Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Lahodné zelené smoothie s chia semienkami

Zelené po špenáte, sladučké po mangu a zdravé po všetkých použitých surovinách. :) Priprav si na dnes vynikajúce smoothie, ktoré obsahuje samé chutné ingrediencie. A čo viac, po vypití 1 pohára získaš toooľko sily a vitality, že zvládneš každú nástrahu. Nájdi si pár minút času na ošúpanie ovocia. Potom len šup do mixéra a výborný drink je na svete. Zdravíčko :) Čo budeme potrebovať pre 2 osoby?
  • ½ polovicu manga
  • 1 banán (ak chcete sladšiu chuť, použite aj 2)
  • 1 väčšiu hrsť špenátu
  • 1 – 2 ČL chia semienok (dopredu si ich namočte na pár minútiek)
  • 2 ČL škorice
  • pohár vodičky (alebo podľa konzistencie, akú chcete získať)
Ako budeme postupovať? 1. Všetko spolu dobre zmixujeme a smoothie je šup šup hotový. 2. Užívame si krásny deň. :)
4_smoothie
4_smoothiee1
smoothie-imunita-4
smoothie-imunita-5jpg
Čo dobré z receptu vyťažíme pre naše telo? Mango - obsahuje veľa vitamínu E (chráni  bunkové membrány) a C (posilňuje vnútro buniek). Obsahuje i provitamín A, ktorý chráni sliznice a podnecuje celý metabolizmus organizmu a človek sa cíti vitálnejšie. Mango je tiež bohaté na vitamíny skupiny B, najmä B6 (pyridoxín), ktorý je nevyhnutný na syntézu bielkovín a pri tvorbe červených krviniek. A najväčšiu spotrebu vitamínu B6 máme v stresových situáciách. Čiže i konzumácia manga upokojuje naše nervy a dodáva energiu v stresových situáciách. Z minerálov a stopových prvkov je to mangán, meď, horčík a zinok. Špenát - obsahuje vysoký obsah horčíka na zlepšenie funkcie svalov, stopový prvok mangán, ktorý je nevyhnutný pre celkový metabolizmus, krvotvorbu, nervovú činnosť a tvorbu hormónov šťastia :). Obsahuje i draslík, ktorý pôsobí odvodňujúco a pri nadmernej slanej strave neutralizuje organizmus. Je bohatý na vlákninu, tak dôležitú v našej strave. Špenát už od dávna zohrával dôležitú funkciu v ľudovom liečiteľstve. Odporúčal sa pri vysokom krvnom tlaku, málokrvnosti i zápche.  Chia semienka - semienka sú známe už od starých čias, poznali ich i kmene Aztékov a Mayov. Sú bohatým prírodným zdrojom hlavne 3 omega mastných kyselín, vlákniny, vápnika, vitamínov skupiny B a antioxidantov. Dopĺňajú nám chýbajúcu energiu a podporujú koncentráciu. Sú tiež skvelým doplnkom pri chudnutí, pretože dodávajú pocit nasýtenia na dlhšiu dobu a regulujú hladinu cukru v krvi. Znižuje tiež krvný tlak. Odporúčaná denná dávka je 15 g semienok, teda asi 1 polievková lyžica. Majte krásny ovocníčkovo - zelený dník. :) Ďalšie recepty plné zdravia: Brokolicovo-pohánkové placky Zdravé rizoto z kuskusu Jednoduchý ovocný drink
Lucia Jurčová
Redaktor vo Fitshaker

Som nadšencom zdravej výživy, pohybu, byliniek, všetkého, čo si človek môže doma sám uvariť, upiecť, dokonca i vyrobiť a všetkého čo s tým súvisí. Rada sa budem s čitateľmi blogu Fitshakera deliť o informácie, ktoré mne osobne pomohli a ďalej pomáhajú orientovať sa na ceste za zdravím a prírode bližším, šetrnejším spôsobom života.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.