Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Mery vo výzve 3.diel: Tieto veci som pochopila o chudnutí!

1. Feb 2016
Mery dala aj 3. týždeň výzvy! Síce ju skolila choroba a musela si dopriať odpočinok, ale stálo ju to len jedno vynechané cvičko. A pochopila..., že bez zdravej stravy to nepôjde! Ako sa dokázala vysporiadať s chuťou na sladké? Čo sa stalo, keď si dala hamburger? Čo považuje za svoj najväčší posun vpred? Čítaj ďalší diel jej cesty za krajším telom :-).

Ahojte baby,
tretí týždeň za nami, letí to parádne. Ja som mala začiatok dosť nepríjemný – v nedeľu ma chytila akási črevná chrípka, a tak som v pondelok ani do práce nešla, len som ležala. Sexy zadok so Saškou mi teda ušiel a už som ho nedobehla. V utorok som sa už cítila lepšia a dala som si Zostavu na pevný a pružný chrbát, ktorú som si, ako vždy, užila. Nedbala by som, keby tieto videá z jogy trvali aj hodinu. V robote mi potom ešte stále bolo nejak blbo, pridali sa dokonca dobre známe bolesti brucha a domov som sa ledva dovliekla. Na nálade mi pridal iba fakt, že sa mi podarilo z LIDLa ukoristiť jogamatku a legínsy. Verte, bol to boj. Zdá sa, že ľudia vykupujú "hlava-nehlava" všetko, čo je v akcii a potom nám, serióznym športovcom, takmer nezostane :-).
14340262656_71a269965b_z
V stredu som dala doslova s vypätím všetkých síl Leino video a len tak-tak som ho dokončila. Našťastie mi už potom začalo byť lepšie a druhá polovica týždňa sa niesla v podstatne lepšej kondícii. Štvrtkový Pilates by tiež mohol byť dlhší - tých dvadsať minút je málo. Naozaj totiž cítim, že bolesti chrbta ustupujú, a to je zatiaľ najväčší prínos. V piatok som makala na vymakanom brušku s Maggie a všetko som splnila podľa inštrukcií. Asi po prvýkrát som cítila brušné svaly po cvičení - robila som to teda asi správne. V sobotu to bola už tradičná zaberačka s Jankou na zadok a stehná. Priznám sa, že tieto videá nedám na sto percent a musím si občas oddýchnuť alebo modifikovať.
Som rada, že takmer vo všetkých videách sa už objavuje jedna modifikátorka, ktorá predvádza ľahšie verzie. Viete ako, len pre istotu, aby sme vedeli, že keď už budeme na pokraji síl, netreba zostať bezvládne ležať na podložke, ale len zjemniť cvik.
fitshaker_blog_udržanie_vahy5
Čo sa týka stravovania, podarilo sa mi dodržať sľúbené predsavzatie, že si dám iba jeden sladký prvok denne. Vždy sa naň teším a plánujem, či to bude kúsok čokolády ku káve, tyčinka na desiatu alebo koláčik poobede. Vo štvrtok som sa síce utrhla z reťaze a zpahltila som obrovský hamburger, ale nevadí. Bolo mi po ňom riadne zle a aspoň som si uvedomila, že som na dobrej ceste. Na strave teda musím ešte popracovať, ale vďaka Jankiným videám tam dostávam čoraz viac zeleniny, strukovín a ovocia.
placky

Nedeľné raňajky - hráškové lievance s prosciuttom a olivami. Fantastické!

Inak, až 2 osoby z môjho okolia mi povedali, že sa im vidí, že som trochu schudla. Dúfam, že sa im to len nezdalo :-).
Vaša Mery
 
aca5ac7b2f25e27d7a79fb2a998d362d852f6aea
Fotka autora
Mery
Redaktor vo Fitshaker

"Som novinárka, som milovníčka cappuccina a som aj dlhoročná členka zástupu chudnúcich žien, ktorá by sa tých svojich kíl chcela zbaviť už navždy. Uznávam Editu Sipeky, zbožňujem Igora Bukovského, mám prachom zapadnutý certifikát Zumba inštruktorky a v budúcnosti by som sa rada venovala jóge. Dlho prokrastinujem, ale keď sa do niečoho zahryznem, tak už to nenechám. Som celkom jednoducho - jedna z vás. A, že nás je veľa! Dúfam, že sa vidíme v lete na Zlatých pieskoch v parádnych bikinách, baby!"

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.