Všetky

MUDr. Igor Brizlák: Ajurvéda na jeseň

ajurvéda

Jeseň je obdobím roka, keď v prírode dominuje váta dóša.

Tá vládne elementom vzduchu a priestoru, charakterizujú ju chlad, suchosť, ľahkosť a rýchly pohyb. Počasie býva sychravé, daždivé, fúka nepríjemný studený vietor. Zvýšená váta v tele môže spôsobiť problémy, ako sú artritída, nepravidelné trávenie, nespavosť, strata koncentrácie a prechladnutie.

Cieľom ajurvédy je dosiahnutie zdravia – stavu harmónie, sattvy –, a to predovšetkým pomocou vhodne zvolenej stravy, pohybu a životného štýlu. V rozhovore s MUDr. Igorom Brizlákom sa aj v ďalšej „ajurvédskej“ epizóde dozviete, ako sa starať o svoje telo a myseľ, aby sme si toto ročné obdobie užili v pokoji, zdraví a harmónii.

Jesenné obdobie je ideálne na spomalenie a načerpanie nových síl a preto pre teba pripravujeme ďalšiu Harmonickú výzvu, vďaka ktorej nájdeš svoju psychickú pohodu a obnovíš hormonálnu rovnováhu.

Počas 35 dní si nielen zacvičíš príjemné tréningy pilatesu a jogy, ale takisto sa dozvieš mnoho inšpiratívneho od našich 5 hostí. Pridaj sa, začíname už 6.11. 💚:

cvičenie doma
Adriana Špronglová
Redaktor vo Fitshaker
Som rádiová spíkerka a lektorka jogy, ktorá miluje športy od výmyslu sveta, adrenalín, hory, prírodu a tanec. Vo svojej koži sa cítim vtedy, keď môžem sedieť pri dobrej káve s ľuďmi, spovedať ich a inšpirovať sa ich príbehmi a životom.

Kategórie

Fitshaker podcastyajurvedavýhody ajurvedy