Mariannke sa vo výzve podarilo nielen schudnúť 6 kg. Čo jej ešte priniesla?

Mariannka tomu sama nemohla uveriť, keď sme jej oznámili, že vyhrala naše knižky v Novoročnej výzve 2019. Jej progres a príbeh sa nám natoľko páčili, že sme sa oň chceli podeliť aj s tebou. Poď sa začítať do rozhovoru, kde okrem iného Mariannka prezradí, prečo má “úsmev okolo celej hlavy”. :-)

Gratulujem ku krásnemu umiestneniu v našej výzve. Potešila ste sa výhre? Uvaríte si niečo dobré z našich kuchárok? :-)

Výhre som veľmi potešila, bol to úžasný pocit, že to všetko stálo za to! A vlastne stále tomu neverím, že som medzi výhercami. Už sa teším, ako budeme celá rodina študovať a skúšať recepty z vašich kníh. Určite raz poviem, že som vyskúšala všetky recepty.

Keď si predstavím, akú depku som mala na začiatku decembra a ako som sa s Fitshakerom vypracovala na šťastného človeka, mám úsmev okolo celej hlavy.

Keď som si kúpila prvú knihu Z fitka do kuchyne špeciál II, tak všetci doma (syn, dcéra aj môj drahý) si odfajfkli recepty, ktoré by radi skúsili. Tak varíme, experimentujeme aj podľa nej. Z klasických raňajok (pečivo, párky, údeniny) som prešla na „kašičky“. Veľmi mi zachutili, dokonca aj mojej dcére. Obedy sme zmenili na ľahšie a zdravšie verzie. Jeme menej mäsa (max. 1-2x týždene), veľa zeleniny (surovej, dusenej, pečenej). Na večeru máme radi rôzne domáce nátierky s čerstvou zeleninou.

A teraz, keď mi príde výhra: 3 knihy z fitka do kuchyne, môžeme varííííííííť a papať ďalšie fajnotky. Už sa neviem dočkať. :-)

rozhovor

 

Ako ste sa o výzve dozvedela? Bolo to spontánne rozhodnutie skúsiť to, alebo to nebola vaša prvá výzva?

Asi na jeseň ma strašne začal bolieť chrbát. Do toho jesenná depka, prejedanie sa a mala som pocit, že mi všade prevísajú tuky. Tak som začala surfovať na nete a hľadať niečo, čo by mi pomohlo.

Už ani neviem, ako som vás na internete našla, bola som len rozhodnutá, niečo so sebou robiť. Tak mi asi nejaká vyššia moc poslala link na Fitshaker. Hneď v ten deň som sa zaregistrovala a so vzrušením začala všetko študovať, hlavne som sa začala pravidelne hýbať.

Kúpila som si Fitness diár. Nevedela som sa dočkať, kedy už bude 7.1. Keď to konečne prišlo, veľmi som sa tešila, hoci pohľad na moju fotku, ktorú som zakaždým po prihlásení videla ma netešil.

Ale perfektné cvičenia, náučné videá a články my dávali silu a chuť pokračovať.

výzva

 

Čo sa vám počas výzvy najviac páčilo? Na akého inštruktora ste sa najviac tešila a pri ktorom ste si povedala “to bude riadna makačka”?

Top pre mňa sa stala yoga a pilates s Andrejkou aj Nikolkou. Nikdy som yogu necvičila, no prišla som jej na chuť, lebo mi krásne upokojí myseľ a uvoľní telo. Hlavne môj (predtým stále boľavý) chrbát.

No keď chce človek aj chudnúť, musí makať viac. A na to mi slúžili, aj stále slúžia intenzívnejšie videá ako HIIT s Olinkou, či Monikou.

A Jany Landl? Úžasný človek! Úžasná makačka! Úžasná sranda!

Okrem toho, veľmi rada idem behať do prírody, bicyklovať sa, či len tak sa potulovať lesom. Najradšej s mojím drahým a našim krásnym psom. :-)

cvicenie na doma

 

Pomohli vám aj nedeľné stravovacie videá? Čo nové ste sa v nich naučila? :-)

Samozrejme, Ivanka* má super náučné videá. Keď si už človek myslí, že už o stravovaní toho toľko vie, potom zistí, že sa má stále ešte čo učiť. Pri nedeľňajších videách som mala pri sebe poznámkový zošit, (Fitness diár vedľa) a zaujímavosti som si pre istotu zapísala, aby som na Ivkine rady nezabudla.

Pozrela som si aj videá o stravovaní z minuloročnej výzvy, lebo tam prednášal Martin Šmahel!

Bavili ma domáce úlohy týždňa, ktoré mám zapísané s výkričníkom aj vo Fitness diári. Ľahšie sa potom plnili. A hlavne ma začalo baviť varenie a experimentujem (hoci, nie vždy to vyjde podľa predstáv).


* pozn. redakcie: Ivku Eľkovú mali možnosť účastníčky Novoročnej výzvy 2019 stretávať každú nedeľu vo videách o strave. Vo Výzve do plaviek sa budeme stretávať s PharmDr. Margit Slimákovou


 

Aká bola vaša premena v číslach? Koľko kilogramov a centimetrov sa vám podarilo zhodiť?

Mojím najväčším úspechom je mega veľa pozitívnej energie a žiadne bolesti chrbta! No podarilo sa mi zhodiť vo výzve 6 kg a celkovo od začiatku decembra -10 kg! V páse – 16 cm, boky – 6 cm, a stehná -4 cm.

Podarilo sa mi znížiť veľkosť oblečenia z M na S! A dokonca som si kúpila pár tričiek XS!! Jupííí!

Určite sa cítim viac sexy a aj keď už veľmi s váhou nechcem ísť dole, určite chcem ďalej spevňovať moje fajne „tukynky“. :-)

 

Čo by ste odkázali ženám, ktoré ešte stále váhajú, či sa majú zapojiť do pripravovanej Výzvy do plaviek? Čo vám osobne táto výzva dala?

Moje tri sestry sa už novej výzvy nevedia dočkať! Všetkým by som to odporúčala, naozaj sa oplatí na to dať. Telo aj duša sa vám poďakuje. :-)

Mne výzva zmenila život. Naučila som milovať svoje telo a BYŤ VĎAČNÁ za všetko, čo môžem!

 

Tak neváhaj a poď do ďalšej Výzvy do plaviek 2019 tiež. Možno po jej skončení práve ty niečo vyhráš a budeš sa tešiť rovnako, ako Mariannka:

chudnutie

 

Aj týmto kočkám sa podarilo v našich výzvach prekonať samé seba a dosiahnuť neuveriteľné výsledky:

Miška schudla 8,5 kg a maká na sebe ďalej!

Veronika, ktorá schudla za 2 mesiace 6 kg, nahovorila do výzvy manžela. Ako sa darilo jemu? Ako to spoločne zvládli?

Miška šla do výzvy, aby schudla po pôrode a zmestila sa opäť do pekných šiat

Veronika Kašická

Článok bol pridaný dňa 02/05/2019 a zaradený do kategórie: Premeny   |   Autor: Veronika Kašická

Komentáre