Pot i zábava! alebo ako vznikal Fitshaker

Ja (Lucka) spolu s mojím priateľom (Peťom) už zopár rôčkov navštevujeme takmer každý deň telocvičňu. Moje miesto mi nikdy nikto neobsadí, keďže je rovno na pódiu :-). Áno, som inštruktorka a predcvičujem Zumbu. Ešte pred pár rokmi nám napadlo založiť si YouTube kanál a točiť niektoré náročnejšie Zumba choreošky. Aby sa ich ľudia rýchlejšie naučili a mohli si cvičenie užívať na 100 percent. Oni budú odchádzať z hodiny vysmiati a ja budem odchádzať taktiež vysmiata, ale za to, že oni odchádzajú vysmiati. Prišlo nám to ako rozumný nápad :-)

YouTube kanál so Zumba choreografiami mal veľký úspech (niekoľkonásobne väčší ako sme čakali – jedno videjko má vyše 6 miliónov videní!). Časom nám začali chodiť ďakové e-maily ako si ľudia cvičia s videami doma, ako idú kilečká dole, ako sa im videá páčia…a tak sme si povedali, že cvičenie podľa videí je fakt super!

Je to hlavne o radosti z cvičenia. Na fotke tématická Zumba party v ružovom.
Je to hlavne o radosti z cvičenia. Na fotke tématická Zumba party v ružovom :-)

S Peťom sme sa zhodli, že ak budeme natáčať videá s rôznymi cvičeniami, ľuďom pomôžeme cvičiť pravidelnejšie (vieme, že nie každý má čas cestovať do fitka, alebo sa tam proste necíti vo svojej koži), cvičiť lacnejšie (áno, každé euríčko sa zíde a s Fitshakrom miniete na mesiac cvičenie cca 5-EUR…a úprimne, čo si dnes kúpite za 5 Eur?) a môžu si zacvičiť aj s inštruktormi, ktorých nemajú možnosť zažiť ani v ich meste, či dedine (cvičiť môžete so skutočnými profíkmi…naozaj dllllho sme ich vyberali :-)).

Tak sme si povedali, ideme do toho! Začali sme zháňať kameramanov, priestory na natáčanie, inštruktorov, strihačov videí, programátorov, grafikov, a keď sme všetkých zohnali, prišlo na rad natáčanie.

Aj keď nás to stálo kopec nervov a po celodennom natáčaní sme každý večer len padali do postele, bola to zábava. A tu je malá fotodokumentácia, aby ste vedeli ako vznikali tieto videjká.

Fitshaker-nakrucanie-baby-s-leou-grancic
Lea Grančič a jej kočky. Šikulky veľké…všímajte vo videách z cvičení Aerobic a Dynamic Pump :-). A nakrúcanie s Leou? Vždy vysmiata a plná energie. A kedže úsmev je veľmi nákazlivá záležitosť, natáčalo sa nám s ňou viac ako skvelo :-).

 

Fitshaker-nakrucanie-baby-si-vyberaju-oblecko
Aj takto to vyzeralo na natáčaní. Čo si obliecť? Ako sa zladiť? Proste ženy :-)

 

Fitshaker-nakrucanie-mommy-fitness-s-jankou-budayovou
Janka Budayová a jej Interval Toning a Mommy fitness. Povedali by ste, že dve osoby na tejto fotke rodili len pred pár mesiacmi?

 

A tu už vidíme aj kameramanov (vľavo) a Peťa (ten ktorý to má s tou klapkou na mále :-)).
A tu už vidíme aj kameramanov (vľavo) a Peťa (ten ktorý to má s tou klapkou na mále :-)).

 

Fitshaker-nakrucanie-kameramami-sa-bavia
Stáť celé dni za kamerou a nepohnúť sa z miesta je niekedy náročné. Preto sa potrebovali kameramani občas aj takto „prevetrať“ :-).

 

Fitshaker-nakrucanie-aj-lucia-meresova-za-kamerou
Keď bolo treba, musela som sa za kameru postaviť (resp. posadiť :-) ) aj ja

 

Fitshaker-nakrucanie-mommy-baby-fit-s-lenkou
Budúce mamičky a inštruktorka Lenka. Cvičiť sa dá aj s bruškom. A takto super sa budete po hodine Baby fit cítiť aj vy :-).

 

Fitshaker-nakrucanie-joga-nikol-chovancova-s-babami
Keď prišla na rad jóga, v miestnosti začali pospevovať vtáčiky a bolo počuť šum mora (aj keď iba z repráku, ale aj tak to bolo super :-)).

 

Fitshaker-nakrucanie-ked-aj-kameramani-cvicia
Aj kameramani sa inšpirovali cvičením jógy. Cez prestávku nám ukázali, čomu sa priučili :-).

 

Fitshaker-nakrucanie-klapka-je-dolezita
Peťo sa nám počas nakrúcania priznal, že doteraz nechápal, prečo filmári používajú klapku. Teraz vieme, že 3-kamerový záznam s externým zvukom a hudbou by sa nám bez tejto pomôcky nepodarilo zostrihať ani za 5 rokov.

 

Fitshaker-nakrucanie-sexy-body
Cvičenie Sexy body…to bolo potu. Sexy krivky predsa nie sú zadarmo :-).

 

Fitshaker-nakrucanie-ziadne-pomocky-nebudete-potrebovat
Keďže vieme, že nie každý má doma profesionálne pomôcky na cvičenie, snažili sme sa všetky naše cvičenia prispôsobiť pomôckam, ktoré sa nájdu v každej domácnosti. Napríklad také fľaše  s vodou má doma asi každý :-)

 

Fitshaker-nakrucanie-pilates2
Keďže Katka nemala na natáčaní kamošky na cvičenie, skúsila som si Pilates v priamom prenose ja a v ďalších videách aj Peťo. Bola to moja druhá hodina Pilatesu v živote a Peťova prvá. Takže nesmejte sa na nás :-).

 

Fitshaker-nakrucanie-loca-dance-2
Loca dance. Pre všetkých milovníkov tanca a chytľavých latino songov :-)

 

Fitshaker-nakrucanie-skoc-s-nami-do-toho
Skočte s nami do toho. Dlho sme nevedeli identifikovať o čo sa na tejto fotke snažíme…ale asi to bude skok :-)

My sa už teraz nevieme dočkať ďalšieho natáčania. Ale ešte viac sa nevieme dočkať vašich reakcií na Fitshaker. Veríme, že sa vám bude cvičiť skvelo, že po každom cvičení budete príjemne zničení, ale stále usmiaty.

Vo Fitshakri sa budeme okrem cvičenia venovať aj zdravému stravovaniu a zdravej životospráve. Čaká nás kopec online prednášok s odborníkmi na stravovanie, či cvičenie a veeeľa spálených kalórií.

Tešíme sa na vaše reakcie a hlavne výsledky :-).

Lucia Švaral

Článok bol pridaný dňa 14/03/2014 a zaradený do kategórie: Cvičenie   |   Autor: Lucia Švaral

Komentáre