Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

"Ako mať spokojné vnútro a nádherné telo" rozhovor s Pavlom Baričákom

Poznáš knihu Šlabikár Šťastia? Je to jedna z najpredávanejších slovenských kníh o sile pozitívneho myslenia. My si ju čítame pravidelne pred spaním a musíme povedať, že nás veľmi ovplyvnila. Opäť sme si uvedomili, že pre šťastný a naplnený život nepotrebuješ peniaze a nestačí len zdravo jesť, či pravidelne cvičiť. Dôležité je, strážiť si v hlave pozitívne myšlienky ako vzácny poklad a každú negatívnu z nášho "servera" ihneď odstrániť. Chceli sme trošku pozitívnej inšpirácie vdýchnuť aj vám, našim čitateľom a tak sme autora tejto knihy, Pavla (Hirax) Baričáka, oslovili s prosbou o rozhovor. Nech sa páči, pozorne čítajte a aplikujte do praxe :-).
Môžu mať naše myšlienky vplyv na to ako vyzeráme? Resp. je možné zmenou myšlienok ovplyvniť našu postavu a celkový výzor?
Samozrejme, že áno. Ak sa človek prijme, začne sa milovať, jeho duša sa okamžite začne zaujímať o telo. Takže človek sa úplne automaticky začne zaujímať o zdravú stravu, ktorú konzumuje, o pohyb, saunovanie či iné druhy očisty tela. Čistá duša nebude bývať v chlieve, to si môžete byť istí.
Všetky chirurgické zákroky, tabletkovo-práškové chudnutie, či iné „zázračné“ chudnutia sú len dočasnou záležitosťou, ktoré chcú preklenúť priepasť medzi dušou  a telom. Nedá sa to oklamať. Možno bude taký človek vyzerať navonok chvíľu pekne, ale vo vnútri bude smutný. Prijatie na všetkých úrovniach a očistenie sa od chorým programov myslenia a správania sa je základom všetkého. Je to návrat k SEBE, k takým, akých nás stvoril Prvotný Zdroj.
Akými myšlienkami by sme mali začínať, alebo končiť náš deň?
Ďakovaním. Ďakovaním. Ďakovaním. Až potom by sme mali prosiť o veci, ktoré chceme dostať, či zlepšiť stav vzťahov, chorôb či iných nehmotných vecí.
Väčšina žien nespokojných so svojou postavou si pri pohľade do zrkadla povie „neznášam svoje telo, prečo práve ja musím mať takúto postavu?“ ...a podobné myšlienky. Môže mať takéto myslenie dôsledky na to, že sa jej následne nedarí schudnúť a zmeniť svoju postavu?
Každá jedna myšlienka čaká na svoju realizáciu. Takže človek by sa mal naučiť vedome kontrolovať svoje myšlienky, lebo len a len touto cestou vytvára svoj zajtrajšok. Ak si žena hovorí, že nie je peknou, že nie je ženou, po rokoch jej vyberú maternicu, či odrežú prsia – lebo toto sú znaky ženy. Ak jej duša vysiela do vesmíru, že „nechce byť ženou“, budú jej odňaté na jej (nevedomú) žiadosť primárne prvky ženy. Ak si žena hovorí a je naplnená predstavou, že vyzerá strašne, stane sa tak. Lebo podľa vesmírneho zákona rezonancie, teda čo je v človeku, to si priťahuje, ale inak povedané – čím rezonuje, ako zmýšľa, to k nemu aj ide.
Ak žena preklína mužov, priťahuje si iba nedobrých partnerov. Osud ani Boh s tým nemá nič spoločné. Platí to na všetko. V prípade, že chcete byť bohatý, musíte začať byť vyrovnaný a spokojný aj s desiatimi centami vo vrecku. Prozreteľnosť cíti vašu spokojnosť a tým pádom k vám pôjde hojnosť. Teda ak medzi vami a Zdrojom neleží nejaký balvan – inak povedané podvedomý blok. Z detstva, minulých životov alebo zdedený po rodovej línii.
fishaker-blog-pavel-hirax-baricak
Svadba Paliho Hiraxa v Mexiku s jeho ženou Ivkou
Môžu mať pozitívne afirmácie, alebo vizualizácia nejaký vplyv na našu postavu? Vieš nám poradiť nejaké praktiky, ktoré by sme mohli začať praktizovať už dnes?
Vyzliecť sa donaha, pozrieť sa do zrkadla a povedať plná lásky: "Som nádherná a úžasná žena a moja postava bude zo dňa na deň krajšia. Taká, akou bude aj moja vysmiata duša." 
Samozrejme, za tým treba ísť. Zmeniť jedálniček, začať sa hýbať. Vytvorme si zámer, vizualizujme ho, zavesme ho do oblakov a potom kráčajme plní sebadisciplíny k cieľu. Po čase dôjde na slová Paľka od Coelhov z Brazílie, že vtedy sa spojí celý vesmír a pomôže nám. Nie je to iba o predstavivosti a koncentrovanej myšlienke. Je to súhra srdca (milovanie sa), rozumu (rozhodnutie sa a vykonania) a sebadisciplíny.
Ale áno, afirmácie pomáhajú, to už je dokázaný fakt. Najlepšie je, keď si ich človek vymyslí sám. Môže si tú pozitívnu vetu ako napríklad „Môj zadok je čoraz menší a pevnejší, lebo ho milujem,“ nalepiť na chladničku, palubnú dosku auta, zrkadlo. A aj pri umývaní zubov nech si to myseľ opakuje. Najlepšie je, keď bude pri tom čistení zubov daná ženuška aj drepovať :-).
Čo robiť, ak aj začneme meniť svoje myslenie a začneme sa mať radi, ale okolie nám to neustále kazí? Ako napríklad partner, ktorý mi povie, že mám pár kíl navyše, alebo kamarátka, ktorá sa ma spýta, či som nepribrala?
Takýto ľudia prichádzajú ako kontrola, či to myslíme vážne. Berme ich ako trenažér a ich negatívne slová ako vodu na náš mlyn, ktorá urýchli náš zámer. Neriešme daných ľudí. Každý sme na svojej úrovni bytia.
Jedna vec je niečo vedieť a druhá vec je začať to aplikovať do praxe. Vieš nám odporučiť nejaké knižky, alebo filmy, po ktorých by si človek ešte viac uvedomil silu myšlienok a to ako s nimi správne narábať?
Ohľadne afirmácií - Lousie Hayová – 21 dní mistrovských afirmácií .
Ohľadne prijatia sa - môj prvý diel Šlabikára šťastia .
Ohľadne stravy a očisty tela .
Je toho veľa. Kto sa začne o danú problematiku zaujímať, pritiahne si k sebe tú najlepšiu knihu...
Si pomerne dosť scestovaný človek, o čo svedčia aj tvoje úžasné cestopisy.  Kde a prečo si podľa teba užívajú ľudia život lepšie? Kde sú šťastnejší, a kde zase menej?
Ja milujem Latinskú Ameriku a Áziu. Tam vládne pokoj, úsmev a pohoda napriek tomu, že ľudia sú tam oveľa chudobnejší než sme my. My patríme medzi 5 % najbohatších ľudí na svete. Máme byty, autá, mikrovlnky, práčky – to množstvo ľudí na svete nemá. Sme, ale vo vnútri negatívni a večne nespokojní, preto nám neustále niečo chýba.
Fitshaker-blog-hirax-baričak
Hirax na púšti v Indii pri pakistánskych hraniciach
Na to, aby sa človek dobre cítil a mal pozitívne myšlienky, je dôležitá aj správna strava a výživa. Ty by si nám mohol ísť príkladom :-). Ako vyzerá tvoje bežný jedálniček?
Ja som sa pred viac ako rokom stal druhýkrát za život opäť vegetariánom. Teraz to však prebehlo veľmi prirodzene – jednoducho som v jeden utorok povedal žene, nech mi už nepripravuje mäso, že mi smrdí. Vlastne za to môže ona, lebo po pôrode nášho druhého dieťatka Samka Lea bola nespokojná s tým ako vyzerá (aj keď som ju upokojoval, že telo potrebuje minimálne rok na vrátenie sa do stabilného stavu), a tak začala s Dukanovou diétou.
Tá dovoľuje zjesť akékoľvek množstvo rýb denne, a tak to aj vyzeralo, že som tie ryby nestačil kupovať. Nakoniec si zhnusila ryby, zo mňa sa stal vegetarián a ona to konečne pochopila, prestala sa prejedať bielkovinami, ktoré jej zaťažovali obličky, začala cvičiť a teraz vyzerá super :-).
Zmeňte seba a zmeníte svet. Toto je Tvoj odkaz ľuďom z knihy Šlabikár šťastia. Dalo by sa to aplikovať aj na našu oblasť – ženy, cvičenie, fitness, výživa?
Samozrejme, že áno. Zmeniť seba môžeme jedine, keď sa „prebudíme“ z celého tohto matrixovského sna, do ktorého sme boli zámerne vložení. Ide to jedine sebapozorovaním, hľadaním súvislostí a vlastnou sebapremenou. Spokojné vnútro, nádherné telo. Vyššia frekvencia bytia, chuť na zdravšie jedlo. Áno, funguje to aj naopak – podľa vašej chuti môžete zistiť, kde sa frekvenčne nachádzate... Po opici majú chlapi chuť na sex a veľké nonstop nezdravé jedenie. Čo myslíte, prečo?
fitshaker-blog-pavel-hirax-baricak-rodina
Na záver ešte „Tvoj obľúbený výrok“ ? :-)
"Nie všetci ma budú milovať."
Ďakujeme za rozhovor!
------
Pavel „Hirax“ Baričák (1971 – 2049)
Vnímame iba to, čo sme pripravení vnímať, a ja nie som nič iné ako obyčajné médium, cez ktoré tečie to, čo je v každom z nás. Nebyť totiž prírody, lásky, písania a iného tvorenia, mal by som v duši chliev.
V skutočnosti nie som ani spisovateľ, hudobník, cestovateľ, fotograf, filozof, obchodník, poet, bloger či textár... Som obyčajná, a teda zázračná ľudská duša. Tak ako vy. Robím prešľapy, padám, smejem sa, ponáhľam a následne sa zastavujem, aby som si nádherný život, ten prekrásny dar, ktorý sa veľakrát javí ako najtvrdší kameň utrpenia, opäť vyhladkal, umyl slzami a ocenil. Snívam, prosím, prijímam a ďakujem. Tu a teraz. Niet krajšej cesty...
Moje knihy s možnosťou podpisu či venovania sú v ponuke tu: http://www.hiraxshop.sk/knihy (do hľadáčika napíšte „baričák“)
Zdroj fotiek: trebisonoviny.sk, martinus.blog.sk, Facebook - https://www.facebook.com/pavel.hirax.baricak/
 
Fotka autora
Peter Švaral
Spoluzakladateľ Fitshakera

Cvičenie, zdravá strava, pozitívne myslenie...a cestovanie. To sú moje piliere, na ktorých stojí šťastný život. A presne o týchto témach by som rád raz za čas prispel nejakým článkom :-).

Kategórie

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.