13x zdravá domáca zmrzlina, ktorá ťa schladí aj v najväčších horúčavách

Tiež patríš k tým, čo si nevedia leto predstaviť bez nanukov či kopčekovej zmrzliny? Zamýšľala si sa však niekedy nad tým, čo všetko taká kupovaná zmrzlina môže obsahovať? Ak si chceš byť istá, čo do seba prijímaš, vyrob si niečo mrazené sama doma. Formu na nanuky hravo kúpiš a na zmrzlinu ti stačí uzatvárateľná nádoba. Už len stačí vybrať si, ktorá mrazená pochúťka ti učaruje najviac a pustiť sa do prípravy. ;-)

Čokoládovo-mandľová zmrzlina

Na jej výrobu stačí banán, kakao a mandle. Pre milovníkov čokolády hotová mňamka!

domaca zmrzlina z kakaa

 

Jahodová zmrzlina

Po čokoládovej a vanilkovej je to azda tretia najobľúbenejšia zmrzlina. V našom zozname proste nesmie chýbať.

domaca zmrzlina s jahodami

 

Trojfarebná zmrzlina

Pri tomto recepte sa nemusíš uspokojiť s jednou, ale rovno tromi príchuťami. Kakaovú sme si už spomínali, ale čo takto arašidovú alebo zmrzlinu z lesného ovocia? Daj si ich všetky spolu a posyp orieškami. Po kupovanej zmrzline už nesiahneš. ;-)

zdrava zmrzlina

 

Marhuľová zmrzlina

Neuveríš, ale táto zmrzlina je len z 2 ingrediencií. Správne! Stačí zamraziť banán a marhule, po 10-tich hodinách ich vybrať z mrazáku, spoločne rozmixovať a vychutnávať. :-)

zmrzlina z marhul

 

Kokosová zmrzlina aj pre vegánov

Tak touto zmrzlinou ulahodíš naozaj asi všetkým. Môžu ju ľudia netolerujúci laktózu, ale aj vegáni. Jednoducho, musíš ochutnať!

zmrzlina pre veganov

 

Avokádovo-kokosová zmrzlina

Avokádo nemusíš jesť len o forme guacamole, naservírované ráno k vajíčku či ako súčasť šalátu. Skús túto netradičnú pochúťku. Ochladí, aj zasýti. Odporúčame konzumovať namiesto desiatej či olovrantu. ;-)

avokadova zmrzlina

 

Domáca melónová zmrzlina

Skvelá zmrzlina, kde ak dodržíš odporúčanú porciu, dostaneš do seba nízkokalorickú pochúťku, ktorú navyše môžeš ponúknuť aj deťom od 1 roka.

melonova zmrzlina

 

Jahodové nanuky

Ak máš rada jahody, týmto receptom nič nepokazíš. Priam naopak. Neskutočne si na týchto nanukoch pochutíš. Vyskúšaj. ;-)

 

Melónové a kokosové nanuky

Na melónový ti stačí melón, mandľové mlieko a napríklad med. Pri kokosovom nanuku použi kokosové mlieko, kokos a opäť med. Zmixuj, vylej do nádoby na nanuky a po zmrazení vychutnávaj.

nanuky

 

Malinovo-ríbezľové nanuky

Rastú ti na záhradke ríbezle, maliny, či iné bobuľové ovocie? Paráda! Okrem klasického zobkania, spracovania na džem či použitia do koláčov si z neho môžeš urobiť napríklad aj nanuky do ruky.

ribezlove nanuky

 

Čokoládové nanuky

Našu mrazenú púť ukončíme čokoládovými nanukmi. Opäť je to príliš jednoduché. Banány a kakao vytvoria dokonalú kombináciu. ;-)

kakaove nanuky

Tak čo? Ešte stále máš chuť siahnuť po kupovaných zmrzlinách, alebo si radšej dopraješ chutnú domácu mrazenú pochúťku? Na výber máš až z 13-tich recepov, takže ak dostaneš opäť chuť na niečo mrazené, vieš, čo máš robiť. ;-)

 

Niektoré z týchto pochúťok nájdeš aj v našich knihách Z fitka do kuchyne špeciál 2 či 3:

fit recepty

 

K letu patria aj letné limonády, pozri naše inšpirácie:

Uhorková, grepovo-pomarančová, čučoriedková či malinová limonáda

Svieži letný drink

Malinovo-hroznovo-uhorková limonáda

Katarína Vrbičanová

Článok bol pridaný dňa 26/06/2017 a zaradený do kategórie: BezlaktózovéBezlepkovéFitness dezertyOstatnéReceptyRecepty pre detiRecepty pre deti od 2 rokov   |   Autor: Katarína Vrbičanová

Komentáre