Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Marcela Kramplová: „Pohyb je potrava pre mozog.“

pohyb

Dnešný podcast síce bude o bábätkách, ale veľa si v ňom nájdu aj rodičia. Pozrieme sa na vývoj a rozvoj dieťaťa do 1 roka.

Rozprávali sme sa so špecialistkou na pohyb a detskú hru Marcelou Kramplovou, ktorú nájdete najmä v jej telocvični v Bublinke.

Tvrdí, že čím viac sa budeme hýbať, tým viac náš mozog bude fungovať. V ranom detstve dokonca pohyb ovplyvňuje aj to, ako bude dieťa písať, čítať, vnímať...

Okrem toho, že pohyb vyživuje náš mozog, hýbanie sa v detstve rozhoduje aj o tom, či a čo nás bude v dospelosti bolieť. Povieme si, prečo je dôležité zachádzať s bábätkom v každom veku, období inak. Rozoberieme benefity a úskalia šatkovania.

Prejdeme si vývojové obdobia od narodenia po 1. rok a to, ako v ňom vieme byť nápomocní my rodičia.

A odpovieme na otázky, prečo deti neposádzať, prečo je štvornožkovanie dôležité, čo všetko bez neho môžeme pokaziť a čo je dôležitejšie ako fyzicky dokonalé dieťa.

S novým rokom prichádza aj množstvo príležitostí na zmenu. A ak je medzi tvojimi novoročnými predsavzatiami zlepšenie fyzického, ale aj duševného zdravia, máme pre teba skvelý spôsob, ako začať 😊! Privítaj rok aktívne a zdravo s nami. Môžeš nielen cvičiť kdekoľvek a kedykoľvek, ale nájdeš u nás aj motivačné a stravovacie videá s odborníkmi na výživu a myseľ 👇🤗

cvičenie pre ženy
Fotka autora
Barbora Chlebcová
Redaktorka vo Fitshaker

Mám šťastie, že sa živím tým, čo ma baví. Vďaka herectvu a moderovaniu som spoznala množstvo zaujímavých ľudí a úžasné je, že ich môžem priblížiť a predstaviť aj vám. Verím, že keď naozaj vychádzame zo seba a svojich pocitov, nemôžeme sa pomýliť.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.