Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Dosiahni postavu snov! Tento HIIT tréning Ťa dostane do formy

plank
Je načase sa po sviatkoch opäť dostať do formy. Preto netreba čakať a odkladať cvičenie až na potom, ale pustiť sa do pravidelného tréningu. Pripravila som pre teba veľmi efektívny intervalový tréning HIIT, ktorý ti pomôže dostať sa do formy. Pred samotným cvičením sa nikdy nezabudni rozcvičiť. Môžeš tak predísť neželanému natiahnutiu svalov. Na záver cvičenie sa ešte dôkladne vystrečuj.

1. POSKOKY STRANOU

Zo stoja robíš striedavo poskoky/úkroky do strán. Snaž sa o čo najväčší rozsah úkrokov. Nezabudni vždy pokrčiť koleno a urobiť mierny podrep na stojnej nohe. Druhá noha ide vždy došikma pätou ku lýtku opačnej nohy. Maj pri sebe stopky, aby si sledovala čas a skús robiť cvik čo najdynamickejšie a technicky správe. Vydrž v tempe 30 sekúnd, ďalších 10 sekúnd máš na vydýchanie a pokračuješ takto 4 kolá po sebe.
Cvič 4 kolá po 30 sekúnd. Po každom kole si daj 10 sekundovú pauzu. 
hiit 20 min

2. PLANK S ROTÁCIOU A POSKOKOM

Začínaš v planku (plecia a zápästie sú kolmo pod sebou), špičky nôh sú širšie od seba. Striedavo dvíhaš paže nad hlavu a vytáčaš trup do strán. Priskočíš nohami k hrudníku a môžeš sa vrátiť do planku s odskokom (pozor, aby sa driek neprehýbal) alebo si zvolíš ľahší variant a vrátiš sa 2 odskokmi do základnej pozície dosky.
Cvič 4 kolá po 30 sekúnd. Po každom kole si daj 10 sekundovú pauzu. 
hiit 30 min

3. VÝPADY VPRED A VZAD

Zo stoja robíš výpad vzad ľavou nohou (pravý uhol v kolene je na stojnej prednej nohe, zadná je natiahnutá s váhou na špičke chodidla). Potom sa vrátiš do stoja a nasleduje výpad vpred opačnou nohou tak, aby si dodržala pravý uhol v oboch kolenách.
Cvičíš 2 kolá pravou nohou vzad a pravou nohou vpred v tempe po 30 sekúnd. Po každom kole si daj 10 sekundovú pauzu. Tento postup opakuj aj na ľavú nohu. 
hiit trening cviky

4. UNOŽOVANIE DO STŔAN SO SQUATMI

V stoji striedavo unožuješ nohami do strán (čím väčší rozsah pohybu, tým viac zaberú boky a zadok) a nezabúdaj pri cvičení spevniť stred tela. Dávaj pozor, aby sa pri unožovaní trup nevychyľoval do strán. Následne vyskočíš a urobíš drep (kolená nepredbiehajú špičky chodidiel).
Cvičíš 4 kolá po 30 sekúnd. Po každom kole si daj 10 sekundovú pauzu. 
cviky na chudnutie a formovanie postavy

5. SED STOJ/VÝSKOK

Sadneš si do sedu, nohy vystrieš a opäť ich pritiahneš, pričom dávaš pozor, aby  si nešla s trupom do záklonu, sedíš stále pekne vzpriamene. Keď nohy pritiahneš, snažíš sa, čo najrýchlejšie postaviť do stoja (ak chceš, môžeš vyskočiť čo najvyššie) a opäť sa vraciaš do sedu naspäť.
Cvič 4 kolá po 30 sekúnd. Po každom kole si daj 10 sekundovú pauzu. 
cviky na rychle chudnutie

Máš na to, stať sa lepšou verziou samej seba. Budem ti držať palce! :-)

S ďalšími novými cvičeniami, s ktorými dostaneš do formy sa môžeš stretnúť aj v novej Výzve do plaviek 2021:

cvicenie na doma
Fotka autora
Janka Jánošíková
Inštruktorka vo Fitshakeri

Charakteristickou črtou, ktorá ma najlepšie vystihuje je pohyb a šport. Už odmalička som bola riadny živel a prešla si rôznymi druhmi športu ako karate, balet, gymnastika, stolný tenis, či tanec. Pohybová aktivita je dodnes moja najlepšia kamarátka a zo svojho koníčka som si urobila krásnu a zmysluplnú prácu snov. Pred 6 rokmi som začala ako inštruktora skupinových cvičení a som ňou dodnes. Ako kondičná trénerka vediem rôzne druhy skupinových lekcií (fit-step, zdravý chrbát, fitball, kettlebell, intervalové, či outdoorové tréningy v prírode, atď) alebo sa zameriavam na individuálny prístup ku klientovi na svojich súkromných hodinách. Pravidelne organizujem aj rôzne športové podujatia, či fitness víkendové pobyty. Viac info o mojich lekciách a aktivitách nájdete na fcb v skupine fitcvičenie alebo na www.fitcvicenie.sk.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.