Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

5 rád, ako milovať svoje rána. Začni deň zmysluplne.

ráno

Každý z nás má ráno nejaký svoj rituál – spôsob, akým sa preberá a štartuje do nového dňa. Len málo z nás si však skutočne uvedomuje, že ráno je snáď najdôležitejší moment nášho celého dňa. Je to nový začiatok nášho každodenného života.

Práve zmysluplný začiatok dňa nám umožní cítiť sa dobre nielen ráno, ale aj po celý deň. Naviac, takýto nový návyk môže pozitívnym spôsobom ovplyvniť celkovú našu spokojnosť so životom.

Nie je však vôbec jednoduché prejsť na nové ranné rituály, pokiaľ nemáme skutočnú motiváciu chcieť niečo zmeniť. Ak však cítiš, že chceš žiť plnšie a “živšie” dni, ak chceš mať viac energie pre seba aj ostatných, určite čítaj ďalej. Máme pre teba riešenie 😊.

Kedy je najvyšší čas zmeniť svoje ráno?

  • ak sa nevieš vyhrabať z postele a budík odkladáš na trikrát,
  • ak ráno nemáš na nič čas a si “na behu”,
  • ak máš na konci dňa pocit, že si pre seba dnes nič zmysluplné neurobil,
  • ak máš pocit, že život ti uteká deň po dni, ani nevieš ako,
  • ak nemáš dosť energie a radosti v živote pre seba (a tým pádom ani pre druhých),
  • ak chceš viac prežívať prítomný okamih.

TU JE 5 TIPOV AKO ZAČAŤ SVOJE RÁNO INAK (prospešným spôsobom, ktorý ti postupne môže priniesť viac spokojnosti so sebou a so svojím životom):

1. Napi sa vody

Každé ráno začni s pitím odstátej vody (cca 2 dl), do ktorej si vytlačíš citrón alebo rakytníkovú šťavu. Nakopneš tak metabolizmus, zobudíš svoj tráviaci trakt a dodáš správnu dávku vody a vitamínu C.

fitshaker_blog_citronova_voda1

2. Vyjadri vďačnosť

Jednou z ľudských vlastností je, že berieme to, čo nás robí šťastnými, postupne za samozrejmosť. Ruže v parku, detský smiech, slnečné lúče na tvári, priateľský rozhovor. Čo nám bráni prežívať plnšie a farebnejšie náš svet každý jeden deň? S väčším záujmom, autentickejšie?

Nauč sa trénovať vďačnosť a buď v živote šťastnejšia.

3. Daj svojmu dňu zámer

Zaželaj si pre seba na dnešný deň niečo, čo chceš spraviť a vykonať a ako sa chceš cítiť. Môžeš pridať aj zmysluplné pozitívne prianie: “nech sa mám dnes dobre, nech som šťastný a nech sú šťastní aj všetci ľudia, ktorých dnes stretnem”.

4. Krátko si zacvič

Nájdi si pre seba vhodnú, krátku rannú zostavičku, ktorá nabudí tvoje telo, rozhýbe ťa, no zároveň ti dodá energiu alebo si pár minút zabehaj a zaskáč na mieste a daj si krátky strečing – čokoľvek, čo máš rád a čo pre teba funguje.

5. Naraňajkuj sa

Daj si zdravé raňajky a pomaly ich zjedz. Ak ráno nestíhaš, radšej si raňajky zjedz až v práci. Lepšie ako ich jesť v zhone. Ideálne však je privstať si, zjesť ich pomaly a vychutnať si svoju porciu rannej energie. A samozrejme, poďakovať za ne. Môžeš napríklad použiť čarovnú formulku "nech je toto jedlo pre mňa liekom" 😊.

fitshaker_blog_ranny_ritual

Uži si ráno napríklad aj s nami a nabi sa tak energiou na celý zvyšok dňa. Dopraj svojmu telu okrem zdravej a kvalitnej stravy tiež pohyb. Zažiar pri cvičení kedykoľvek a kdekoľvek v našej basic kolekcii. Celú si ju môžeš pozrieť v našom e-shope.

ranné rituály
Fotka autora
Andrea Peniaková
Inštruktorka vo Fitshakeri

Som inštruktorka cvičení Pilates, Mindfulness Joga a Gravid Joga v Bratislave a online (www.fb.com/cviceniaba, IG: @andrea_mindfulflow). Som tiež maminou 3-ročnej dcérky. Viesť cvičenia mi vždy dávalo veľký zmysel, pretože sú súčasťou starania sa o svoj fyzický aj duševný wellbeing. Postupom času sa stále len viac utvrdzujem, že Pilates aj Joga sú úžasné nástroje na to, ako sa cítiť vo svojom tele dobre, zdravo a vitálne. Či už je to vaše primárne cvičenie, alebo ako doplnok a podpora k ostatným športom a druhom pohybu, ktoré robíte. Teším sa na vás vo videjkách na Fitshakeri!

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.