8x tipy na darčeky, ktoré vyrobíš úplne sama

Aj keď je do Vianoc ešte dosť času, určite si už premýšľala, čím potešíš svojich najdrahších. Pokiaľ patríš k tej ženskej menšine, ktorá nerada brázdi obchody alebo by si chcela darovať niečo originálne, čo sa v regáloch nenachádza, naše nasledujúce riadky ťa určite zaujmú. Prehľadali sme za teba internet a pripravili sme zoznam darčekov, ktoré môžeš vyrobiť sama a daruješ tak aj kúsok seba.

1. Ručne vyrobená kozmetika

Nepoznáme žienku, ktorú by nepotešila kozmetika. A ty? Nad nádherne zabalenými a ozdobenými mydielkami, vonnými soľami, olejčekmi či dokonca maskami na tvár alebo výrobkami z rady starostlivosti o pleť, zaplesá srdiečko každej z nás :-).

Radosť bude určite ešte väčšia ak ich vyrobíš sama! V obchodíkoch s komponentmi na handmade výrobky a predajničkách zdravej výživy nájdeš všetko, čo budeš potrebovať. Do darčeka tak vložíš niečo jedinečné – svoje srdce. Vôňu, zloženie, farbu a balenie dokážeš prispôsobiť preferenciám tak, že obdarovanému človeku sa objaví úsmev na tvári vždy, keď kozmetiku použije.

tip na darček

2. Kniha receptov na mieru

Trápi niekoho z tvojich blízkych alergia, intolerancia alebo má jedálniček dobrovoľne zbavený niektorých potravín? Vyrob mu jedinečnú kuchárku, ktorá bude obsahovať len tie recepty, na ktorých si zaručene pochutí. Dostatok inšpirácie nájdeš aj na našom blogu, ktorý je plný skvelých receptov každého druhu. Bude nám cťou stať sa súčasťou tvojich Vianoc :-).

Jednoduch spôsob, ako kuchárku odekorovať je klasické „vystrihovanie“ a lepenie ústrižkov z časopisov. Vtipnými poznámkami či malými kresbami dokážeš kuchárku ešte viac personalizovať.

tip na darček

3. Originálny playlist

Vieš, aký druh hudby počúva rada tvoja polovička, kamoška, súrodenci alebo rodičia? Priprav im playlist, ktorý bude obsahovať ich najobľúbenejšie skladby. Ak ich poznáš fakt skvele môžeš ich vytvoriť aj viac – jeden na cesty, ďalší ku cvičeniu, tretí relaxačný… Vytvoríš tak kolekciu, ktorú môžeš hodiť na USB alebo niekoľko CD-čiek a krásne to zabaliť. So svojimi najbližšími tak môžeš byť vždy. Nech sú kdekoľvek a robia čokoľvek :-).

4. Šperk

Kým neprebrázdiš inšpiratívne handmade portály a blogy možno ani neuveríš z čoho všetkého sa dá vyrobiť nádherný šperk. Koráliky, textil, drôt, motúziky a množstvo ďalších komponentov, sa môže premeniť na nádherný doplnok, vhodný na každodenné alebo slávnostné nosenie. Šperkom dokážeš navyše potešiť veľké i malé slečny. Stačí prispôsobiť materiály.

tip na darček

5. Dekorácie

Pod pojmom dekorácie sa skrýva úžasné množstvo možností. Ak poznáš dobre vkus svojich najbližších môžeš sa pustiť do výroby sviečok, drevených svietnikov, lampášikov, fotorámikov, “snežítiek” zo zaváraninových pohárov, a mnoho ďalších čarovností, ktoré spravia z domu domov.

Riziko predstavuje len fakt, že ťa to chytí natoľko, že drevo, sklo, látky, motúziky a množstvo prírodného materiálu, už tvoju izbičku neopustí. Výroba dekorácií je prudko návyková a odsúdená na úspech v tvojej domácnosti i domácnostiach celej rodiny a priateľov. Ver nám. My vieme o čom hovoríme :-).

Darčeky dekorácie

6. „Knižné doplnky“

V každej rodine sa nájde minimálne jeden milovník kníh, ktorého pod stromčekom poteší okrem knihy snáď len niečo, čo s ňou súvisí. Čo tak pripojiť tento rok k novej knižke aj krásny ušitý obal, ktorý ju ochráni pred poškodením alebo originálnu záložku?

Jednoducho dokážeš vytvoriť aj vlastnú knihu omaľovánok, ktorú môžeš doplniť o pekný obal s vrecúškom na pastelky. Stačí zmeniť pár detailov a tento darček je vhodný pre všetky vekové kategórie.

darčeky záložky

7.  Praktické maličkosti

Šikovné rúčky dokážu vyrobiť aj drobnosti, ktoré uľahčia život a navyše aj pekne vyzerajú. Kúsky látky, ihla a niť postačia, aby si vyrobila hrejúce vankúšiky do vreciek kabáta, vrecúško na mobil alebo slúchadlá, zásterku pre šikovnú gazdinku. S troškou cviku určite zvládneš aj výrobu vankúšikov, pletenej deky, čiapky, rukavíc či nesmrteľnej ponožkovej klasiky :-).

8.  Balíček dobrôt

Veľkým i malým maškrtníkom spravíš určite radosť balíčkom dobrôt. Ale nie hocijakých. Je dôležité, aby si ich vybrala alebo vyrobila podľa toho, čo dotyčný ešte neochutnal alebo veľmi túži ichutnať, no ešte mu to nevyšlo. S niekoľkých maličkostí tak vytvoríš jedinečný degustačný balíček káv, čajov, sušených plodov či kvalitných čokolád. No najviac aj tak uspeješ niečím, čo sama napečieš!

Kulinársky nadšenec sa určite poteší balíčku korenín z celého sveta, džemom a chutneys z tvojej záhrady alebo zmesi exotických surovín. Takto v podstate obdaruješ aj seba, lebo si môžeš byť istá, že na ochutnávke budeš vítaná.

tip na darček

Darčekom sa pod stromčekom tešia skutočne všetci – malí i veľkí. Budeme veľmi radi, ak sa s nami podelíš o svoje handmade tipy a inšpiruješ nás, aj ostatné čitateľky. Tento rok tak môžu byť Vianoce o čosi viac osobnejšie a možno aj ekologickejšie! Okrem všetkých, ktorých máš rada dáš „handmade“ darček aj našej planéte :-).

 

fitness darčeky

 

 

Články, ktoré ťa určite zaujmú:

Prečo je Fitness diár 2018 super darček?

Predvianočné obdobie bez stresu a naháňania? Len s týmto manuálom!

50+1 tipov na darčeky pre ženu

Baška Línek

Článok bol pridaný dňa 03/12/2016 a zaradený do kategórie: Všeobecné   |   Autor: Baška Línek

Komentáre