Ako začať deň s úsmevom

Je ráno, vychádza slnko a ja už dlhšie rozmýšľam nad tým, ako „správne“ začať svoj deň. Ako sa naštartovať? V hlave mi prebleskujú rôzne rady a tipy, čo by sme mali robiť a nerobiť. Ale akosi nie sú ušité na „mňa“. Po všetkých tých článkoch, ktoré som si na túto tému prečítala, som prišla na jedno: každý človek je jedinečná osobnosť .
Preto môj recept na krásne a usmiate ráno môže sedieť mne, ale nemusí sedieť tebe. Tak šup poď sa pozrieť na to, ako môže začať tvoj deň a nechaj sa inšpirovať :-).

1. Neskáč z postele

Prekladať do nemoty budík tiež nie je tá najlepšia varianta, ale skús po prebudení ležať pár sekúnd v posteli a načúvať svojmu telu. Čo by chcelo robiť? Čo môžeš pre neho spraviť, aby bolo celý deň plné energie?

 

2. Nerob veci nasilu (alebo ako sa hovorí netlač na „pílu“)

Ak človek akceptuje svoje telo a načúva mu, potom robí všetko v súlade s ním. Napríklad, ak sa mi ráno nechce ísť cvičiť, nejdem (aj keď som si to večer naplánovala). Veď telo mi tým chce niečo naznačiť, že sa mu nechce (avšak pozor, ako dlhodobá výhovorka to neprejde! Pzn. redakcia – táto roztopašnosť je akceptovaná maximálne raz za 2 týždne :-) ).

 

3. Zaveď si ranné rituály

Niečo, čo máš rada a môžeš si to dopriať každé ráno. Každý sa po zobudení tešíme na niečo iné. Pre niekoho to môže znamenať pripraviť si úžasné raňajky, čerstvú šťavu, pre druhého napríklad porozprávať sa s partnerom (každý to svoje, čo má rád :-)).

 

4. Zmeň uhoľ pohľadu

Každý máme povinnosti a sú dni, kedy sa nám fakt nechce ani len oči otvoriť. V tomto vidím hotové umenie prekonať sa a nájsť v tých obyčajných veciach, ktoré robíme, niečo neobyčajné. Pozrieť sa na to inak, nájsť aj v tom „zlom“ niečo dobré. Napríklad, aj keď sa mi nechce ísť do práce a neteším sa na dnešný meeting, mám tam skvelých kolegov a pod.

Ako naštartovať deň

 

5. Začni ráno cvičením

Určite si už počula že ranná joga, beh či kardio dokáže dobre naladiť na celý deň. Stačí ak si nájdeš čo si najviac vyhovuje a vyčleníš si na to ráno čas. Chápem že pol hodinku na beh či kardio nemá každý, ale zopár pozdravov slnku ti zaručene zlepší náladu a ponaťahuje telo po celej noci.

Taaak . Toto bolo krátke zhrnutie mojich ranných „už rituálov“. Samozrejme 100% prevencia, že sa ti bude chcieť vždy ráno usmievať, bohužiaľ zaručiť nemôžem. Ale snáď, ak budeš mať ten povestný nemastný – neslaný deň, spomenieš si aspoň na jednu vec a vyskúšaš ju :-).

Krásne ránko prajem všetkým!

 

——

Zdroj fotiek: flickr.com

Martina Káčerová
Najnovšie články od Martina Káčerová (zobraziť všetky)

Článok bol pridaný dňa 02/07/2014 a zaradený do kategórie: Zdravie   |   Autor: Martina Káčerová

Komentáre