Čo okrem schudnutia 4 kg priniesla výzva Aničke?

Si mamička? Nemáš čas nazvyš, aby si mohla chodiť do fitka? No napriek tomu sa chceš cítiť vo svojom tele dobre? Nejako takto premýšľala aj Anička a našla nás, Fitshaker. Ako sa jej s nami cvičilo v Novoročnej výzve sa dočítaš v tomto milom rozhovore. :-)

Anička, aký máte vzťah k športu? Boli ste vždy aktívna, alebo vás láska k športu našla až keď ste objavili Fitshaker?

Nikdy som nemala vzťah k športu alebo cvičeniu, dokonca aj na škole som sa všemožne snažila vyhnúť telesnej výchove ?.

Keď som sa v priebehu 15 mesiacov stala dvojnásobnou mamou a mala skoro 20 kg navyše, vedela som, že je čas zmeniť to. Našla som si skvelú osobnú trénerku, pravidelne pol roka som cvičila vo fitku, do toho zlepšenie stravy a išlo to. Keď sme ukončili spoluprácu, tak ako keby som ukončila aj svoje chudnutie a správne stravovanie. Pizza na večeru bola predsa chutnejšia ako šalát, odrazu som mala 7 kg hore a veci, ktoré som si predtým kúpila mi boli malé, alebo som sa v nich už necítila tak komfortne ako keď som si ich kupovala.

Uvažovala som, čo so sebou. Stravu sa mi podarilo držať 5 dní a keď prišiel víkend, hneď som to porušila. Bojovala som sama so sebou, až jedného dňa prišla mamka a povedala mi o stránke Fitshaker. Hneď, ako som si preštudovala všetko, čo bolo na stránke, vedela som, že presne to je to, čo potrebujem a hľadám.

rodina

 

Ako ste si pri všetkej tej starostlivosti o deti, rodinu a domácnosť našli čas na cvičenie? Poraďte aj ostatným mamičkám ako si zorganizovať čas.

Stále som špekulovala, ako skĺbiť cvičenie s tým, aby sa mi manžel nemusel v práci prispôsobovať. Alebo, aby som nemusela chodiť preč z domu vo večerných hodinách na skupinovky v čase, keď treba dávať detičky spinkať. Veď každá matka to pozná.

Cvičenie cez Fitshaker mi úplne vyhovuje. Cvičím, keď dám mladšiu dcérku spať, teda na obed okolo 11:30. Malá si pospí cca 1 – 1,5 hodiny a to je práve môj čas. Pol hodinku cvičím a mám čas aj na relax. Starší syn sa rád pripojí, ale on je skôr už len na strečing ?. Keď príde manžel domov, môžeme sa obaja naplno venovať deťom a ja nemusím nikam chodiť, lebo už som si doma odcvičila.

Je to skvelé, že to deti vidia. Verím, že im to bude prirodzené, keď budú starší, keďže teraz majú 3 a skoro 2 roky.

ako schudnut

 

Ako vyzeral váš jedálniček počas výzvy?

Snažím sa stravu rozdeliť pestro. Väčšinou raňajkujem ovsené vločky s ovocím, alebo si upečiem domáci kváskovy chlebík. Na desiatu ovocie alebo polievku. Na obed si dám aj kuracinku, aj cestoviny, viac menej hocičo, len sa snažím vyberať si zdravšiu verziu ako napr. semolinové alebo celozrnné cestoviny. Úplné mi učaroval bulgur alebo kuskus. Nikdy som to predtým nejedla, až počas výzvy.

Na olovrant si dám buď tvaroh alebo jogurt, podľa toho, na čo mám chuť a na večeru zeleninové šaláty na milión spôsobov. Tie budem mať asi vždy najradšej. Keď neviem čo mám variť, vždy idem na stránku Fitshaker.sk alebo jedalnicky.sk a vždy tam nájdem inšpiráciu.

Úplne som vyradila sladké vody, sladkosti a vyprážané jedlá. Keď mám chuť na niečo sladké, upečiem si na desiatu zdravý koláčik alebo tvarohovú bábovku z vašej stránky, ktorá, rovnako ako koláč s arašidovým maslom, patrí k mojím obľúbeným.

zdrave pecenie

 

Mali ste okolo seba ľudí, ktorí vás podporovali? Čo vás nakoplo, aby ste to nevzdali, keď vám bolo najťažšie?

Celý čas ma podporoval manžel ale aj rodičia. Otec je taký môj najväčší kritik, tak vždy ma veľmi potešilo, keď si všimol môj progres. Pre mňa je veľkou motiváciou každý pohľad do zrkadla. Chcem si obliecť rifle a tričko a neriešiť, či mi netrčí faldík sem faldík tam ?.

V neposlednom rade sú pre mňa veľkou motiváciou moje deti a manžel. Chcem, aby boli hrdí na to, že majú mamku a manželku, ktorá sa o seba stará a vyzerá dobre. Boli aj ťažšie dni, kedy sa mi ale teda že vôbec nechcelo, ale vaše emaily a baby na FB ma vždy nakopli. A ten pocit, keď som odcvičila bol neuveriteľne úžasný. Dokonca aj manžel, keď skončil skôr v práci sa rád pridal a pekne sme si to odmakali celá rodinka ?.

chudnutie

 

Mali ste aj nejakého obľúbeného trénera, na ktorého ste sa vždy tešila?

Všetci tréneri boli super. Tá pestrosť tréningov bola super. Vďaka výzve som sa zamilovala do jogy, no aj taká makačka ako bola napr. s Janym alebo so Zorou boli super. Zo začiatku som nemala rada HIIT s Olinkou, ale paradoxne teraz to mám nastavené v programe a milujem to. Zistila som, že toto je pre mňa to pravé.

Zuzka Light je môj Olymp, jej tréningy nezvládam, ale určite to budem raz milovať, podobne ako to bolo s HIIT.

Videá o strave s Ivankou boli úžasné, naučila som sa strašné veľa vecí.

 

Určite všetky Fitshakeráčky zaujímajú vaše výsledky. Aké boli? Koľko cm a kíl sa vám podarilo zhodiť?

Počas výzvy som zhodila z pásu 8 cm do marca a od marca doteraz ďalších 6 cm, čiže celkovo spolu 14 cm. Z bokov 6 cm za celý čas a stehno 3 cm. Z váhy som šla dole len 4 kg, čo ma celkom teší, keďže teraz je moja váha na 56 – 57 kg, čo si myslím, že je úplne OK vzhľadom na moju výšku 167 cm.

výzva

 

Blíži sa výzva do plaviek, zúčastníte sa aj tej?

Do ďalšej výzvy určite idem, už teraz sa teším na tú svalovicu, čo ma čaká.? Namotala som kamarátku a dokonca aj manžel sa chce tentokrát zapojiť aktívnejšie, tak bude u nás opäť o niečo veselšie a zdravšie.

 

Ďakujeme Aničke za rozhovor! :-)

 

Aj ty hľadáš spôsob, ako schudnúť, no nemáš čas nazvyš niekam za cvičením dochádzať? Tak t skús ako Anička a poď do Výzvy do plaviek 2019:

výzva do plaviek

 

Aj toto sú príbehy žien, ktoré išli do výzvy:

Marianna vo výzve schudla 6 kg. Čo ďalšie jej ešte priniesla?

Miška schudla 8,5 kg za 2 mesiace. Ako hodnotí výzvu ona?

Veronika nahovorila, aby šiel do výzvy aj jej manžel. Aké bolo spoločné chudnutie?

Veronika Kašická

Článok bol pridaný dňa 04/05/2019 a zaradený do kategórie: Pre fitmaminkyPremeny   |   Autor: Veronika Kašická

Komentáre