Všetky
Recepty
Zdravie
Cvičenie
Stravovanie
Všeobecné
Premeny
Fitshaker podcasty
Chudnutie
Pre fitmaminky
Sebarozvoj a motivácia
Tehotenstvo
Myslíme ekologicky!
Fit pobyty a dovolenky

Rýchla kokosovo-banánová zmrzlina bez laktózy a pridaného cukru

Zmrzlina k týmto horúcim dňom jednoducho patrí. A zdravá zmrzlina neodmysliteľne patrí k nám, zdravým ženám. A dobrou správou je, že príprava tej domácej je skutočne rýchla záležitosť a hravo ju zvládne každá z nás. Dokonca, na ňu nepotrebuješ ani mliečko či smotanu a je vítaným dezertom pre vegánov i ľudí, ktorí trpia intoleranciou na laktózu. Nechaj sa zlákať osviežujúcou dobrotou :-).

Základom tejto vegánskej zmrky je biele tofu a rastlinná smotana. Môžeš k nim pridať ľubovoľné ovocie či oriešky a vytvoriť si svoju vlastnú ľadovú kombináciu. Ja ti ponúkam recept na túto kokosovo-banánovú, ktorú milujem :-).
Čo budeme potrebovať na 6 porcií?

  • 200 g bieleho tofu

  • 200 ml kokosovej smotana (krém)

  • 1 banán

  • 5 PL ryžového sirupu (môže byť aj iné prírodné sladidlo, napr. med)

  • 2PL  strúhaného kokosu


Ako budeme postupovať?
1. Tofu namočíme na 10 minút do vriacej vody, bude mäkšie a ľahšie ho vymixujeme. Po 10 minútach ho vyberieme a necháme vychladnúť.
2. Tofu nakrájame na kocky, vložíme do mixéra a pridáme kokosovú smotanu, banán, ryžový sirup a strúhaný kokos.
3. Všetko spolu dobre vymixujeme a vložíme do mrazničky. Po hodine chladenia zmrzlinu ešte raz premiešame a  vložíme späť do mrazničky. Necháme mraziť cca. 12 hodín a podávame.
DSC_0100
 
DSC_0116
 
DSC_0126
Odporúčam podávať s veľkou dávkou sezónneho ovocia. Dobrú chuť prajem :-).
 
A nakoniec kalorická hodnota 1 porcie:Kalorická hodnota kjTukySacharidyBielkoviny
973,8 kj17,73 g12,67 g4,57 g
Fotka autora
Júlia Rašlová
Redaktor vo Fitshaker

Mojim snom bolo pomáhať ľuďom s nadváhou a obezitou. Napísala som motivačnú knihu „Kilá ktoré mi zmenili život", kuchársku knihu „Ako dobre jesť a nepribrať„ a diár ako malý ťahák na štíhlu líniu. Na svojej stránke chudnem-rozumne.com prispievam článkami, receptami, niekedy aj radami o tom ako je najlepšie a najzdravšie chudnúť bez jo-jo efektu. Tvorím výživové plány a snažím sa pomáhať ľuďom večne bojujúcim s kilami navyše. Výživou a zdravším varením sa zaoberám 9 rokov. Teraz aj profesionálne ako výživový poradca.

Páči sa ti náš článok? Zdieľaj ho na sociálnych sieťach.