Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

10 fantastických vecí, ktoré s tebou urobia 2 mesiace cvičenia

Na začiatku mája sme vyhlásili dvojmesačnú Výzvu do plaviek. Pre všetky bojovníčky sme pripravili tréningový plán s našimi videami, pomáhali im so správnym stravovaním i dodávali silu a motiváciu nevzdať sa. Sme nesmierne šťastní, že nastavené cvičenie v spojení s novým jedálničkom priniesli svoje ovocie. Chceš vedieť, čo sa podarilo babám vo výzve a prečo sa vždy vytešujeme, keď čítame reakcie „po“? Týchto 10 vecí nás jednoducho dostalo :-).

10 dôvodov, prečo sa oplatilo ísť do výzvy očami účastníčok:
1. Zbavili sa kilečiek navyše
Väčšina žien, ktoré s nami do výzvy išli, chceli jednoznačne schudnúť. Potrebovali návod ako na to, cvičenia na každý deň, usmernenie, čo jesť a poriadnu dávku motivácie. A zdá sa, že tento balík zafungoval! Baby schudli najčastejšie od 2 – 7 kg, ale niektorým sa podarilo aj viac ako 12 kg za necelé 2 mesiace. A 100 báb, ktoré sme oslovili schudlo viac ako 400 kíl. Wau, klobúk dole!
„Úbytok na váhe za 2 mesiace cca 8 kg. Ale za celé obdobie, čo s vami cvičím (cca od októbra 2015), som schudla 27 kg.“ Barborka H.
Happy woman celebrating weight loss
2. Zlepšili si kondičku a výkonnosť
Pravidelné cvičenie dokáže s telom urobiť hotové divy! Nielenže vďaka nemu schudneš alebo si vyformuješ postavu, ale zlepší sa ti aj držanie tela, výdrž a kondička. Zbohom zadýchaniu sa pri chôdzi po schodoch a vitaj vysokohorská turistika :-).
„Môj najväčší úspech je asi poriadne zlepšenie kondičky. Ešte pred rokom, keď sme boli na hrebeňovke, ledva som vládala, ďaleko vzadu za ostatnými a teraz (cvičím od januára) sme boli v Tatrách a bez problémov som vyšla až k Téryho chate rýchlym tempom, zvyšok skupiny ďaleko za mnou. Od radosti som niektoré úseky dala behom (aj do kopca  :-)).“ Katka H.
3. Dostali sa konečne po pôrode do formy
Ak máš doma dieťa, vieš, aké náročné je zbaviť sa popôrodných kilečiek. A tiež aj to, že pri malom drobcovi máš sotva čas stráviť hodiny cvičením. A dokonca ani, keď dieťa rastie a problémov pribúda, nie je to oveľa jednoduchšie. No, dá sa to zvládnuť! Keď máš svoj cieľ a nájdeš si pol hodinku každý deň. Naše ženy sú toho krásnym dôkazom.
„Postavu sa mi podarilo vyformovať pomerne rýchlo. Už po 2-3 týždňoch som videla výsledky a bola som pripravená do plaviek. Som po pôrode už vyše roka a viackrát som začínala s cvičením, ale nemala som žiadny systém... Vami rozvrhnuté cvičenia na každý deň boli presne to, čo som potrebovala. 30 minút sa dá nájsť vždy a hlavne som nemusela rozmýšľať, čo cvičiť. Jednoducho som otvorila svoj kalendár vo Fitshakeri a išla som na to.“ Magda K.
„Výzva ma predovšetkým nakopla niečo so svojimi potehotenskými kilami urobiť. Rok som sa nevedela dokopať k zmene a výzvy mi veľmi pomohli. Od januára mám mínus 11 kg a cítim sa neporovnateľne lepšie, sebavedomejšie, spokojnejšie.“ Lenka P. (- 4 kg)
pregnancy-907845_1280
4. Podarilo sa im prekonať samú seba
Aj ty si často na pochybách, že svoj cieľ určite nedosiahneš? Veď toľko ráz si sa o to pokúsila a vždy si po nejakom čase padla na zadok... Jednoducho si to nevydržala. Rovnakým scenárom si prešlo množstvo žien, ale mnohé aj prekonali samú seba. Povedali si, že teraz to už skutočne dajú a podarilo sa! Nezabúdaj, môžeš mať výsledky alebo výhovorky. Nikdy nie oboje. Tak si začni veriť! Veci sa začnú meniť neuveriteľnou rýchlosťou.
„Za celé 2 mesiace som schudla 5,5 kg a dosť cm z brucha a bokov, čo mi príde neskutočné! Všetky veci mi začali padať a konečne si tú zmenu všimli aj ostatní. Som veľmi vďačná, že ste vytvorili Fitshaker, lebo od januára ako ho sledujem, som „len“ stravou schudla neuveriteľných 17 kg!!! A to som si myslela, že nikdy neschudnem... teraz sa cítim dobre a viem, že som na správnej ceste.“ Hanka S.
 
5. Radujú sa z vypracovaného sexi tela
Mnoho žien, ktoré nemá veľa kilečiek navyše sú po pár týždňoch cvičenia sklamané, že ručička na váhe sa nehýbe tým správnym smerom. Buď sa nepohne vôbec alebo ide smerom nahor, čo rozhodne nie je to, po čom by sme po hodinách driny túžili... Vďaka cvičeniu však nemusíš vždy schudnúť! Ak sa zameriavaš na tie správne partie, môžeš si nádherne spevniť telo a získať krivky snov. Svaly sa ti krásne vyrysujú a ochabnutá koža bude minulosťou. A ty sa budeš cítiť zvodnejšie ako kedykoľvek predtým :-).
„Do výzvy som sa zapojila, lebo som potrebovala poriadnu motiváciu nakopnúť sa v cvičení. No a po vyše mesiaci moja váha ukázala + 2 kg. Ostala som zhrozená, ale vaše motivačné videá mi v tomto pomohli a zrazu mi môj frajer povedal, že mám pekne vyformované nohy, že to dosť vidno. Potom som natiahla ruky a zistila som, že sa mi pekne začínajú formovať svaly a to isté na chrbte!!! Bolo to neuveriteľné. Iba som chodila okolo zrkadla a obzerala sa. Chytala svoje svaly, ktoré boli naozaj pevnejšie a slová môjho priateľa ma vždy úplne dostali do skvelej nálady. Za to Vám všetkým patrí jedno obrovské ĎAKUJEM!!!“ Danielka M.
received_10206927561842670
6. Zamilovali si cvičenie
Vravíš si, že pre teba je to nemožné? Vybudovať si závislosť na pohybe, kedy si celá spotená a totálne vyčerpaná? Vyskúšaj sa venovať športu 21 dní po sebe. Pocíť tie endorfíny, ktoré sa ti vyplavujú z tela po každom cvičku. Aj baby z výzvy, ktoré doteraz necvičili, si teraz deň bez tréningu vedia len ťažko predstaviť. Neveríš?
„Vďaka výzve sa cítim úžasne. Milujem ten pocit po cvičení a doslova som sa do cvičenia zamilovala :-). Presne toto som potrebovala - motiváciu a niekoho, kto by mi ukázal čo a ako cvičiť.“ Nika K.
 
7. Zbavili sa bolestí chrbta
Áno, aj vďaka pravidelnému cvičku môžeš zmierniť alebo utlmiť bolesti chrbta. Skvelá je napríklad joga alebo pilates. Pozor však na niektoré zostavy, ktoré ľudia s chronickými problémami cvičiť nesmú. My sa veľmi tešíme, že mnohým ľuďom sa vďaka tréningom uľavilo. Pre ľudí so sedavou prácou sú tieto cvičenia hotovým vykúpením!
„Veľmi ma bolieval chrbát a keď som začala pravidelne cvičiť, bolesť ustupovala, čo ma veľmi potešilo. A ešte aj stehná a zadok mám pevné ako nikdy.“ Majka Č. (- 3 kg)
Majka Č.
8. Nabehli na zdravý životný štýl
Nie je to len o cvičení. Je to aj o strave. Je to aj o pozitívnom myslení a dobrom pocite samej zo seba. Určite si už počula, že pekná postava sa neformuje vo fitku, ale v kuchyni. Veľmi trefný výrok! Odporúčame sledovať naše recepty z blogu alebo rovno si kúpiť knižku Z fitka do kuchyne Špeciál, ktorá obsahuje jedálničky počas celého dňa a aj na špeciálne príležitosti. Dobrú chuť.
„Zmenila som stravovanie, jem viac zeleniny, ovocia, pijem viac vody a cvičím! Aspoň raz za týždeň vyskúšam nejaký zdravý recept z knihy "Z Fitka do Kuchyne Špeciál" a snažím sa variť zdravšie pre celú rodinu.. Takže podarilo sa mi zmeniť spôsob života a za to vám ďakujem.“ Jarka G. (- 5 kg)
nová-kniha-blog-text2
9. Kupujú si menšie oblečenie!
Nie je väčšia radosť ženy, ako keď si môže obohatiť šatník novými úlovkami. A vlastne je... keď si môže kúpiť oblečko menšej konfekčnej veľkosti! Alebo keď si konečne oblečie obľúbené kraťasy, ktoré nemohla roky zapnúť a teraz k nim potrebuje aj opasok. Tak takéto „problémy trápia“ aj vás :-).
„Podarilo sa mi dostať do šiat, ktoré som minulé leto vôbec nenosila!“ Monika G.
 
10. Cítia sa vo svojom tele fantasticky
Nie je nad to, keď sa pozrieš do zrkadla a páčiš sa sama sebe. Je jedno, ako vyzeráš. Dôležité je, aby si v sebe videla bohyňu, ktorá je schopná všetkého, čo si zaumieni. Veľmi ti tento pocit prajeme, lebo ak si začneš vážiť samú seba, budú sa v tvojom živote diať hotové zázraky :-).
„Nemerala som sa a ani nevážila, išlo mi o vyformovanie... ale keď sa vidím po tých 2 mesiacoch v zrkadle, tak sa už sa tak nehanbím a nehrbím sa. Som jednoducho sebavedomejšia :-).“ Marta B.
Marta I
Neskutočne sa tešíme z týchto krásnych výsledkov. Ak chceš aj ty schudnúť alebo si vyformovať postavu, vyskúšaj to s našimi profi trénerkami cez Fitshaker videá. Registruj sa TU :-).
Fotka autora
Romana Cibulková
Redaktor vo Fitshaker

Milujem poctivé veci, nechávam sa inšpirovať šikovnými ľuďmi a bavím sa knižkami, varením a ďalšími maličkosťami, ktoré prináša každý deň. Robím veci, ktoré mi prinášajú radosť a tie zvyšné obmedzujem na minimum. :-) Som veľký fanúšik dobrého jedla, kvalitných potravín, pozitívneho myslenia a všetkého zdravého. A myšlienky z týchto oblastí budem s vami rada zdieľať.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.