Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Čokoládové mini tortičky (nielen) pre šibačov

Asi každej z nás sa pri pomyslení na Veľkú noc vybaví poriadna spŕška studenej vody, šibanie korbáčom a na záver výslužka v podobe čokoládového vajíčka pre šibačov. Týmto receptom by som ťa chcela inšpirovať, aby si namiesto sladkých a veľmi nezdravých čokoládových vajíčok, ponúkla šibačom (alebo inej návšteve) niečo oveľa lepšie. A to tieto čokoládové mini tortičky! Vďaka spojeniu čokoládového korpusu s ľahkým gréckym jogurtom a šťavnatou jahôdkou, vykúzliš za necelú hodinku výborný dezert. Zdravý, rýchly, nenáročný! :-)

Čo budeme potrebovať na 8 mini tortičiek?


  • 6 vajíčok

  • 6 lyžíc trstinového cukru

  • 6 lyžíc špaldovej múky hladkej (pokiaľ si celiatik, použi bezlepkovú múku typu MIX C)

  • 1 lyžičku kypriaceho prášku bez fosfátov

  • 3 lyžice horúcej vody

  • 3 lyžice studenej vody

  • 150 g gréckeho jogurtu (pokiaľ ti prekážajú kravské výrobky, použi miesto gréckeho jogurtu ovčí jogurt – má totiž hustejšiu konzistenciu, ktorá bude držať na tortičke)

  • 2 lyžice medu

  • 100 g čokolády s min. podielom kakaa 70 %


Ako budeme postupovať?

1. Žĺtka, cukor a horúcu vodu vymiešame mixérom do hustej peny.
2. Múku zmiešanú s kypriacim práškom po lyžiciach pridávame do žĺtkovej zmesi a stále miešame.
3. Roztopenú čokoládu necháme vychladnúť a potom ju prilejeme do žĺtkovej zmesi s múkou. Vareškou premiešame.
4. Bielka vyšľaháme so studenou vodou a štipkou soli. Vyšľahané bielka po lyžiciach primiešavame do zmesi. Miešame vareškou, aby bolo cesto pekne nadýchané.
5. Plech na pečenie vystelieme papierom na pečenie, nalejeme naň pripravenú čokoládovú zmes a pečieme po dobu cca 25 – 30 minút.
6. Po upečení vykrojíme z cesta hrubého 1 až 1,5 cm malé kolieska pomocou formičky. Malo by nám z toho vyjsť 16 koliesok.
7. Kolieska necháme vychladnúť a potom každé koliesko natrieme gréckym alebo ovčím jogurtom. Spojíme ich a navrch pridáme nakrájanú jahôdku a ako bonus ich môžeme posypať strúhanou čokoládou.
čokoládové mini tortičky
 
mini tortičky z čokolády
 
tortičky pre šibačov
Prajem skvelú chuť :-).
Vrelo odporúčame aj našu knihu  Z fitka do kuchyne 3, kde nájdeš aj ďalšie sladké inšpirácie nielen na sviatočné pečenie.:-).
banner-970x250
Fotka autora
Alžbeta Jánošíková
Redaktor vo Fitshaker

Som zakladateľka online ženského magazínu Ženuškáreň, prostredníctvom ktorého ponúkam inšpiráciu a motiváciu ako žiť lepšie, zdravšie a kvalitnejšie. Napísala som knihu pre ženy Tvoja kniha do kabelky. Spolupodieľala som sa aj na tvorbe bestsellerov Z fitka do kuchyne, Fitness diár, Fitness kalendár. Žiť zdravo pre mňa znamená prijať samú seba so všetkými nedokonalosťami, nájsť rovnováhu a byť šťastná.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.