Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Fitshaker podcast č. 19: Jogou proti stresu a úzkosti s Ninou Menkynovou

ako odbúrať stres
Stres nie je jednoznačne negatívny, ale aj mobilizujúci a dokáže veci posúvať vpred tým správnym smerom. Čo však, ak trvá pridlho, stáva sa z neho úzkosť a paralyzuje nás? Nina Menkynová, terapeutka a jogínka, v rozhovore vysvetlí, ako nám môže joga, konkrétne ásany, techniky a terapeutické nástroje, pomôcť naučiť sa s ním pracovať. Nahliadneme aj do oblasti partnerských vzťahov, meditácie a preberieme život v súčasnosti, ktorý nám síce dáva zabrať, ale zároveň ponúka prijímať dennodenné výzvy, prekonávať ich a v konečnom dôsledku z nich vyjsť ako silnejšie osobnosti.

Nina robila od detstva športovú gymnastiku, ale keď pred rokmi prvýkrát vyskúšala jogu, ako sama povedala, podložka jej doslova prirástla k chodidlám. Neznáša chlad, ale napriek tomu sa dala na otužovanie a chlad vníma ako „protistresové tlačidlo“ na reset mysle.
ako sa zbavit stresu
 
fitshaker podcast
Fotka autora
Adriana Špronglová
Redaktor vo Fitshaker

Som rádiová spíkerka a lektorka jogy, ktorá miluje športy od výmyslu sveta, adrenalín, hory, prírodu a tanec. Vo svojej koži sa cítim vtedy, keď môžem sedieť pri dobrej káve s ľuďmi, spovedať ich a inšpirovať sa ich príbehmi a životom.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.