Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Fitshaker podcast č. 47: O liečivej sile dychu a hlasu so speváčkou a jogínkou Luciou Lužinskou

Pránájáma

Život začíname prvým nádychom a končíme výdychom a to, ako dýchame „medzitým“, má zásadný vplyv na naše fyzické aj mentálne zdravie. Veľa lekárov celostnej medicíny tvrdí, že keby mali dať ľuďom jednu radu pre zdravý život, znela by: „Naučte sa správne dýchať.“ Lucia Lužinská ako herečka, speváčka a jogínka pracuje s dychom celý svoj život. V rozhovore porozpráva o správnych technikách dychu, pránájáme, prečo je spev liečivý a ako vplýva na našu nervovú sústavu, ako sa dostala k spievaniu mantier, ale aj o džezových uspávankách pre deti.

Lucia je multitalentovaná herečka, speváčka a jogínka. Je neskutočne tvorivá a sedenie doma pri čaji je pre ňu ako za trest, lebo neustále potrebuje niečo vymýšľať. Mantry tvorí netradičným spôsobom na looperi v džezovom predvedení.

dýchanie

Využi čas pri upratovaní, umývaní riadu, varení alebo napr. prechádzke a vypočuj si aj naše ďalšie podcasty:

zdravý životný štýl
Fotka autora
Adriana Špronglová
Redaktor vo Fitshaker

Som rádiová spíkerka a lektorka jogy, ktorá miluje športy od výmyslu sveta, adrenalín, hory, prírodu a tanec. Vo svojej koži sa cítim vtedy, keď môžem sedieť pri dobrej káve s ľuďmi, spovedať ich a inšpirovať sa ich príbehmi a životom.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.