Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Životabudič v pohári - cviklové smoothie!

Brala by si raňajky, ktoré ťa poriadne nakopnú? A pozor- káva to nie je! Máme pre teba smoothie, ktoré je úžasné chuťou, dokáže zasýtiť  a krásne dodať energiu. Je zo železnej kombinácie - cvikla, jabĺčko, zázvor. Ak sa obávaš, že cviklu tvoj mixér nerozmixuje, pokrájaj ju na menšie kúsky. Mala by to zvládnuť každá mašinka. Tento nápoj je fantastickým zdrojom energie a zabezpečí perfektný štart do nového dňa. Tak poďme na to :). Čo budeme potrebovať pre 2 osoby?
  • 1 cviklu
  • 2 jabĺčka (napr. Golden Delicious)
  • kúsok zázvoru
  • pohár vody (môžete pridať, ak nemáte radi hustú konzistenciu :))
Ak radi experimentujete, pridaj aj tieto zázračné bylinky:
  • 3 lístky skorocelu
  • 3 kvietky púpavy
  • kúsok mäty pre osvieženie
Ako budeme postupovať? 1. Všetky ingrediencie rozmixujeme. 2. Veselo popíjame :).
smoothie_zivotobudic1
fitshaker_blog_smoothie_zivotabudic3
fitshaker-smoothie2
Čo dobré vyťažíme pre naše telo? Jabĺčka - obsahujú jedinečný druh rozpustnej vlákniny pektín, ktorý pomáha vylučovať cholesterol z tráviacej sústavy. Keď sa v pečeni tvorí cholesterol, určitý podiel z neho sa dostáva do čreva a odkiaľ spätne do krvného obehu. Ak tomu dokážeme zabrániť, znížime tým i hladinu cholesterolu v krvi. Napríklad aj pomocou tohto smoothie. :) Taktiež je výskumom dokázané, že floridzín, chemická látka, ktorú obsahujú jabĺčka, pomáha zmierniť zápal v dýchacích cestách, napr. pri astme. Jabĺčka taktiež obsahujú flavonoidy, najmä kvercetín, ktorý pôsobí ako mierne prírodné antihistaminikum. Skorocel - ak do nápoja pridáte aj skorocel, zvýšite jeho výživovú hodnotu. Existujú 2 druhy skorocelu - širokolistý a úzkolistý. Ja som teraz použila úzkolistý, ale podľa skúseností odborníka na smoothies Sergeia Boutenka, je širokolistý skorocel ľahšie stráviteľný. Tak ideálne použite ten :) Skorocel obsahuje veľa betakaroténu, vápnika i veľké množstvo vlákniny, a tiež esenciálne aminokyseliny. A vedeli ste, že populárne psyllium pochádza zo skorocelu? Doprajte si pohár tohto životabudiča. Na zdravíčko! :) Ďalšie recepty plné zdravia: Pohánkové rizoto so zeleninou Bomba pre imunitný systém - recept z hlivy a kyslej kapusty Zdravý goji kokteil na raňajky
Lucia Jurčová
Redaktor vo Fitshaker

Som nadšencom zdravej výživy, pohybu, byliniek, všetkého, čo si človek môže doma sám uvariť, upiecť, dokonca i vyrobiť a všetkého čo s tým súvisí. Rada sa budem s čitateľmi blogu Fitshakera deliť o informácie, ktoré mne osobne pomohli a ďalej pomáhajú orientovať sa na ceste za zdravím a prírode bližším, šetrnejším spôsobom života.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.