Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Zdeňka Šíp Staňková: „Deti nepotrebujú dokonalého rodiča, potrebujú človeka, ktorý je autentický a má sebareflexiu.“

výchova detí

Zdeňka Šíp Staňková je mamou troch detí, má za sebou 20 rokov rodičovstva, je autorkou knihy Deti jsou taky lidi a spoluautorkou dokumentu Svobodné děti.

Okrem rodiny všetok svoj čas venuje šíreniu povedomia o rešpektujúcom rodičovstve, detskej traume a slobodnom vzdelávaní. Poznať ju môžete aj zo sociálnych sietí a blogu. Odborníci tvrdia, že to, čo zažívame v detstve, tvorí našu osobnosť a budúce vzťahy. Narodíme sa s nejakými predispozíciami a genetickou výbavou, ale len prostredie, v ktorom vyrastáme, tieto gény „zapína“.

V rozhovore sa dozviete, ako sa v detstve budujú naše presvedčenia, zdravé hranice či sebahodnota.

Veríme, že bol rozhovor pre teba podnetný. Môžeš si vypočuť aj ďalšie epizódy s inšpiratívnymi rozhovormi. Na výber máš mnoho skvelých tém. Veríme, že ťa niektorá z nich zaujme 😊.

Ďalšou inšpiráciou, ale tentokrát pre rok 2024 je náš Fitness diár, ktorý už na teba čaká v našom e-shope. Nielenže ťa bude zásobovať pravidelnou motiváciou na ceste za tvojím zdravým ja, ale bude verným spoločníkom aj v kuchyni. Môžeš si jeden pre seba uchmatnúť priamo tu:

fitness diár 2024
Fotka autora
Adriana Špronglová
Redaktor vo Fitshaker

Som rádiová spíkerka a lektorka jogy, ktorá miluje športy od výmyslu sveta, adrenalín, hory, prírodu a tanec. Vo svojej koži sa cítim vtedy, keď môžem sedieť pri dobrej káve s ľuďmi, spovedať ich a inšpirovať sa ich príbehmi a životom.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.