Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

9 tipov, ako privítať jar

Milujem jar. Tú vôňu, slnko a pocit, že sa všetko prebúdza. :-) Máš to aj ty tak, že jar je pre teba vždy začiatkom niečoho nového? Pre mňa je to obdobie, kedy si urobím poriadok vo veciach, obdobie, kedy sa prebúdzam zo zimnej rutiny. Toto robievam každú jar ty. Možno ťa niečo z toho tiež inšpiruje, alebo mi napíšeš, že si na tom podobne a robievaš to isté.

# 1: Urob si poriadok v šatníku

U mňa je na jar najdôležitejšie upratať skrine. Vyhádzať von úplne všetko oblečenie, utrieť poličky, nanovo všetko poskladať. Cez zimu sa tam nahromadí neuveriteľné množstvo prachu. To isté platí aj o uterákoch a posteľnom prádle.
Rovnaké vyvetranie si zaslúžia aj paplóny a uteráky. Poriadne ich vytrepem a zbavím prachu. Pri peknom počasí ich nechám aj pol dňa na balkóne. Upratanie skríň a čisté postele sú pre mňa v prvých jarných dňoch veľmi dôležite.
satnik
 

# 2: Odlož svetre niekam bokom až do ďalšej zimy

Keď už sme pri uprataní skríň, prehoď si rovno oblečenie. Huňaté svetre vylož na najvyššiu poličku, nech vedia, že tam je teraz ich miesto a na ich miesto daj blúzky, košele, tenké svetríky a rôznofarebné jarné tričká. Tu je aj priestor na to, kúpiť si nové kúsky. Po Novoročnej výzve máme všetky dole pár kíl. Doprajme si! :-)
svetre
 

# 3: Uprac priestor na chodbe

Čapice, šály, rukavice a iné zimné doplnky oper, vysuš, poskladaj a šup s nimi do spodnej zásuvky v šatníku. V máji ich už ozaj potrebovať nebudeš. ;-)
zima
 

# 4: Oživ kvietky v črepníku

Otvor okná dokorán a pusti sa do presádzania. Kvety po celom roku v jednej zemine potrebujú oživiť a dodať potrebné vitamíny a minerály. Nezabúdaj na to. ;-)
kvety
 

# 5: Nezabúdaj na okna!

Áno, tak nejak sa to tu točí zatiaľ iba okolo upratovania, no je to potrebne. Keď umyješ okná v celom byte či dome, úplne sa tam vymení vzduch.
umyvanie okien
 

# 6: Sezónna zelenina na tanieri!

Využi sezónnu zeleninu, špargľu, medvedí cesnak, mätu, topinambur, hrášok, mladý kaleráb či iné dobroty, ktorým sa už na jar darí, určite zahrň do svojho jedálnička. Recepty nájdeš aj na našom blogu.
medvedí cesnak
 

# 7: Mysli aj na seba

Teraz je ideálny čas na návštevu kaderníka a kozmetiky. Dopraj si nový účes, farbu vlasov a kozmetické ošetrenie. Po zime si to tvoja pleť a vlasy naozaj zaslúžia. ;-)
účesy
 

# 8: Cvič

Venuj sa behu, joge, plávaniu. Tomu, čo si v zime odkladala na druhú koľaj. Možno aj ty si už rozbehnutá po Novoročnej výzve. Je však dôležité udržať si tempo, aby si v pohode mohla vhupnúť do tej plavkovej. ;-)
beh
 

# 9: Choď von do prírody

Už vážne nie je dôvod sedieť doma. Vybehni napríklad na hrad, farmárske trhy, kde doplníš zdravú zeleninku, alebo vybehni len tak do lesa, kde si naplno užiješ toto krásne počasie. :-)
jar
 

Tip pre všetkých nezadaných

Nie je krajší čas na hľadanie lásky ako práve na jar. Neboj sa otvoriť oči a obzerať sa okolo seba. Nikdy nevieš, kde čaká ten pravý. :-)
 
Verím, že ti tento ľahučký článok spríjemnil napríklad cestu v autobuse alebo pitie rannej kávy. Uži si jar plnými dúškami a podeľ sa s nami o tipy a veci, ktoré na jar robíš ty. ;-)
 
Množstvo vynikajúcich receptov aj z jarnej zeleninky nájdš aj v našich knihách Z fitka do kuchyne:
zdravé recepty
 
Neprehliadni aj:
Medvedí cesnak - 4 zaujímavé recepty, ktoré budeš chcieť vyskúšať
Rýchla zeleninová polievka, vhodná pre deti od 1 roka
Krémové rizoto s hráškom: tip na zdravý obed do 35 minút
Fotka autora
Veronika Kašická
Redaktor vo Fitshaker

Úsmev na tvári, varecha v ruke a stále nové nápady. Tak nejako by som sa charakterizovala. Baví ma vymýšľať nové, zdravé a hlavne bezlepkové recepty na ktorých si pochutí naozaj každý. To že som komunikatívna a rada sa rozprávam s ľuďmi si môžete všimnúť na rozhovoroch ktoré pravidelne pribúdajú na našom blogu. Preto ak ti chýba motivácia rýchlo si nejaký prečítaj. ????

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.