Chceš zažiť zmenu? Vyjdi zo zóny komfortu a prekonaj sa!

Dnes začnem tak tvrdšie, pretože toto je cesta skutočnej premeny tela, ale aj mysle. Ak chceš zažiť zmenu, potrebuješ zájsť ďalej ako obvykle. Vieš, často sa stretávam s tým, že ľudia prídu ku mne na tréning a chcú sa zmeniť, ale keď sa dostanú do situácie, kedy majú zabrať na 120%, zľaknú sa toho a často cúvnu. Boja sa zmeny? Boja sa bolesti? Boja sa toho, čo bude za tým? Možno je to kombinácia viacerých vecí, ale týmto článkom ti chcem prehovoriť do duše. Pokiaľ máš fyzicky energiu a si spokojná so svojím pohodlím…. Vystúp z neho!

Ja viem, že to nebude ľahké a je mi jasné, že to bude aj spočiatku bolieť, ale ver mi, nie je to také hrozné ako si vo svojej hlave predstavuješ. Tie katastrofické scenáre daj na chvíľu bokom, sústreď sa na tréning a daj zo seba viac, ako je tvoje maximum. To je presne to, čo podnieti tvoje telo, ale aj tvoju myseľ k zmene. Dostaneš ich do situácie, kedy sa ocitnú niekde, kde ešte neboli, a preto sa tejto situácii prispôsobia. To spôsobí to, že sa začneš meniť.

V podstate vytvoríš ako keby nové prostredie, ktoré bude mať na teba výrazný vplyv.

ako zacat chudnut doma

 

Keď sa cítiš v pohode a máš energiu, nešetri sa!

Áno máš pud sebazáchovy, ale vplyvom dnešnej doby sme fyzicky spohodlneli natoľko, že trošku vyššia záťaž nám spôsobuje paniku. Nedovoľ svojej mysli a hlavne tomu množstvu myšlienok, aby ťa paralyzovali. Nedaj im ten priestor, aby sa rozvíjali. Choď do toho viac ako naplno bez toho, aby si nad tým rozmýšľala, či do toho ísť, alebo neísť. Či sa ti to oplatí, alebo neoplatí.

Jednoducho sa hneď teraz zober, postav sa a odmakaj si svojich 120%.

Je to jedno, čo ti na to povie tvoja hlava. Ignoruj ju na chvíľku a ukáž jej, o čom to je, keď prerazíš bariéry a vystúpiš zo zóny pohodlia.

zóna komfortu

Na záver dodám len toľko, že skutočnú zmenu zažiješ len vtedy, keď sa prestaneš toľko šetriť a občas vyjdeš zo svojho pohodlia a odmakáš tréning na 120%.

Niečo nové môžeš očakávať len a len vtedy, keď urobíš niečo nové. Niečo, na čo nie si zvyknutá a posunie ťa to ďalej.

 

Ak sa chceš prekonávať a posúvať svoje hranice, pridaj sa do našej 50-dňovej Novoročnej výzvy 2020. S Matúšom Špirkom sa tam budeš stretávať každú nedeľu

ako mam schudnut

 

Mohlo by ťa zaujímať aj:

Zvykni robiť týchto 8 vecí a úspech sa dostaví!

Ako si udržať motiváciu na chudnutie a nevzdať to po 2 týždňoch?

4 tipy ako nájsť motiváciu na cvičenie aj v upršanom počasí

Matúš Špirko

Článok bol pridaný dňa 04/01/2020 a zaradený do kategórie: Sebarozvoj a motivácia   |   Autor: Matúš Špirko

Komentáre