Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Stiahni si Zážitkový adventný kalendár pre svoje dieťatko

adventný kalendár

Vôňa čokolády, perníkového korenia a vanilky. Svetielka, ktoré nám zdobia dom, a sviečky, ktoré dotvárajú čarovnú večernú atmosféru. Vianočná výzdoba a pesničky hrajúce každú voľnú chvíľku. Predvianočný čas doma milujeme!

A k nemu u nás už roky patrí aj zážitkový adventný kalendár, ktorý chystáme deťom, a vlastne tak trochu aj sebe 😊. Vďaka nemu si predvianočné aktivity rozdelíme počas celého adventu a každý deň zažijeme spoločne niečo pekné, čo nás naladí na blížiace sa sviatky.

Osvedčilo sa nám tieto aktivity vytlačiť na kartičky a tie umiestniť do vrecúšok. Spolu s kartičkou si dieťatko nájde vo vrecúšku aj nejakú drobnosť. Napríklad sponku, gumičku, tetovačku, nálepku, balzam na pery, nejakú malú maškrtu, oriešky, medovníček, formičku na vykrajovanie a pod.

adventný kalendár

Niektoré darčeky aj tematicky súvisia s aktivitami (napr. formičku pridávam ku kartičke Upečieme si vianočné koláčiky alebo ozdobu na stromček v deň, keď plánujeme stromček zdobiť...).

Odporúčam nakúpiť takéto drobnosti a potom to doladiť podľa chuti. Ak sa ti nechce tieto vecičky nakupovať, môžeš na každý deň pribaliť napr. 1 skladačku puzzle a na Štedrý deň si dieťa vyskladá celý obrázok alebo takto pripojiť lego.

Fantázii sa medze nekladú. Najlepšie vieš, čo tvojho drobca poteší 😊.

handmade adventny kalendar

Ak ťa tento adventný kalendár zaujal a vravíš si, že by si možno skúsila niečo podobné namiesto toho čokoládového, pripravili sme ho pre teba na stiahnutie. Čakajú na teba nielen kartičky s aktivitami, ale aj omaľovánky, ktoré môžeš vložiť do vrecúška tiež:

Nájdeš tu 24 kartičiek, ktoré obsahujú 24 predvianočných aktivít. Pokojne si ich vytlač, vystrihni a označ číslami od 1 – 24 podľa seba (niekto totiž plánuje piecť koláčiky na začiatku decembra, niekto tesne pred Vianocami; niekto si náročnejšiu aktivitu nechá na víkend, keď deti nie sú v škole alebo v škôlke, niekomu na tom nezáleží...).

Preto odporúčame pozrieť si kalendár a zoradiť ich tak, ako ti to bude vyhovovať. Posledné, čo by sme chceli, je, aby si bola v časovom strese, že niečo nestíhaš. Nezabúdaj, tieto aktivity majú spôsobovať radosť celej rodine, nemajú byť len na zabavenie dieťatka 😊.

darceky na vianoce

Počítame aj s tým, že nie všetky aktivity sa ti budú pozdávať alebo si možno vymyslíš nejaké lepšie, preto ti nechávame aj 12 prázdnych kartičiek s miestom na zapisovanie, kde si môžeš doplniť svoje vlastné nápady.

Prajeme ti, nech si aj vďaka tomuto adventnému kalendáru užijete s rodinkou čarovný predvianočný čas, naladíte sa na seba a zažijete spoločne mnoho lásky a hrejivých chvíľ. Tak šťastné a veselé!

Namixuj fit darčeky pod stromček s Fitshakerom. Navštív náš eshop a daruj šancu byť fit 🎁. Nájdeš u nás nielen chutné zdravé dobroty na raňajky, ale aj pomôcky a doplnky pre tvoje domáce fitnesko a skvelé kuchárske knihy 🙂.

darčeky
Fotka autora
Romana Cibulková
Redaktorka vo Fitshakeri

Milujem poctivé veci, nechávam sa inšpirovať šikovnými ľuďmi a bavím sa knižkami, varením a ďalšími maličkosťami, ktoré prináša každý deň. Robím veci, ktoré mi prinášajú radosť a tie zvyšné obmedzujem na minimum. Som veľký fanúšik dobrého jedla, kvalitných potravín, pozitívneho myslenia a všetkého zdravého. A myšlienky z týchto oblastí budem s vami rada zdieľať.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.