Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Chutná a sladučká - pohánková raw kaša

Začni svoj deň s pohánkovou raw kašou. Je veľmi chutná, sladučká, svieža a plná vitamínov. Prečítaj si, čo dobré dodá tvojmu telu a zamiluješ si ju rovnako ako ja :)

Na dve porcie budete potrebovať:

  •           80 - 100 g pohánky

  •           2-3 banány

  •           1 jabĺčko

  •           šťavu z citróna

  •           škoricu

  •           med (alebo akýkoľvek prírodný sirup – ja mám najradšej ďatlový

  •           chia semienka – dopredu namočené vo vode na 10 – 15 min., aby semienka naboptnali  (voda by mala siahať trošku nad semienka )

  •           goji – tiež si ich dopredu namočte, aby sa ľahšie mixovali


Ako budeme postupovať?
1. Pri tejto kaši používajte bio pohánku, tepelne neupravenú (tepelne upravená pohánka je tmavohnedá). Pohánku si naklíčte – alebo pre rýchlejší spôsob (ten ja častejšie realizujem  :) ) nechajte ju namočenú cez noc.
2. Ráno vodu zlejte a pohánku prepláchnite, pridajte: goji, chia semienka, banány, jabĺčko, šťavu z citróna, škoricu a všetko spolu zmixujte.
Alebo ak máte radi v kaši kúsky ovocia – zmixujte si len pohánku, banán si roztlačte len vidličkou a jabĺčko si celé zotrite.
3. Nakoniec pridajte naboptnané chia semienka, goji a oslaďte si podľa chuti svojim obľúbeným sirupom alebo medom.
 
Nech si zamaškrtíš :) !!!
 
Aaaa ako pôsobí na tvoje telo svojím zložením ??
Pohánka: silno zásaditá potravina, obsahujúca cennú látku – rutín (vitamín P – dobrý na cievy), zásobuje nás vápnikom, fosforom a draslíkom, vitamínom E, horčíkom a železom. Obsahuje veľa dôležitých aminokyselín, nenasýtených mastných kyselín a je bezlepková..
Chia semienka: obsahujú 5 krát viac vápnika  ako mlieko,  veľa vitamínov skupiny B, vlákninu a vzácne 3 omega mastné kyseliny. Sú manažérom cukru, neobsahujú žiadne kalórie a sú tiež bezlepkové..
Goji: obsahuje osemnásť rôznych aminokyselín, vlákninu a 21 stopových prvkov ako vápnik, selén, železo, fosfor a ďalšie, oveľa viac vitamínu C ako pomaranče. Zlepšuje metabolizmus tukov a posilňuje imunitný systém..
fitshaker-blog-Pohánková-raw-kaša
 
Info o autorke: Lucia Jurčová je nadšenec zdravej výživy, pohybu, byliniek, všetkého, čo si človek môže doma sám uvariť, upiecť, dokonca i vyrobiť a všetkého čo s tým súvisí. Rada sa bude s čitateľom blogu Fitshakera deliť o informácie, ktoré jej osobne pomáhali a ďalej pomáhajú orientovať sa na ceste za zdravím a prírode bližším, šetrnejším spôsobom života.
Lucia Jurčová
Redaktor vo Fitshaker

Som nadšencom zdravej výživy, pohybu, byliniek, všetkého, čo si človek môže doma sám uvariť, upiecť, dokonca i vyrobiť a všetkého čo s tým súvisí. Rada sa budem s čitateľmi blogu Fitshakera deliť o informácie, ktoré mne osobne pomohli a ďalej pomáhajú orientovať sa na ceste za zdravím a prírode bližším, šetrnejším spôsobom života.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.