Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Čo má úplne najväčší vplyv na chudnutie?

Ale veď strava je v chudnutí najdôležitejšia, nie?... Áno, ale strave predchádza určité rozhodnutie. A to platí pre všetko, stravu, tréning, myslenie... Ešte predtým, ako niečo zješ, tak sa rozhodneš. Každý deň robíš rozhodnutia, ktoré ťa buď posunú vpred, bližšie k tvojmu cieľu, alebo urobíš také rozhodnutie, kvôli ktorému sa vrátiš o krok späť. Je to na tebe, či svojmu snu počas dňa dávaš Áno, alebo Nie.

Čo povieš svojmu snu?

Predstav si situáciu. Ráno vstaneš a máš v chladničke zo včera večera pripravenú ovsenú kašu s ovocím, ale vidíš tam aj sladký smotanový jogurt. Čo povieš svojmu snu? Áno, alebo Nie? Ak si vezmeš do ruky ovsenú kašu a zješ ju, tak mu povieš áno. Ak si dáš sladký smotanový jogurt, tak mu žiaľ hovoríš nie.
rozhodnutie
Takých rozhodnutí je počas dňa niekoľko. Týkajú sa aj tréningu. Prídeš z práce a povieš si: „Nechce sa mi.” Čo hovoríš svojmu snu? Opäť nie. Je mi jasné, že si unavená a nemáš už energiu, preto hľadaj riešenia. Mohla by si cvičiť ešte ráno pred prácou a povedať tak svojmu snu Áno? Ja myslím, že áno. Určite by si si našla aspoň 20 minút. Je to oveľa lepšie ako prísť z práce a svojmu snu povedať nie.

Nauč sa hovoriť svojim snom Áno

Každé Áno pre tvoj sen je pozdvihnutie tvojho sebavedomia. Je to malé víťazstvo, je to pocit, ktorý máš rada a chceš ho zažívať opätovne. Je to tajomstvo úspechu, hovoriť pri týchto malých rozhodnutiach jedno veľké ÁNO.
Čím viackrát počas dňa dokážeš povedať svojmu snu Áno, tým bližšie si k svojmu cieľu.

OK, nežijeme v dokonalom svete a ani od teba nevyžadujem, aby si mala každý deň 100%-tné Áno. Aj ja občas zlyhám, ale nevykašlem sa na to a nezahodím túto šancu. Vstanem, poučím sa a idem ďalej. Aj keď spadnem 100-krát? Áno, aj tak vstanem a idem ďalej.
Čo je lepšie, vykašlať sa na to a žiť v beznádeji? Kedy je väčšia pravdepodobnosť, že sa mi to podarí, keď to nechám tak, alebo sa budem neustále pokúšať? Odpoveď určite poznáš. ;-)
Na to, aby si robila častejšie rozhodnutia typu Áno, chcem dosiahnuť svoj sen, tak je dôležité žiť v prostredí, ktoré podporí tieto rozhodnutia. Tvoje prostredia sú veci okolo teba, ale aj ľudia, s ktorými sa stýkaš.
Pokiaľ žiješ v domácnosti plnej nezdravej stravy, ťažko sa ti bude hovoriť Áno svojmu snu, keď máš neustále okolo seba pokušenia a míňaš si tak zbytočne svoju pevnú vôľu. Uprav prostredia tak, aby tam boli jedlá, potraviny, ktoré si môžeš dať a pomôžu ti. Odstráň tie potraviny, ktoré ťa brzdia a nech nie sú v tvojom dohľade. Urob všetko pre to, aby prostredie, v ktorom žiješ bolo pripravené na čo najviac Áno pre tvoj sen.
To isté platí pre ľudí. Stretávaj sa s ľuďmi, ktorí podporujú tvoj sen a pomáhajú ti v ňom. Daj si pozor na ľudí, ktorí hovoria, že je to hlúposť, že sa ti to nepodarí a že to nemá zmysel. Je to ich názor a ich svet, ale ty si stvor svoj vlastný svet podľa seba. ;-)
motivacia
Dokážeš to!!!
Povedala si svojím snom Áno? Super. Ak ti však dochádza inšpirácia, čo chutné a zdravé si pripraviť, doplň svoju knižnicu o niektorú z našich kuchárskych kníh. Vydali sme ich už 7:
 
Prečítaj si aj:
Aké sú 3 hlavné príčiny neúspechu chudnutia
Kde vziať energiu a motiváciu na naplnenie svojich snov?
Kvôli čomu sa nám nedarí schudnúť? Tu je 7 možných príčin
Fotka autora
Matúš Špirko
Redaktor vo Fitshaker

Volám sa Matúš Špirko a verím, že mojím životným poslaním je pomáhať ľuďom trpiacim nadváhou a obezitou. Ľudí trénujem už viac ako 10 rokov a v tomto povolaní som sa našiel. Napĺňa ma, keď vidím, že dokážem ľudí pozitívne ovplyvniť. Chudnutie vnímam na úrovni troch oblastí a nimi sú pohyb, strava a myslenie. Chudnutie je komplexný proces, a preto chcem zmeniť vnímanie tohto procesu medzi širokou verejnosťou a uľahčiť tak ľuďom cestu k dosiahnutiu svojich cieľov.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.