Pozdrav slnka

Info o videu:

Naučíte sa cvičiť základnú jogovú zostavu: Pozdrav slnka. Podrobne si prejdeme každou pozíciou, od pozície hory, cez dosku, kobru, psa…Je to výborná zostava na posilnenie celého tela. Môže sa cvičiť kedykoľvek cez deň, ideálne však ráno, pretože prebúdza energiu v celom tele. Zlepšuje tiež trávenie, držanie tela a má omladzujúce účinky :-)

Pomôcky: podložka na cvičenie

Vhodné pre: Začiatočníci / stredné tempo

Info o cvičení

Odlož všetky starosti a vydaj sa s nami na cestu spoznávania nepoznaného. V dynamickom tempe zapojíš všetky svaly, zlepšíš si silu, flexibilitu a vypracuješ si krásnu, zdravú postavu. Zabudneš na všetky problémy a načerpáš nový prílev energie. Hlava sa vyprázdni a do tela vstúpi nový pocit radosti a uvoľnenia. Pri cvičení je veľmi dôležité vedomé dýchanie, ktoré ťa naučí ako správne dýchať aj v bežnom živote a tým účinne bojovať proti stresu a napätiu. Cieľom yogy je zjednotenie a vytvorenie harmónie medzi telom, dušou a mysľou.

Jednou vetou: Cvičenie nielen pre tvoje telo, ale aj dušu a myseľ.

Potrebné pomôcky: podložka na cvičenie

Vhodné pre: začiatočník, pokročilý

Ciele: relax, upokojenie mysle, zlepšenie flexibility, mobility, odstránenie bolestí chrbtice

Inštruktorka

Nikol Chovancová

Namaste, moje meno je Nikol a teším sa, že ťa môžem na týchto stránkach sprevádzať jogou. Najprv niečo o mne. Od detstva som sa venovala rôznym druhom pohybu, najmä tancu, pri ktorom som cítila slobodu a radosť. Neskôr som cvičila aeróbne cvičenia a venovala sa zdravej výžive, až kým som nenatrafila na jogu. V joge som našla ...

Zobraziť viac

Komentáre