Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Fit ovsený koláč s kúskami horkej čokolády

Ak hľadáš recept na ľahký, výživný a veľmi jednoduchý dezertík, tento ovsený koláč je skvelou voľbou. Neobsahuje žiadnu múku ani cukor. Na uspokojenie chuťových pohárikov postačí lyžica kvalitného medu :-). A čo je najlepšie, pri tomto recepte vôbec nemusíš rozmýšľať. Stačí len všetko zmiešať dokopy a za pár minút si vykúzliš sladkú maškrtu, s ktorou sa môžeš podeliť so svojimi blízkymi či priateľmi.

Čo budeme potrebovať?


  • ½ hrnčeka ovsených vločiek (ak trpíš celiakiou, použi bezlepkové)

  • 1 hrnček vody

  • 1 hrnček ovsených vločiek

  • 3 vajcia z voľného chovu

  • 4 lyžice kvalitného medu

  • 2 lyžičky mletej škorice

  • 2 lyžičky kvalitnej mletej kávy

  • 1 lyžičku kypriaceho prášku bez fosfátov

  • 50 g horkej čokolády s min.podielom kakaa 70 % (voliteľné)


Ako budeme postupovať?

1. Pol hrnčeka ovsených vločiek s hrnčekom vody uvaríme za stáleho miešania domäkka. Keď vznikne kaša hustej konzistencie, odložíme z plameňa.
2. Zvyšné ingrediencie (okrem čokolády) vložíme do väčšej misy a všetko poriadne zmiešame. Odporúčam použiť ručný mixér.
3. Potom obe zmesi zmiešame dohromady.
4. Takto pripravené cesto vylejeme na plech vystlaný papierom na pečenie a posypeme kúskami nasekanej horkej čokolády (voliteľné).
5. Necháme piecť vo vyhriatej rúre na 180°C cca 30 minút.
6. Po upečení necháme koláč chvíľku vychladnúť, následne ho môžeme nakrájať na menšie kocky a podávať napríklad ku kvalitnej kávičke alebo lahodnému čaju.
Fit ovsený koláč s kúskami horkej čokolády
 
Fit ovsený koláč s kúskami horkej čokolády
Ako alternatívu môžeš namiesto čokolády použiť napríklad bobuľové ovocie. V tom prípade odporúčam čerstvé, nie mrazené. Ovsený koláč môžeš podávať aj s lyžicou gréckeho jogurtu, ktorý príjemne zvláčni povrch koláča.
Prajem ti dobrú chuť a príjemné vychutnávanie. 
banner-fitness-zapisnik2-1
Fotka autora
Alžbeta Jánošíková
Redaktor vo Fitshaker

Som zakladateľka online ženského magazínu Ženuškáreň, prostredníctvom ktorého ponúkam inšpiráciu a motiváciu ako žiť lepšie, zdravšie a kvalitnejšie. Napísala som knihu pre ženy Tvoja kniha do kabelky. Spolupodieľala som sa aj na tvorbe bestsellerov Z fitka do kuchyne, Fitness diár, Fitness kalendár. Žiť zdravo pre mňa znamená prijať samú seba so všetkými nedokonalosťami, nájsť rovnováhu a byť šťastná.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.