Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

VIDEO: HIIT tréning na chudnutie a spaľovanie tukov od Oľgy Bartalskej

Vysoko intenzívny intervalový HIIT tréning sa skloňuje v každom páde a na každom mieste, všimla si si? Bodaj by tento rýchly a efektívny tréning nebol slávny, keď dokáže doslova zázraky. Za krátky čas môžeš spáliť pekne veľa kalórií a spaľovať dokonca budeš ešte aj dlho po tréningu. Paráda, však? Tieto zázraky sa však rozhodne nedejú „zadarmo“, ale musíš si ich odmakať. Pri HIIT-ku ťa čakajú náročnejšie cviky, ale najdôležitejšie je, aby si ich odcvičila technicky správne a išla na plný plyn. Iba vtedy si naozaj zabezpečíš efektívne spaľovanie a formovanie postavy. Priprav sa na kvapky potu, budú stáť za to! :-)

Čo ťa čaká v tomto HIIT tréningu?

Budeme cvičiť 5 cvikov, ktoré odporúčam opakovať aspoň v troch sériách. Jeden cvik budeme cvičiť 45 sekúnd a 20 sekúnd máme medzi každým cvikom na oddych. Prejdime si narýchlo tieto cviky v obrázkoch a potom si ich pusti vo videu so skvelou trénerkou Olinkou Bartalskou. Vo videu ti vysvetlí aj presnú techniku, aby si cvičila technicky správne. HIIT tréning začni dobrou rozcvičkou a potom sa pusti na týchto piatich cvikov.

1. Preskoky v podrepe

Dáme sa do mierneho podrepu, zadok ťaháme nadol a preskakujeme z jednej nohy na druhú, pričom pravidelne dýchame. Zaberajú najmä sedacie svaly a pekne sa formujú i celé nohy.
hiit trening
 

2. Drep s poskokom a so zdvihnutím sa na špičky

Nohy dáme trošku na širšie ako na šírku bokov a špičky jemne vytočíme von. Urobíme drep s poskokom. Následne sa zdvihneme na špičky. Zaberajú sedacie svaly, stehná, pekne formujeme i lýtka a pri skoku zapájame i bruško.
hiit cvicenie
 
účinné chudnutie
 

3. Tricepsový dámsky klik s posunutím zadku vzad

Dáme sa do pozície dámskeho kliku pričom dlane máme pod ramenami a lakte pri tele. Urobíme tricepsový klik a posunieme zadok vzad. Skvelý komplexný cvik nielen na triceps, ale i takmer na všetky svaly tela.
ako cvicit doma
 

4. Running (beh v doske na mieste)

Dáme sa do pozície planku (dosky). Dlane máme pod ramenami, hlavu v predĺžení chrbtice a celé telo je v jednej priamke (pozor na zdvíhanie zadku dohora). Kolená priťahujeme k hrudníku ako keby sme bežali na mieste. Dýchame pravidelne. Skvelý cvik na brušné svaly, core a ramená.
ako najefektivnejsie schudnut
 

5. Tricepsový dámsky klik spojený s plankom a s „panákom“ v planku

Dáme sa opäť do pozície dámskeho tricepsového kliku. Urobíme klik a následne sa dáme do planku. V planku urobíme tzv. Panáka (nohy dáme poskokom od seba a hneď k sebe). Skvelý cvik na triceps, ale i brušné svaly a core tela.
plán na chudnutie pre ženy
 
plan na cvicenie
 
treningovy plan na redukciu hmotnosti
 
Dosť bolo obrázkov a popisov, vezmi si podložku na cvičenie, rozcvič sa a pusti si tento parádny videotréning!
 
Celý videotréning s Olinkou vrátane všetkých sérií aj strečingu si môžu pozrieť všetci Fitshaker Premium členovia. Ak ešte medzi nimi nie si, čaká ťa toho oveľa viac ako len jeden vymakaný HIIT tréning! Napríklad ďalšie skvelé video tréningy s tými najlepšími slovenskými a českými fitnes trénerkami, ktoré ti dajú poriadne do tela.
Spaľovaniu tukov a skvelému pocitu po cvičení zdar! :-) 
cvičebný plán na chudnutie
Fotka autora
Lucia Švaral
Spoluzakladateľka Fitshakera

Som inštruktorkou rôznych skupinových cvičení, trénerkou a výživovou poradkyňou. Rada trávim hodiny nielen v telocvični, ale aj na čerstvom vzduchu a v kuchyni. Prostredníctvom mojich článkov by som ťa chcela "chytiť za ruku" a ukázať ti zdravšiu a lepšiu cestičku, po ktorej môžeš ísť. Budeš sa na nej cítiť fantasticky. Sľubujem :-).

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.