Chystáme bruško do plaviek

Info o videu:

Bruško formuješ nielen v kuchyni, ale i pri cvičení. Najmä ak cvičíš poctivo a s tými najlepšími! Napr. s trénerkou Maggie, ktorá nás krok po kroku prevedie skvelou supersériou štyroch cvikov. Prichystaj si priestor, kde sa môžeš oprieť o stenu, stoličku, závažie a poď do toho!

  1. cvik: zdvíhanie závažia nad hlavu v sede rozkročme opretá o stenu
  2. cvik: ruky so závažím za hlavu v ľahu na chrbte
  3. cvik: hlavou dole so stoličkou
  4. cvik: priťahovanie kolien v sede na stoličke

Nezabúdaj, že ten čas strávený pri cvičení stojí za to. Krásnemu brušku a skvelej postavičke zdar! :-)

Pomôcky:  podložka na cvičenie, činky (príp. fľaše s vodou), stolička

Info o cvičení

Trénerstvu sa venujem už 9 rokov a počas celej kariéry sa snažím veľmi dbať na biomechaniku svalov, a teda ich správne/efektívne zapájanie počas cvičenia, bez zbytočného zaťažovania kĺbov, šliach a chrbtice.

Rokmi mi “cez ruky” prešlo veľmi veľa klientov, ktorých som musela trpezlivo učiť, ako správne bruchom pracovať. Žiaľ aj takých, ktorí ku mne prešli od iných trénerov. Často prídu napríklad dievčatá, ktoré už majú zo dva – tri roky odcvičené (a aj pod dohľadom “kouča”) a sťažujú sa, že majú zlú genetiku my brucho…že vidia výsledky na nohách a rukách, ale na bruchu nič… Po dvoch až troch mesiacoch cvičenia so mnou (hovorím o dievčatách, ktoré sa snažia o získanie svalového podkladu, a teda nemajú veľa podkožného tuku) sa na ich bruchu objavujú tzv. kocky. Kde je teda problém? Je to v nedostatočnom resp. nesprávnom zapájaní brušných svalov pri tréningu.

Jednou vetou: V mojej sekcii “Six pack” sa snažím čo najpresnejšie popísať každý cvik, vysvetliť a pomôcť pochopiť cvičencom prácu jednotlivých svalov, aby boli schopní aj sami doma vyraziť z tréningu maximum a čo najskôr pocítiť a vidieť výsledky.

Potrebné pomôcky: podložka na cvičenie

Vhodné pre: začiatočník, pokročilý

Ciele: ploché a štíhlo bruško a celý stred tela

Inštruktorka

Maggie Kažimírová

Som rodená Zemplínčanka, žijúca v Košiciach.Moji priatelia a klienti ma volajú Maggie. V oblasti bodybuildingu sa pohybujem a pracujem už takmer 13 rokov. Začínala som ako rekreačná cvičenka, potom recepčná vo fitness centre, pokračovala ako trénerka, pretekárka a reprezentantka SR v bodyfitness a neskôr bikini fitness. Trénerstvu sa venujem 9 rokov, a to ...

Zobraziť viac

Komentáre