Stop výhovorkám! 7 tipov ako cvičiť s dieťaťom

Krásny pocit stať sa mamou, však? Voňavý batôžtek, spiaca nádhera, prvé slová, aj nesmelé kroky. K tomu aj prebdené noci, kruhy pod očami, permanentná únava a takmer žiaden voľný čas. All inclusive balíček pre každú matku. Geniálna správa je, že sa to dá zvládnuť, každý pokus sa počíta a stojí zato. Tipy od skúsenej matky športovkyne tu.

# 1: Využi spánok dieťaťa

Viem, aj ty by si si rada zdriemla. Treba aj navariť, oprať, ožehliť, dať do poriadku domácnosť. Rada: skús si určiť priority a ušetríš si čas.

Ako veľmi je dôležité mať tip top uhladenú sterilnú domácnosť? Dá sa variť zdravo aj rýchlo? Nech sa páči, tipy na rýchle obedy. Ak dobre vystrieš bielizeň na vešiaku, žehliť nemusíš. Žehli iba najnutnejšie, keď si to plánuješ obliecť. Šťastnejšie majú sušičku, ktorú verejne závidím.


Ryžové rezance s krevetami a zeleninou – aj tento obed ti zaberie len 20 minút

Celozrnné špagety s bielou špargľou a kuracím mäsom – hotové do 30 minút


babatko

 

# 2: Tancuj, tancuj, vykrúcaj

Ak zlyhajú všetky pokusy o akýkoľvek domáci tréning, pusti hudbu a zatancuj si. Či už más batoľa alebo predškoláka, prípadne z každého kusu po jednom, zapoj ich do diskotéky. Výživným tancom spáliš aj 500 kalórií za hodinu!


Tip: Môžete doma spoločne vyskúšať program KIDshaker. Pre deti je to zábava, ty môžeš do tancovania pridať aj nejaké tie drepy a hneď máš tréning ako lusk. ;-)


mama a ja

 

# 3: Cyklovozík

Má až tri funkcie. Môžeš ho využiť na jogging, zapojiť za bicykel, aj naložiť dieťa a vybrať sa s ním na dlhšiu prechádzku do mesta, keď prehodíš predné koleso. Investícia sa oplatí. Využiť ho môžeš aj na dovolenkách, skvele slúži ako prepravný prostriedok na vzdialenejšiu pláž a aj nespáči si v ňom celkom radi schrupnú. Je vhodný do každého počasia.

cyklovozik
Zdroj obrázku: https://www.velofiala.cz/chariot-pod-lupou/chinook

# 4: Vtiahni brucho

Aj počas umývania riadu alebo prebaľovania, či učenia sa s deťmi môžeš niečo robiť. Vťahuj brucho dovnútra a zatínaj svaly zadku. V lete sa ti poďakuje. Svaly na bruchu prirodzene ochabujú, no cviky tipu sed-ľah sú už dávno passé.

Predstav si, že na spodnej časti rebier máš vysávač. Zapni ho a sleduj, ako sa s nádychom vťahujú všetky svaly brušnej dutiny dovnútra. Ak už cítiš maximum, zatni ich, no neprestávaj dýchať. Toto môžeš robiť úplne všade. Ak k tomu pridáš aj vťahovanie svalov panvového dna, posilníš aj uvoľnenú oblasť mechúra, s čím mávajú ženy po pôrode veľmi často problém.

chudnutie

# 5: Plank

Ak už nemáš čas na žiadne iné cvičenie, na plank si nájdi aspoň zopár minút. Je to brutálne efektívny cvik, ktorý ti zaberie veľmi krátky čas, pričom ním precvičuješ celé telo. A aby sa ti nezunoval, objav aj jeho variácie.

druhy planku

 

# 6: Dlhé prechádzky

Keď sa chceš dostať naspäť do formy a nie si práve bežec na dlhé trate, začni s prechádzkami. Platí pravidlo, že keď chceš schudnúť, buď musíš robiť aktivitu vo vysokej intenzite a stačí krátko alebo v nízkej intenzite a dostatočne dlho. Logiku si zvládla, teraz si už len obuj pohodlné tenisky, zober dieťa, fľašu vody, náhradné oblečko a prechádzaj sa do nemoty. Dni sú už dlhšie a teplota ide nahor, máš ideálny čas.

rodina

 

# 7: Nastav si rutinu

Stačí polhodina denne. Skutočne iba 30 minút intenzívneho cvičenia ti pomôže dostať sa naspäť do šejpu. Ak som náhodou vynechala nejaký krok, pozri si ešte ďalšie tipy na cvičenie doma, ktoré ťa dostanú hravo do formy.

cviky
Na fotke autorka Adel Jasenovcová a jej dcérky

 

Držím ti palce! Si dokonalá mama a okrem dieťaťa, myslíš aj na seba. Tvoje telo ti za to stojí!

 

Ak to so zdravým životným štýlom myslíš vážne, neváhaj a pridaj sa k ostatným ženám (v mnohých prípadoch mamičkám na materskej), ktoré s nami cvičia v našom online fitku Fitshaker.sk:

cvičenie doma

 

Že sa dá cvičiť aj na materskej popri deťoch ťa presvedčia aj tieto mamičky:

Petra má doma 2 malé deti, najstaršie má 3,5 roka a zvládla s nami Novoročnú výzvu 2018. Aký je jej recept?

Janka zvládla cvičiť popri malom synčekovi a dokonca vyhrala Výzvu do plaviek 2017

Slávka má doma 5 dcér a aj tak cvičením schudla 17 kg. Ako dokázala zmanažovať chod domácnosti a túto výzvu?

Adela Jasenovcová

Článok bol pridaný dňa 20/04/2018 a zaradený do kategórie: Pre fitmaminky   |   Autor: Adela Jasenovcová

Komentáre