Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Ako strávili leto inštruktorky Fitshakera? 2.časť

V prvej časti nášho článku sa nám zdôverili so svojím letom Andrejka Peniaková a Saška Halmová. Samozrejme sme boli zvedaví aj na ďalšie :-) Dnes sme si posvietili na Maggie Kažimírovú a Nikol Chovancovú.
Magdaléna Kažimírová
Keďže som takmer tretinu minulého roka strávila mimo Slovenska hore-dole po Európe, tento rok som si urobila trochu "oddychovejší" a teda aj leto. Až na niekoľko dní v Nemecku v Kolíne nad Rýnom, neskôr v Prahe u našich susedov a krátkej dovolenke v bulharskom Nessebare, som trávila leto doma na korčuliach, či bicykli s mojou dobermankou, grilovačkami s priateľmi, rodinou a túrami v prírode. V druhej polovici augusta sme do našej malej "svorky" prijali asi päťmesačné šteniatko z útulku, a to si ukradlo všetok zostávajúci voľný čas.
Moje najbližšie plány sú, okrem výchovy a výcviku nového prírastku, spojené hlavne s prípravou mojich klientiek na nadchádzajúce súťaže. V zime by som si rada šla po dvojročnej pauze zalyžovať do Álp a začiatkom jari oddýchnuť do Viedne. Vyzerá to, že na prelome mája a júna si splním jeden z cestovateľských snov a pôjdem si na pár týždňov pozrieť Škandináviu, a možno aj Island :-).
Popritom všetkom budem pilne pracovať, športovať a dokončím svoju premenu v stravovaní. Rada by som budúci rok definitívne prehlásila, že som vegánkou (a dokonca možno aj vitariánkou). Keďže takmer polovicu života tvorili základ môjho jedálnička mäso, ryby a živočíšne produkty, nie je pre mňa tento prechod jednoduchý. Už pár mesiacov sa ale teším úspechu a ďalej systematicky pokračujem. Držte mi prsty! ;-)
Fitshaker-Magdalena-Kazimirova-a-jej-leto-2
Nikol Chovancová
Toto leto bolo pre mňa iné ako letá pred tým, keďže mojom brušku rastie nový prírastok do rodiny :-). Napriek rastúcemu brušku som si ho však veľmi užila. Joga ma naučila vnímať lepšie potreby svojho tela, čo mi spríjemňovalo celé tehotenstvo. Užívala som si dozrievajúce plody a naberala som energiu na čerstvom vzduchu. Veľa som sa venovala svojmu telu, takže som cvičila gravidjogu, ktorá mi pomáhala zvládnuť prípadné ťažkosti s priberaním na váhe. Musím povedať, že vďaka joga som nepocítila žiadne bolesti chrbta.
Keďže ešte stále precvičujem jogu, pomaličky s blížiacim sa termínom pôrodu, začínam vypúšťať tréningy a viac oddychovať a pripravovať sa na novú etapu života.
Fitshaker-Nikol-Chovancova
Foto: Peter Bánoš
Už teraz sa tešíme na zážitky z leta 2015. A vy? :-)
Fotka autora
Lucia Švaral
Spoluzakladateľka Fitshakera

Som inštruktorkou rôznych skupinových cvičení, trénerkou a výživovou poradkyňou. Rada trávim hodiny nielen v telocvični, ale aj na čerstvom vzduchu a v kuchyni. Prostredníctvom mojich článkov by som ťa chcela "chytiť za ruku" a ukázať ti zdravšiu a lepšiu cestičku, po ktorej môžeš ísť. Budeš sa na nej cítiť fantasticky. Sľubujem :-).

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.