Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Monika Stehlíková: „Keď si nevieme určiť hranice, naše srdce sa nedokáže naplno otvoriť.“

srdce

Monika Stehlíková je autorka knihy Tajomstvo reči tela, somatická psychoterapeutka, odborníčka na neverbálnu komunikáciu a sprievodkyňa na ceste k hlbokému prepojeniu sa so sebou cez telo.

V tomto podcaste sme zamerali pozornosť na naše srdce, lebo často počujeme alebo hovoríme – zlomilo mi to srdce, ten človek má otvorené alebo zavreté srdce či výraz choď za hlasom svojho srdca. Sú tieto výrazy opodstatnené, čo znamenajú na úrovni tela, emócií, vzťahu k sebe či ostatným?

Všetci máme v tele či sebe miesta, v ktorých stagnujeme. Miesta, ktoré nepoznáme. Miesta, ktoré odmietame. Často sú nimi priestory nášho vlastného srdca.

Vedci z Inštitútu matematiky srdca odhalili, že ak je srdce opakovane vystavené stresu, emocionálnym búrkam či kalamitám, nemožnosti byť samo sebou a rozpínať sa, časom znecitlivie. Srdce „stvrdne“, aby prežilo. Keď si to uvedomíme, vieme s tým pracovať.

Ako, to vám prezradí Monika.

Okrem ďalších inšpiratívnych rozhovorov so zaujímavými hosťami ti ponúkame mnoho skvelých videí s odborníkmi o zdravom a vyváženom stravovanía viac ako1000 cvičebných videí s našimi trénermi.

Okrem toho sa už môžeš začať tešiť na ďalšiu prichádzajúcu výzvu. Už 4.9. štartujeme Reštart po lete ! Poď sa pridať a vyformuj svoju postavu snov. Bude to spoločná, energiou nabitá jazda, ktorá ťa zaručene bude baviť ❤️!

online cvičenie
Fotka autora
Adriana Špronglová
Redaktor vo Fitshaker

Som rádiová spíkerka a lektorka jogy, ktorá miluje športy od výmyslu sveta, adrenalín, hory, prírodu a tanec. Vo svojej koži sa cítim vtedy, keď môžem sedieť pri dobrej káve s ľuďmi, spovedať ich a inšpirovať sa ich príbehmi a životom.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.