Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

UKONČENÉ: 10 dôvodov prečo ísť na fitness dovolenku

dovolenka pri mori
Vyberáš si letnú dovolenku? Rozmýšľaš, či ísť opäť do Chorvátska? Alebo ísť last minute-om do Tuniska a vďaka all inclusive stravovaniu prísť o pekných pár kilečiek domov ťažší? Alebo chceš tento rok niečo viac? Zážitok? Super partiu? Veľa pohybu a pritom aj dobrého jedla? Žiadne kilečká navyše? Dobrá správa: vieme ako na to! :-)
Vyskúšaj fitness dovolenku! Že prečo? Chodíme na takéto dovolenky už niekoľko rokov. A je to fakt BOMBA! Zhrnuli sme do 10-tich bodov, prečo fit dovolenku jednoducho musíš zažiť:

1. Už cesta je zážitok!

Cestovanie má väčšina ľudí zafixovaných ako utrpenie. Nutné zlo, ktoré treba prežiť. Ak však cestuješ so super partiou ľudí, už cesta je zážitok. Potom nezáleží na tom, či ideš letecky alebo busom. A prečo by na takúto dovolenku mali ísť samí super ľudia? Pretože ľudia s láskou pre pohyb sú pozitívni, plní energie, endorfínov z cvičenia. Nesťažujú sa, že ich bolí hento a tamto. Paráda, že?
fitness-dovca-1

2. Spoznáš ľudí s rovnakou "krvnou skupinou"

Ľudí na dovolenke si veru nemôžme vybrať. Ale teraz áno! No dobre, tak teda aspoň sčasti. Totižto, ak máš s niekým rovnaké záujmy, lásku k pohybu, k cvičeniu, tancu, môžeš si byť istý, že s väčšinou si veľmi dobre sadneš. Overené niekoľkoročnými skúsenosťami ;-).
 

3. Nemáš šancu nudiť sa

Na fitness dovolenke máš bohatý program. Ak máš chuť ísť cvičiť ráno - môžeš si dať ranný "beach workout" naboso s jemnučkým pieskom pod nohami. Alebo si chceš večer zatancovať na energickej Zumbe? Či pred obedom si zacvičiť v bazéne? Stačí si vybrať. Jasnačka, ak budeš mať najväčšiu chuť na šport zvaný ležanie a prijímanie vitamínu D zo slniečka, nie je problém. Všetky cvičenia sú dobrovoľné a ty si pánom svojho času :-).
fitness-dovca-2
 

4. Vyskúšaš nové cvičenia

Možno zistíš, že ťa baví to alebo ono cvičenie. Možno z toho vznikne nová láska. Teraz to môžeš zistiť v priebehu pár dní na dovolenke. Aké super, že? :-)
 

5. Môžeš jesť zmrzku a nepribrať

Pretože si ju zaslúžiš! Cvičením, pohybom, plávaním, tancovaním... A nielen zmrzku, ale pokojne si na takejto dovolenke môžeš dopriať aj preslávené národné špecialitky (hmm...pravá talianska pizza, mňam). Úplne bez výčitiek svedomia a bez ujmy na postave. Áno, aj my si tieto prehrešky na dovolenke doprajeme. Veď sú zaslúžené! :-)
fitness-dovca-3
 

6. Zažiješ cvičenie s morským vánkom vo vlasoch

Cvičiť vo fitku, v telocvični, či doma v obývačke je fajn. Ale skús si zacvičiť na čerstvom vzduchu a a ešte aj s morským vánkom vo vlasoch. Je to proste WAU pocit! Túto atmosféru a pocit nič nenahradí. A keď ho raz zažiješ, budeš ho chcieť o rok znova a znova.
 

7. Vybuduješ nové priateľstvá

Na obyčajnej dovolenke nemáš veľa príležitostí na spoznávanie ľudí. Na fit dovči áno! Už na uvítacej párty spoznáš celú posádku. Na konci dovolenky budeš ďakovať, že existuje Facebook, maily a nemusíš udržiavať kontakt cez listy ako keď sme boli malí a odchádzali z tábora. Z našich predchádzajúcich dovoleniek vznikli nielen krátkodobé facebookové priateľstvá, ale aj priateľstvá na celý život, či dokonca nové lásky (áno, aj chlapi chodia na fit dovolenky :-) ).
fitness-dovca-5
 

8. Máš s kým ísť večer von

Stalo sa ti, že konečne bol čas si vyraziť na párty, dokonca aj bolo kam, ale nebolo s kým? Na fit dovolenke to nehrozí! Vždy sa nájdu ľudia, ktorí majú chuť večer stráviť pretancovaním noci na plážovej párty, alebo len prechádzkou po meste s lahodnou zmrzkou v ruke, skúšajúc si tie najbláznivejšie druhy slnečných okuliarov :-).
 

9. Zážitky na nezaplatenie

Ísť na takýto typ dovolenky je proste zážitok!  Skvelá partia ľudí na rovnakej "frekvencii", zábava, veľa srandy a skvelé cvičenie. Aspoň raz za život to musíš zažiť! :-)
fitness-dovca-4
 

10. Môžeš vziať kohokoľvek

Svoju spriaznenú dušu nemusíš nechať doma! Na takúto dovču môžu ísť nielen fitness nadšenci, ale aj maminy fitness nadšencov, či deťúrence. Mimochodom, pre nich býva zabezpečený tiež super pohybový program.
 

KAM NA FITNESS DOVOLENKU?

Môžeš ísť buď s nami - s Fitshaker tímom (vrelo odporúčame :-) ) do Turecka, 5 km od mesta Side do 5***** hotela Arcansus, alebo si nájsť iný pobyt na internete. Nech urobíš akokoľvek, bude to dobrodružstvo!
 

A prečo ísť s nami na fitness dovolenku?

- budeš si môcť vybrať z bohatého programu cvičení (Sexy Body, Zumba, intervalové tréningy HIIT, Aqua Zumba, ranný strečing na pláži, cvičenie na zdravý chrbát a mnoho ďalšieho),
- nebudeš si musieť robiť videá a trápiť sa ich zostrihom - krásne videjko z dovči urobíme za teba,
- v neposlednom rade, pretože to robíme srdcom a urobíme všetko, všetučko pre tvoj úsmev na tvári :-).
Všetky informácie o fitness dovolenke s nami nájdeš TU.
fitness-dovca-6
Fotka autora
Lucia Švaral
Spoluzakladateľka Fitshakera

Som inštruktorkou rôznych skupinových cvičení, trénerkou a výživovou poradkyňou. Rada trávim hodiny nielen v telocvični, ale aj na čerstvom vzduchu a v kuchyni. Prostredníctvom mojich článkov by som ťa chcela "chytiť za ruku" a ukázať ti zdravšiu a lepšiu cestičku, po ktorej môžeš ísť. Budeš sa na nej cítiť fantasticky. Sľubujem :-).

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.