Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Bartek Dobrodej Krzewiński: „Divoké jedlé rastliny dnes ľudia nezbierajú, lebo ich nepoznajú.“

divoke jedle rastliny

Jar je ideálny čas na zbieranie divokých jedlých rastlín. Teraz sú totiž najmladšie, a teda aj najchutnejšie.

Vedeli ste, že pri prechádzke po lúke je väčšina byliniek aj burín, ktorými je obsypaná, jedlých? V tejto epizóde sa dozviete aj to, čo všetko sa dá v prírode zjesť, ktoré „buriny“ sú najchutnejšie, ktoré stromy majú jedlé listy, kvety, plody či puky, ako zjesť v prírode žihľavu, aby ste sa nepopŕhlili, ako si urobiť divoký „zelený jačmeň“, „divoké“ zelené smoothie, nátierky, nakladaný medvedí cesnak či palacinky z bazy.

Prečo by sme mali konzumovať viac zeleného, ktoré rastliny sú jedovaté a ako sa najlepšie naučiť ich spoznávať. Ing. Bartek Dobrodej Krzewiński je etnobotanik, milovník prírody, vyštudovaný lesník a ochranár prírody, lektor kurzov o divokých jedlých a liečivých rastlinách, ktorým sa venuje už od detstva. Už desať rokov robí prednášky a semináre a v lete mu vyjde kniha Divoké jedlé rastliny, v ktorej zosumarizoval svoje dlhoročné poznatky a skúsenosti z tejto oblasti.

jedlé bylinky a plody

Priprav s nami svoje telo na leto:

ako schudnúť do plaviek
Fotka autora
Adriana Špronglová
Redaktor vo Fitshaker

Som rádiová spíkerka a lektorka jogy, ktorá miluje športy od výmyslu sveta, adrenalín, hory, prírodu a tanec. Vo svojej koži sa cítim vtedy, keď môžem sedieť pri dobrej káve s ľuďmi, spovedať ich a inšpirovať sa ich príbehmi a životom.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.