tešila. Vaše milé cvičiteľky si ma získali najmä tým, že vo videách vždy vysvetľovali techniku a ja som cítila, že sa každým tréningom zlepšuje moja kondícia. Vždy, keď som sa prihlásila na vašu stránku a videla tam svoju veľkú fotku „pred“, mala som ešte väčšiu chuť cvičiť, aby tá postava bola už len minulosťou. Keď som vedela, že budem mať iné povinnosti, vždy som sa snažila si videá „nadbehnúť“ alebo s oneskorením odcvičiť dodatočne. Našla som si svoj systém a vyčlenila čas pre seba, pretože to, že nemám čas po práci bola naozaj len výhovorka! Každá, ktorá chce vo svojom živote niečo zmeniť si tú pol hodinku – hodinku pre seba nájde.
Veľkou podporou mi boli moji blízki, vy a „spolubojovníčky“ vo výzve, ktoré ma ťahali ďalej a všetky sme sa spolu tešili z našich úspechov. Myslím si, že nebudem hovoriť len za seba, že mi táto výzva otvorila oči a ukázala, že všetko sa dá keď sa chce a viem, že to výzvou pre mňa (nás) nekončí. Osobne mám ešte ďaleko k tomu, ako by som chcela vyzerať, ale už viem, že s Vašim cvičením a pevnou vôľou to môžem dosiahnuť! ?
Peťka z Nitry, - 9,1 kg
fitshaker
 

# 5: Stratili výhovorky, našli odhodlanie

Keď dostaneš všetko pekne ako na podnose naservírované, zrazu sa nemáš na čo vyhovárať. A potom to ide ľahšie. Vyhradíš si čas na cvičenie (a áno, vždy sa tých 20-30 minút dá nájsť), prezlečieš sa do cvičiaceho úboru, nachystáš karimatku, vodu, vezmeš do ruky tablet, zapneš počítač alebo telku a ideš na to. Keď vieš, že je to takéto ľahké, raz dva nabehneš na správny režim a odhodlanie pokračovať už iba silnie. :-)


Vždy som bola zástancom zdravého životného štýlu, rada som cvičila a udržiavala si peknú postavu, s ktorou som bola spokojná. Počas tehotenstva som pribrala 20 kíl a moje telo sa totálne zmenilo. S príchodom syna odišiel môj čas na trénovanie a prišlo aj mnoho výhovoriek, prečo neschudnúť, chýbalo mi odhodlanie.
Do výzvy som sa prihlásila preto, lebo som sa už naozaj nemohla na seba pozerať, chýbalo mi moje staré ja, chcela som opäť nosiť svoje oblečenie. Taktiež sa prebytočné kilá odrážali na mojej zlej nálade
Veľmi ma podporoval aj môj manžel, stále mi opakoval: „Uvidíš, ty to dáš a vyhráš.” :-) Výzva ma veľmi bavila, každý deň som sa tešila na nové cvičko a hlavne som sa naučila pravidelne stravovať. Vylúčila som hlavne zbytočné cukry a výsledky sa dostavili. S výsledkom som spokojná, ale samozrejme nekončím. Makám ďalej a už sa teším na ďalšiu výzvu.
A čo by som odporučila babám, ktoré váhajú?
Ak niečo naozaj chceš, tak si choď za tým. Nehľadaj výhovorky, ale dôvody, prečo to chceš a výsledky sa potom určite dostavia. :-)

Janka z Bratislavy, - 9 kg
cvicenie
 

# 6: Zvíťazili nad negatívnymi myšlienkami typu: „Ja to aj tak nedám!”

Pretože občas veci, ktoré ťa brzdia, sú len v tvojej hlave. Sú to také malé pochybovačné červíky, ktoré ťa chcú zakaždým iba zneistiť, aby si s tým sekla. Ty však po pár dňoch zistíš, že si vieš nájsť 20 minút denne, po mesiaci uvidíš prvé zmeny a neskôr si uvedomíš, že nad týmito negatívnymi postojmi sa dá veľmi ľahko zvíťaziť. :-)


Mojou motiváciou prihlásiť sa do výzvy boli nadbytočné kilá, ktoré nechceli ísť po pôrode dole. Nebola som stotožnená so svojou postavou a necítila som sa dobre. Ďalší dôvod bol môj manžel. Preňho som chcela mať takú istú postavu ako pred pôrodom.
Tak som sa prihlásila a myslela si, že to aj tak nedám. Že nebudem vládať, stíhať a pod., ale povedala som si, že za skúšku nič nedám.
Vážievala som sa vždy po mesiaci, takisto som si merala obvody a zapisovala som si výsledky. Bola som spokojná, ale mohla som dosiahnuť aj lepšie výsledky. Naďalej cvičím a momentálne sa zameriavam na moje bruško, ktoré by som si chcela vyformovať s cvičebným programom six pack - krásne bruško.
Celkovo mi cvičenie prinieslo to, že sa sama cítim lepšie vo svojom tele a aj okolie si všimlo, že som schudla a to ma teší.
Tie, ktoré ešte váhate sa prihlásiť a cvičiť s Fishakerom, tak neváhajte. Každá si vie nájsť to svoje čo jej vyhovuje a hlavne sa nevzdávajte a choďte si za svojím cieľom, aj keď to nebude ľahké.
Lenka z Vrútok, - 4 kg
cvicenie doma
 
 

# 7: Našli perfektnú alternatívu k fitku, do ktorého nestíhali chodiť

Aj by si mala motiváciu sa hýbať, aj by si do toho fitka chodila, ale čo keď ten čas na premiestňovanie je tak vzácny a je ťažké sa najmä popri malom dieťati zladiť s okolím? Sabinka to skúsila s nami vo výzve a zistila, že to ide aj doma. A navyše, zaberá jej to podstatne menej času. Super, však? :-)


Keď som v júni minulý rok porodila dcérku, hovorila som si, že začnem čo najskôr cvičiť. Stále som to odkladala, sama sebe dávala argumenty, že mám ešte čas. Chcela som si kúpiť permanentku do fitka, no nejak sme sa s drahým nevedeli zosynchronizovať. 
Na instagrame mi vybehol príspevok, že sa chystá výzva. Neváhala som, zaregistrovala som sa a tešila na začiatok. Prvé tréningy mi dali zabrať, bola som veľmi sklamaná zo svojej kondičky. No striedanie intenzívnych, silových a “relaxačných” cvičení ma vždy nakoplo nevzdať sa. Všetky videá o stravovaní som si vzala k srdcu. Inšpirovala som sa super receptami a vyskúšala veľa nových receptov, ktoré sme si doma obľúbili.
Po mesiaci prišli prvé výsledky. Niet nad lepšiu motiváciu ako vidieť, že sa niečo deje. :-)
Na tréningoch mi vyhovuje to, že stačí polhodinka denne, nemusím sa nikde presúvať a strácať tak čas
Výzva mi dala veľa. Našla som si na seba čas, zlepšila som si kondičku a ako bonus cítim sa a vyzerám lepšie. ;-) 
A čo chcem odkázať ženám, ktoré chcú niečo pre svoje telo urobiť ?
Šup na stránku Fitshaker.sk, zmeňte svoje obývačky na fitko, doprajte si polhodinku denne a ak vydržíte, výsledky sa určite dostavia.
Sabinka z Košíc, - 5,5 kg
cviky na chudnutie
 

# 8: Vyvrátili mýty o cvičení popri kojení

Naozaj je pravda, že ak žena cvičí a zároveň kojí, ubližuje tým bábätku? Alebo, že bábätko bude odmietať kojenie, pretože chuť mlieka bude ovplyvnená kyselinou mliečnou, ktorá sa po cvičení doňho dostane?


Novoročná výzva začínala niečo vyše mesiaca po mojom pôrode. A dlho som váhala, či sa zapojiť, keďže je môj synček plne kojený. Váhala som preto, že ak by som začala cvičiť, určite by to bolo naplno a určite by som mala stále svalovku. A mne sa cvičenie bez poriadnej svalovky neráta. :-)
Tak som zháňala informácie, no týchto informácií je veľmi málo. Väčšinou sa odporúča len cvičiť zľahka a hlavne bez svalovky. Presvedčil ma až rozhovor s Denisou Lipovskou, na ktorý som natrafila na internete a písala v ňom, že začala cvičiť 4 týždne po pôrode, jej bábätko je plne kojené a nijako mu to neuškodilo. Vtedy som sa rozhodla, že idem do výzvy a to úplne naplno.
Táto výzva mi určite dala veľmi veľa. Zistila som, že človek má počúvať svoje telo. A keď má pocit, že potrebuje a chce cvičiť rovno po pôrode a zároveň chce stále kojiť svoje bábätko, tak nech cvičí. Navzájom sa to nevylučuje. Samy presne vieme, čo je pre nás najlepšie.
Určite chcem týmto motivovať aj ostatné mamičky. Nebojte sa toho, že dieťa bude mať s mliečkom problém. Alebo, že nebodaj prídete o mlieko. Nie je to pravda, pokiaľ budete dodržiavať pestrú stravu a nedržať nejakú nezmyselnú hladovku.
Miška z Riečky, - 4 kg
chudnutie ako
 

# 9: Objavíš, že cvičenie sa môže stať parádnou záľubou

Keď cvičíš s nechuťou, možno aj nejaké to kilo zhodíš, no príde krízové obdobie a zhodené kilá sú raz dva naspäť. Dokonca ich naberieš ešte viac. To sa stalo Kike. Zlomila si nohu, bola nešťastná z toho, že sa jej kilá nabaľujú kvôli nemožnosti pohybu a nakoniec smútok zajedala. To vyústilo až do toho, že sa nakoniec rozhodla zapojiť do Novoročnej výzvy.


Vy a celý Fitshaker, takisto aj dievčatá a hlavne moja veľká opora, môj priateľ, ste mi ukázali, že cvičenie môže byť záľubou, ktorej sa už nikdy nezbavím. Milujem cvičenie a stalo sa mojou drogou, keď pár dní necvičím, priateľ sa smeje, že sa idem z toho zblázniť. :-D
Pre dievčatá, ktoré len rozmýšľajú, či sa do výzvy pustiť chcem odkázať len toľko.. ZVLÁDNETE TO, pretože na to máte. Začiatky sú ťažké, ale potom uvidíte, že to bude čoraz lepšie. A získate tým zdravé a krásne telo a hlavne úžasný pocit z toho, že držíte pevne v rukách svoj život a dokážete v ňom všetko to, čo si zaumienite. Jedinou prekážkou a hranicou sú naše myšlienky. Ak budú negatívne, všetko sa nám bude zdať nemožné, no ak budú pozitívne, bude všetko oveľa ľahšie.
Kristínka z Vinohradov nad Váhom, -10,9 kg
motivacia
 
Toto je len zopár referencií, ktoré sme od zúčastnených kočiek dostali. Bolo ich omnoho viac, veď vo výzve s nami bolo vyše 7 000 žien. Niektoré ich príbehy ti plánujeme ešte bližšie predstaviť, môžeš sa tešiť na poriadnu dávku motivácie. :-)
 
A aby sme nezabudli. Samozrejme, že s výzvami pokračujeme naďalej. Teraz pre teba pripravujeme Novoročnú výzvu 2019. Zapoj sa k týmto úžasným bojovníčkam aj ty. ;-)
výzva
 
 
Pozri si aj zopár príbehov žien, ktoré už s nami vo výzve boli. Ako sa im darilo? Čo dosiahli?
Slávka schudla -17 kg, má doma 5 dcér (najmladšia má 2 roky) a aj tak si našla čas na cvičenie
Barborka s nami schudla dokopy už 12 kg, v poslednej výzve s nami formovala postavu
Víťazka Výzvy do plaviek 2017 schudla 6 kg, spevnila telo a vyrysovala krásne krivky.
Fotka autora
Katarína Vrbičanová
Head of Content

Moje telo je to jediné, s kým musím prežiť celý život. Nie je to len klišé fráza, ale niečo, podľa čoho sa snažím žiť. Rada objavujem nové zdravé recepty, obklopujem sa pozitívnymi vecami a zbožňujem pohyb. Táto trojkombinácia je pre mňa dôvod, prečo som aj ja súčasťou Fitshakera :-)

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.