Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Fitshaker podcast č. 36: Čo má veda a šport spoločné? Pozrieme sa na benefity pohybu očami Vedátora

podcast vedator

Samuel Kováčik, aktuálne veľmi známy ako Vedátor. Nájdete ho na sociálnych sieťach a tiež v jeho Vedátorskom podcaste, kde objasňuje rôzne zaujímavé javy a úkazy jednoduchšou, pochopiteľnou formou aj ľuďom, ktorí sa do danej témy až tak veľmi nerozumejú. Samuel je veľmi príjemný a ľudský chalan, teoretický fyzik, ktorý má okrem iného rád vytrvalostný beh. A aj preto sme sa pobavili o tom, aký pohyb je pre človeka vhodný a prečo, ako pohyb ovplyvňuje výkon mozgu, ale aj o tom, čo má veda a šport spoločné.

Samuel na svojom Instagrame pridáva každý deň tzv. vedastorky, z ktorých sa môžeš veľa naučiť a dozvedieť v priebehu pár minút.

veda a fyzika
vytrvalostny beh
beh

Poď s nami počúvať aj ďalšie zaujímavé podcasty. Vyskúšaj to napríklad počas varenia či behania:

andrea peniaková
Fotka autora
Andrea Peniaková
Inštruktorka vo Fitshakeri

Som inštruktorka cvičení Pilates, Mindfulness Joga a Gravid Joga v Bratislave a online (www.fb.com/cviceniaba, IG: @andrea_mindfulflow). Som tiež maminou 3-ročnej dcérky. Viesť cvičenia mi vždy dávalo veľký zmysel, pretože sú súčasťou starania sa o svoj fyzický aj duševný wellbeing. Postupom času sa stále len viac utvrdzujem, že Pilates aj Joga sú úžasné nástroje na to, ako sa cítiť vo svojom tele dobre, zdravo a vitálne. Či už je to vaše primárne cvičenie, alebo ako doplnok a podpora k ostatným športom a druhom pohybu, ktoré robíte. Teším sa na vás vo videjkách na Fitshakeri!

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.