Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Kakaový fitness koláčik bez múky

Kombinácia pravého kakaa a tekvice je neskutočná. A kto tvrdí niečo iné, asi ju ešte nevyskúšal. Upršané popoludnie som nám chcela trocha spríjemniť vôňou, ktorá sa šírila z kuchyne, a to sa mi to aj podarilo. Tento koláčik je fantastický na raňajky i poobede k šálke horúceho čaju. Nahraď tradičné orechové či makové záviny alebo buchtičky touto tekvicou dobrotou. Poteší všetky tvoje zmysly :-).
Čo budeme potrebovať?

 • 200 g tekvicového pyré (približne ¼ uvarenej a rozmixovanej tekvice, ja som použila Hokkaido)

 • 220 g mletých orechov alebo mandľovej múky (ja som použila mix mandlí, kešu, pistácií a vlašských orechov)

 • 2 stredne veľké vajíčka

 • 60 g medu (možno nahradiť aj iným sladidlom - med mi, ale v tomto koláčiku chutí najviac)

 • 2 PL mletých ľanových semienok

 • 2 PL rozpusteného kokosového oleja

 • ½ vanilkového struku (vyškrabanej dužiny)

 • 1 ČL mletej škorice

 • 1 PL kypriaceho prášku do pečiva bez fosfátov

 • 20 g pravého kakaa

 • štipka soli


Ako budeme postupovať?
1. Uvaríme si tekvicu, vodu scedíme a tyčovým mixérom spravíme pyré. Necháme chladnúť. Počas toho si namelieme "múku" z orechov alebo jedného druhu orecha. Kto má k dispozícií mandľovú múku si oddýchne, kým pyré vychladne :-).
2. Suché suroviny - orechy, ľanové semienka, vanilku, škoricu a prášok do pečiva, zmiešame lyžicou alebo vareškou v jednej miske. V druhej mixérom do penista vyšľaháme pyré, vajíčka, med a kokosový olej. Sypkú zmes pomaly pridávame do mokrej a miešame vareškou aby sa pekne spojila. ½ zmesi vylejeme do "chlebíkovej" formy (použila som rozmer 20 cm x 10 cm).
3. K druhej polovici zmesi pripojíme kakao a zmiešame. Vlejeme po dĺžke do svetlej zmesi tak, aby bola čokoládová zmes v strede. Pečieme 40 - 45 minút pri 180´C.
fitshaker_blog_tekvicovo-kakaovy_kolacik1
 
fitshaker_blog_tekvicovo-kakaovy_kolacik2
 
fitshaker_blog_tekvicovo-kakaovy_kolacik3
 
fitshaker_blog_tekvicovo-kakaovy_kolacik4
Fotka autora
Baška Línek
Redaktor vo Fitshaker

Nepoznám nudu a stereotyp. Snažím sa vždy „bojovať na viacerých frontoch“, pričom ich spoločným znakom je pocit spokojnosti, naplnenia a lásky. Svoju nekončiacu zvedavosť prenášam do zaujímavých rozhovorov, kreativitu do zdravých alternatívnych receptov a lásku do každej činnosti, ktorú robím. Čas chcem tráviť zmysluplne a osožne pre seba aj svojich blízkych. Milujem hory, jógu, bike, bežky, dlhé prechádzky, beh, turistiku, komiksy, čítanie a najviac zo všetkého svojho manžela, rodinu a priateľov. Verím, že kúsok pozitívneho myslenia, ktoré je dôležitou súčasťou môjho života, prinesiem prostredníctvom článkov, receptov, príspevkov a správ aj do toho tvojho. :-)

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.