Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Ľubka (-5,5 kg): „50-dňová výzva mi priniesla neočakávané výsledky.“

ako schudnut z brucha

Do výzvy sa často hlásia mamičky, ktoré sa po pôrode chcú dostať opäť do formy. Presne tak to mala aj Ľubka, ktorá začala cvičiť už 3 mesiace po sekcii. Ako to zvládala, ako sa jej cvičilo a hlavne aké výsledky jej cvičenie prinieslo, nám prezradila v rozhovore :-).

Do výzvy ste sa pustili len pár mesiacov po sekcii, však? Mnoho žienok práve po pôrode cisárskym rezom má obavy, kedy začať cvičiť a aké cviky. Ako ste to mali vy? Neobávali ste sa, že by ste si ublížili?

Áno, cvičiť som začala 3 mesiace po druhej sekcii. Najprv som sa však poradila so svojím lekárom, či je už vhodné začať cvičiť a celkovo športovať.

Všetko bolo v poriadku a ja som sa cítila dobre, tak som pomaličky začala. Zozačiatku len dlhšími prechádzkami. Neskôr už aj s Fitshakerom a novoročnou výzvou.

Cvičila som skoro všetko, okrem cvikov na brucho, a išla som na to zľahka. Keď som už cvičila viac, niekedy som sa pýtala sama seba, či to už nepreháňam, ale myslím si, že keď človek počúva svoje telo, cíti sa dobre a nemá žiadne problémy a bolesti, nie je dôvod obávať sa. Keď som však mala nejaké pochybnosti alebo som sa necítila úplne fit, dala som si pár dní pauzu. Teraz už cvičím všetko, k Fitshakeru som pridala aj cvičenie na trampolíne a beh.

ako rýchlo a efektívne schudnúť

Ako sa vám prvé dni cvičilo? Šlo všetko hneď ako po masle? Alebo pár dní trvalo, kým ste sa dostali do kondície?

Ako som už spomínala, išla som na to zľahka, ale aj napriek tomu to nebolo prvé dni jednoduché. Predsa rozhýbať sa skoro po roku ničnerobenia nie je len tak.

Prvé dni som bola po pár cvikoch hneď zadýchaná, spotená a cítila som celé telo. Po cvičení som musela ešte 10 minút ležať na zemi a oddychovať. V týchto momentoch som zistila, že moja kondícia je na bode mrazu. Po prvých týždňoch som však začala cítiť zlepšenie.

ako rychlo schudnut cvicenim

Mali ste aj deň, keď sa vám naozaj že nechcelo ani len zapnúť video? Ak áno, čo ste vtedy robili, aby ste prekonali samu seba?

Také dni som asi mala len na začiatku, a to som vedela, že pokiaľ sa neprekonám hneď, bude to už len horšie. Preto som si video vždy zapla, a aj keď som to v daný deň neodmakala na 100 %, bola som spokojná, že som pre seba aspoň niečo urobila.

cvicenia na chudnutie

Aké výsledky prinieslo 50 dní cvičenia? Koľko kíl a cm ste stratili?

50-dňová výzva mi priniesla neočakávané výsledky a hlavne viac energie a dobrej nálady do všedných dní.

Stratila som 5,5 kg, 10 cm z pásu, 4 cm z bokov a po 5 cm zo stehien, tiež 9 cm zo spodného brucha, ktoré mi robí najväčšie starosti. Dúfam, že už dlho nebude.

ako začať chudnúť

Kto vás najviac v celej tejto premene podporoval? Kto alebo čo bola vaša najväčšia motivácia?

Najviac ma podporoval manžel aj teda stále podporuje. On už dávnejšie začal so zdravým životným štýlom a sám schudol 20 kg, takže on je moja podpora aj motivácia zároveň.

Takisto veľkou motiváciou mi boli príbehy iných žien tu na Fitshakeri. Keď som videla každú jednu premenu, hneď ma to nakoplo.

ako schudnut rychlo

Keď sa na seba pozriete teraz po výzve, ako sa cítite? Aké pocity máte z tejto skvelej premeny?

Cítim sa skvele, hlavne mám viac energie, zlepšila sa mi kondícia a bez pohybu si už neviem predstaviť deň. Pocity z premeny sú super, ani som nečakala, že to bude až taká zmena. Viem však, že pred sebou mám ešte dlhú cestu za dosiahnutím svojho cieľa.

ako schudnúť z brucha

Hoci je výzva na konci, v máji príde ďalšia. Pôjdete do toho s nami? Aké máte fitnes ciele do budúcna?

Samozrejme, plánujem sa zapojiť do výzvy aj v máji. Pracovať na sebe však budem neustále aj mimo výzvy, už teraz pokračujem s programom MasterPack. Mojím hlavným cieľom do budúcna je zlepšovať sa a ešte viac na sebe pracovať, aby som dosiahla takú postavu a kondíciu, akú chcem.

Pridaj sa k Ľubke a poď do Výzvy do plaviek 2021 aj ty. Začíname už 10. mája 2021:

ako rýchlo schudnúť
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.