13x tipy na darčeky pre ženy, ktoré uľahčia prácu v kuchyni

Mám rada veci, ktoré nám uľahčujú život alebo jednoducho zrýchľujú prácu, napríklad v kuchyni. Toľko sa v nej denne motáme, že by sme si zaslúžili mať aj takýchto „pomocníčkov“. V článku som spojila rôzne vychytávky, na ktoré som postupne pri hľadaní rôznych receptov, najmä na zahraničných stránkach, natrafila. Jasné, že nie všetky sú pre všetkých, ale verím, že si každá vyberie aspoň 2-3 veci, ktoré by prijala aj vo svojej kuchyni. Poteším sa, ak do komentára napíšeš, ktoré sú to. A nezabudni, stále môžeš nenápadne posunúť tento článok aj svojim blízkym a povedať im, ktoré vychytávky by si si priala pod stromček. ;-)

# 1: Avokádový pomocníček

Toto je geniálny nápad. Ja sa občas toľko brblem s čistením avokáda, že už sa mi párkrát stalo, že som tak dlho dolovala tú kôstku z neho, až mi skackala po kuchyni. :-)

Výmysel má niekoľko funkcií – dokáže prerezať avokádo na polovicu, potom jednoducho vypáčiť kôstku a na záver dokáže narezať avo na pravidelné plátky, a to dokonca len jedným ťahom tak, aby nezostal žiadny zbytočný odpad. Ak si to nevieš predstaviť, pozri si krátku názornú ukážku. ;-)

darceky
Zdroj fotky: https://www.xdomacnost.sk/krajac-na-avokado-3v1-p-2746.html

 

# 2: Čistič cesnaku

Aj keď môže zbavovanie šupky cesnaku vyzerať na prvý pohľad ako banálna záležitosť, existuje spôsob, ako si to môžeš celé uľahčiť. Keď som žila v Anglicku, v domácnostiach som sa stretla s touto vecičkou. Najprv som si myslela, že na čo vlastniť takúto blbinu, ale časom som si ju pri varení obľúbila.

Jednoducho do stredu silikónového puzdra vsunieš 2-5 strúčikov cesnaku, položíš ho na linku a tvoju dlaň priložíš navrch puzdra, poriadne pritlačíš a pošúľaš párkrát hore dole. A je to hotovo, cesnak odtiaľ vypadne ošúpaný. :-)

tip
Zdroj obrázku: https://www.zasielkonos.sk/domacnost/lupac-cesneku-s-postovnym-zadarmo/

 

# 3: „Bujón“ z červeného vína

Dobre, toto ni je úplne tip na darček, ale takúto vychytávku ti musíme tiež spomenúť.

Ak ti doma náhodou ostane červené vínko a nevládzeš ho dopiť, neplytvaj ním a určite ho nevylievaj! Zober si formičky na ľad a do jednotlivých otvorov ponalievaj vínko, opatrne, aby si neporozlievala po celej kuchyni, polož nádobu na rovné miesto v mrazničke a keď pôjdeš v budúcnosti variť, spomeň si, že si si vyrobila tento skvelý vínový „bujón“. Môžeš ním dochutiť jedlo, keď varíš napríklad mäsko, alebo inú dobrotu. Uvidíš tú príjemnú zmenu a prídeš na inú chuť.

pre ženy
Zdroj fotky: https://sk.pinterest.com/pin/AdlCotD6VeV_4XALwb7fj2-py4G49gpX7BFDJocXg-93LpuMurazXYc/

 

# 4: Bezpečnostný pancierik

O prsty sa už viac nemusíš báť. Nejaký dobrodinec vymyslel tento skvelý „protiorezávač“ prstov. Jednoducho pri krájaní si ho nasadíš na prsty a môžeš začať krájať napríklad cibuľu. Good luck! :-)

darčeky na vianoce
Zdroj fotky: https://indarceky.sk/kuchyna/chranic-prstov-pri-krajani.html

 

# 5: Nehoriace rukavice

Waaaau, toto je niečo pre mňa, keďže už som sa nespočetne veľakrát popálila na trúbe. Človek sa snaží rýchlo rýchlo, aby nenechal dlho otvorené dvierka, alebo keď už chcem vybrať plech z trúby a bum, stačí malý holý kúsoček na ruke a huups ako na potvoru trafí trúba akurát ten. :-D

Rukavice sú perfektné, nemusíš sa už báť akéhokoľvek popálenia pri vyberaní plechu z trúby. Už viac nebudeš ustráchane otvárať trúbu a pritom sa modliť, aby si zasa neaukala. ;-)

vianočné darčeky
Zdroj fotky: amazon

 

# 6: Podložky do trúby

Tak toto je pecka. Už viac nemusíš stresovať, že máš po každom pečení špinavú rúru. Však áno, určite sa stane, že ti kvapká z koláču, alebo syr vyteká z pekáča.

Tieto nerezové tepelne odolné vložky chránia nielen trúbu pred ušpinením, ale šetria aj tvoj čas a energiu. Môžu sa opakovane používať, stačí ich len nechať vychladnúť a jednoducho poumývať, dokonca sú vhodné aj do umývačky.

Pozor na to, nech sú certifikované, nech neobsahujú chemikálie PFOA & BPA.

darček pre mamu
Zdroj fotky: amazon

 

# 7: Silikónové chrániče na potraviny

Kúpila som si ich nedávno a môžem ich len doporučiť. Nemíňaš tak zbytočne sáčky, alobaly, potravinové fólie. Jednoducho použiješ tieto silikónové uzatvárače a potraviny ti ostanú čerstvé a nevysušené. Napríklad taká uhorka, alebo miska so šalátom, alebo otvorená konzerva, všetko pekne zakryješ.

kuchynské vychytávky
Zdroj fotky: https://www.lunzo.sk/pomucky-do-kuchyne/silikonove-farebne-viecko-na-potraviny-4-ks/

 

# 8: Označovače na poháre

Moje obľúbené vecičky, nielen že sa dajú kúpiť všakovaké postavičky, farby, ale je to naozaj veľmi užitočná vec, hlavne v čase návštevy. Všetci pekne vedia, ktorý je ich pohár a nikto nepoužije zbytočne nejaký navyše. Osobne ten označovač používam denne, nakoľko som bola schopná za deň povyberať aj zo 5 pohárov, len na vodu, môj manžel bol z toho tak trocha „na prášky“. :-D

Odkedy ich používam, šetrím vodu a nemusím umývať toľko riadu.

tip na darcek
Zdroj fotky: http://www.paradnedarceky.sk/znacky-na-pohare-fred-wine-lives-z33550212/

 

# 9. Doska na krájanie

Keď som túto dosku uvidela, zaujala ma najprv, že je ružová :-D, a potom som si hneď predstavila, ako na nej krájam a jednoducho všetko už nakrájané len posúvam do nádobky, ktorá sa dá perfektne oddeliť a rovno preniesť k hrncu. Úžasné.

dosky na krájanie
Zdroj fotky: aliexpress

 

# 10: Vrecúško na koreniny

Veľmi šikovne vyzerajúca pomôcka pri varení. Hlavne teda, keď varíš polievku, kde používaš rôzne koreniny ako napríklad celé čierne korenie. To ma dodnes prekvapí v mamininej polievke, keď na neho natrafím a celé rozhryznem, asi jej vrecúško kúpim na Vianoce. :-)

originalne darceky
Zdroj fotky: https://www.kupma.sk/p/15920/sitko-na-bylinky-a-korenie-v-tvare-chili

 

# 11: Špagetové meradlo

Neviem nikdy presne odhadnúť, koľko špagiet mám uvariť, keď som sama, keď sme dvaja alebo keď je nás viac. Občas sa mi stane, že ich urobím zbytočne veľa a potom je ich zase primálo. :-D

Táto vecička slúži na to, aby sme ich vždy navarili tak akurát.


RECEPT na celozrnné špagety s kuracím mäsom, do 30 minút


vianoce
Zdroj fotky: https://www.bonami.sk/p/odmerka-na-spagety-i-could-eat-a-unicorn

 

# 12: Mlynček na syr

Používam! Dostala som ho od svokry ako darček. :-)

Je to šikovný nástroj do kuchyne, hlavne ti chráni prsty a nechty, ktoré väčšinou vždy pri strúhaní trpia najviac. Jednoducho len pridáš syr do mlynčeka a klasicky točíš rukoväť.

darček pre ženu
Zdroj fotky: https://eshop.tescoma.sk/univerzalny-mlyncek-handy-4-struhadla

 

# 13: Silikónové formy na chlieb

Zaujímavé! Povedala som si pri prvom vzhliadnutí na internete. Nemám to osobne odskúšané, ale vyzerá to fajn, hlavne pre všetky žienky, ktoré vypekajú domáci kváskový chlebík. Daj nám vedieť, ak poznáš nejakú, ktorá tento vynález už vyskúšala a ako je s ním spokojná.


RECEPT na domáci kváskový chlebík


nápady na darčeky
Zdroj fotky: http://test.laskonka.sk/kuchynske-pomocky/123-forma-na-chlieb-lekue.html

 

Verím, že som ťa mojimi vychytávkami minimálne pobavila, a snáď si si niektoré nápady predstavila aj vo svojej kuchyni a možno si aj nejaké zadovážiš. Budem sa tešiť, ak ti uľahčia a urýchlia prácu v kuchyni, nech sa môžeš venovať cvičeniu, alebo rodinke. ;-)

 

Ak sme ťa týmito nápadmi inšpirovali aj na kúpu vianočného darčeka, neváhaj k tomu pribaliť aj niektorú našu knihu, či napríklad aj taký Fitness diár 2020, v ktorom tiež nájdeš recepty:

zdravé recepty

 

Inšpiruj sa tieto Vianoce aj týmto:

20 tipov na darčeky pre deti vo veku okolo 2 rokov

Vianočné škoricové koláčiky – pre všetkých hryzkošov

Vynikajúce medvedie labky, vhodné aj pre bezlepkáčov

Domáce medovníky s orechami, ktoré budú mäkké hneď

Petra Hegerová

Článok bol pridaný dňa 07/12/2018 a zaradený do kategórie: Pre fitmaminkyVšeobecné   |   Autor: Petra Hegerová

Komentáre