4 tipy od trénera ako nájsť motiváciu na cvičenie aj v upršanom počasí

Keď je počasie ako stvorené na leňošenie, najradšej by si si ľahla a oddýchla. Možno máš vtedy nízky tlak, alebo si viac unavená po práci a tá posledná vec, na ktorú myslíš je tréning. Ako vôbec nájsť motiváciu na cvičenie, keď sa ti nič nechce a počasie v tebe chuť na tréning nevyvoláva?

# 1. tip: spánok

To najlepšie, čo podľa mňa v takom prípade robiť je dať si 10-15 minútový spánok. Skutočne. Nastav si budík a snaž sa o to, aby si na ten čas zadriemala. Vďaka tomu vstaneš reštartovaná. POZOR! nepredlžuj spánok na viac ako 20 minút. Riskuješ to, že sa dostaneš do tvrdého spánku a potom bude problém opäť sa rozbehnúť.

som unavena

 

# 2. tip: zelený čaj

Potom ako vstaneš si môžeš dať aj malú šálku zeleného čaju, ktorý ťa ešte viac nakopne. Neodporúčam večer povedzme po 6-tej. Takto by si zase riskovala to, že v noci nebudeš spať.

som unavená

 

# 3. tip: rutina

Môžeš to urobiť aj opačne, a to takým spôsobom, že ihneď po práci pôjdeš rovno cvičiť a bude ti jedno, čo ti hlava hovorí, či sa ti chce, alebo nechce. Proste prídeš z práce a cvičíš, bez ohľadu na výhovorky. To je tá najlepšia motivácia.

Motivácia na cvičenie

 

 

# 4. tip: sprcha

Posledným spôsobom je pre mňa osobne ten najefektívnejší spôsob, a tým je: studená sprcha. Tá ťa oživí aj keby sa neviem čo dialo. Po tom ako si zničená únavou či už z práce alebo počasia ťa práve studená sprcha postaví na nohy, otvorí ti oči a nabudí tvoj organizmus. Potom budeš pripravená zdolať tréning a úplne zabudneš na to, že sa ti nechcelo.

motivácia k cvičeniu

Keď sa budeš chcieť nabudúce vyhovoriť na počasie, skús si spomenúť na tento článok a aplikovať niektorý tip do praxe. Budem sa tešiť, ak pomôžu a ešte viac, ak nám dáš o tom aj vedieť. Prajem ti, nech ťa neopúšťa motivácia! ;-)

 

Vieš, čo by ťa mohlo ešte motivovať? Keď si budeš niekde zapisovať svoje tréningy a plánovať si ich. Takto ťa to bude viac nútiť nevynechať ani jeden deň. Však? :-)

fitness diar

 

Mohlo by ťa zaujímať aj:

Ako často by sme mali meniť tréningový plán?

Čo zjesť, keď som strašne hladná a mám chuť siahnuť po tej najrýchlejšej najľahšej možnosti?

Ako vysvetliť aj ostatným, aby ťa prestali pokúšať sladkosťami a iným nezdravým jedlom?

Matúš Špirko

Článok bol pridaný dňa 14/11/2019 a zaradený do kategórie: Chudnutie   |   Autor: Matúš Špirko

Komentáre