Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Tip na Silvester: Zdravé klobásky nielen pre vegetariánov

30. Dec 2015
Čo priniesť na silvestrovskú párty, keď sú všetci mäsa na rôzne spôsoby prejedení? Čo tak falošnú klobásu bez mäsa? Nerobíme si žarty. Vyzerá ako klasická klobáska, ale nič tučné v nej nenájdeš. A chutí skvele! Odporúčame podávať so zeleninou alebo voňavým domácich chlebíkom. Ver, že zachutí aj zarytým odporcom všetkého zdravého. Presvedč sa sama :-).

Čo budeme potrebovať na cca 2 klobásky?

  • 130 g sušených bio paradajok

  • 250 g slnečnicových semiačok

  • 50 g ľanových semiačok

  • 1 polievkovú lyžicu červenej papriky

  • 2 polievkové lyžice lahôdkového droždia (nemusí byť)

  • minimálne 3 strúčiky cesnaku


Ako budeme postupovať?
1. Sušené paradajky si namočíme na pár hodín do vody, pokým nám zmäknú a rozmixujeme na kašu. Slnečnicové semiačka rozomelieme na prach v mlynčeku na kávu. Môžeme prihodiť zopár aj v celku pre efekt zrniek ako v originál klobáse :-).
2. Ľanové semiačka rozomelieme na prach. Pridáme červenú papriku, lahôdkové droždie a roztlačený cesnak. Miešame, pokým nám nevznikne pevné, nelepivé cesto. Rozdelíme ho na 2 alebo 3 kusy podľa toho, akú hrubú klobásku chceme vykúzliť. Natlačíme na spodok mikroténového vrecka.
3. Potom vaľkáme, pokým nám vznikne tvar klobásky, zrolujeme a v sáčku vložíme do mrazničky, aby nám cesto stuhlo a mohli sme ho ľahučko pokrájať na kolieska.
Pozor! Nevyberaj klobásy už zmrznuté, lebo sa nám nebudú dať krájať. Treba len počkať, kým stuhnú a hneď z mrazničky vybrať.
TIP: Vyskúšaj podávať s horčicou. Chutia skvele. Dokonca aj chlapom :-).
fitshaker_blog_raw_klobasky2
 
fitshaker_blog_raw_klobasky4
 
fitshaker_blog_raw_klobasky1
Fotka autora
Saška Veis
Video Content manažérka vo Fitshakeri

Som novým prírastkom vo Fitshaker rodine na pozícii Video Content manažérka. Doteraz som pracovala ako ženská pohybová terapeutka vo fyzio centre, čo asi celkom napovedá o tom, že milujem ženský svet a tematiku ženského zdravia. Pred rokom a pol som dokončila doktorandské štúdium v odbore športových vied. V športe sa pohybujem od svojho detstva a milujem pohyb a cvičenie. Som inštruktorkou mnohých typov cvičení, aktuálne si však moje srdce získali joga a posilňovacie cvičenia zamerané na náš stred tela a vnútornú silu. Okrem iného som aj maminou 5-ročného dievčatka a rolu matky milujem.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.